Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

KINO: Liam Neeson hláškuje Mezi náhrobními kameny

kultura | 30. 10. 2014

Festivaly, festivaly, festivaly. Filmy ze všech zemí světa se valí do Prahy a jen naprostý hollywoodský fanatik by tento týden zůstal pouze v multiplexu. Máte šanci se podívat do Indie, Argentiny a do oblíbené filmové destinace - Skandinávie. A to za cenu velmi přijatelnou v porovnání se současnými cenami letenek. 

Připravuje: Lucie Šimůnková
 

[filmy/john-wick-541f2c7f5f5f1.jpg]


[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Premiéry 23. října: Co jsme komu udělali?, Intimity, John Wick, Krok do tmy, Madagaskar: Království lemurů 3D, Soudce, Škatuláci

Konec října ohlašuje nejen podzimní prázdniny pro školáky, ale hned několik filmových událostí pro všechny ostatní. Filmový fanoušek nebude mít, kam dřív skočit, ať už plave s proudem, nebo proti němu. Absolutní povinností je projekce Soudce, ve kterém Robert Downey Jr. vyměnil železný oblek za hedvábnout kravatu a místo moderních zbraní se ohání paragrafy. Typický humor mu ale naštěstí zůstal.

Druhým "chlapákem" týdne je Keanu Reeves, který už je zase smutný. Někdo mu totiž zabil psa, kterého mu před smrtí darovala milovaná žena. Bývalý nájemný vrah (a milovník pand) to samozřejmě jen tak nepřejde a nás čeká pořádný akční nářez. Celé se to jmenuje John Wick a režíroval to debutující herec Chad Stahelski (s Reevesem se sešel například v Constantine). 

Třetí premiérou, na kterou vás tentokrát upozorním, je francouzská komedie Co jsme komu udělali? Francouzi komedie umí a tady se navíc trefili do černého i s tématem. Starší konzervativní pár vdává své čtyři dcery. Místo katolických a spořádaných zeťů si tři z nich domů přivedly Muslima, Žida a Číňana. Jak to dopadne s tou čtvrtou, se dozvíte v kině.

U komedií ještě částečně zůstaneme. Je vaší nejoblíbenější postavou z Teorie velkého třesku Raj, ale často nechápete jeho indické hlášky? Vzdělání si nejlépe doplníte na Festivalu bollywoodského filmu. V Lucerně a Světozoru se tančí až do neděle a z široké nabídky (od pohádek až po dokumenty). [filmy/filmari-klapka-logo.gif]Premiéry 30. října: Česká pivní válka, Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý, Falešní poldové, Mami!, Mapy ke hvězdám, Mezi náhrobními kameny, Winx club – V tajemných hlubinách

Také v posledním říjnovém týdnu se to bude festivaly jen hemžit. Přehlídka severských filmů Nordfest sice neslibuje tolik tanečních čísel jako Bollywood, za to ale přinese typický černý humor a řadu mrazivých příběhů. Většinu filmů jsme již měli šanci vidět (Nymfomanka, Detektiv Down nebo Hon), ale rozhodně neškodí si je připomenout. Milovníci hororů jistě ocení pokračování norského slasheru o nacistických zombie (Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý). 

O něco tepleji pak bude v Lucerně. Multižánrový Festival argentiské kultury uvede v rámci své sekce Cine Argentino nejen úspěšné Divoké historky, ale také čtveřici filmů Daniela Burmana. Ten získal za svůj film Ztracená objetí Stříbrného medvěda na festivalu v Berlíně. Cine Argentino promítne také jeho zatím poslední film Tajemství štěstí.

Pokud vám obavy, co leží na jih od Průhonic, a děsivé zkazky o dálnici D1 znemožnily účast na jihlavském festivalu dokumentárních filmů, vyrazte do kina na Českou pivní válku. Neexistuje snad Čech, kterému by téma nebylo blízké, a v dokumentu Jana Látala se dozvíte, zda tradičnímu českému pivu skutečně hrozí zánik (jak vyhrožují štamgasti v každé pivnici). Ozvěny z Jihlavy se pak, doufejme, ozvou co nejdříve.

Nakonec ještě na skok k premiérám tohoto týdne. Mapy ke hvězdám  - to je dlouho očekávaný film Davida Cronenberga, který se (jak už název napovídá) hvězdami jen hemží. John Cusack dělá společnost Julianne Moore, Mie Wasikowské a Robertu Pattisonovi. Doporučili bychom vám i další akční film Liama Neesona se skvělým názvem Mezi náhrobními kameny, ale podle všeho se moc nepovedl. Co se dá dělat, i hláškující mistr zabiják se někdy utne.


filmy/AnnabelleMovie.jpg filmy/LucieSimunkovaNEW.jpg
 

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!