Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

Top 10 týdne: Dny severu, Alice Francis i narozky Roxy (a NoDu) BE 22

doporučujeme | 19. 10. 2014

Tento týden vede hudba. Do Prahy se přivalí zahraniční kapely a DJs díky narozkám Roxy a NoDu, britská indie kapela The 1975, pop diva Kylie Minogue či electroswingová královna Alice Francis. Kromě toho se můžete začíst (i zadívat) do severských kriminálek, najít si práci snů, omrknout bollywoodské filmy a navštívit několik jedinečných výstav.

be22.jpg
Dílo graffity umělce Feed Me, který se představí na akci Be 22

 

Celý týden
Je už tradicí, že Roxy a NoD slaví na konci října narozky ve velkém. Na týdenním narozeninovém festivalu se můžete těšit na zahraniční kapely, světové DJs i divadlo. Slavnostní zahájení odstartuje britský hudební chameleon Feed Me se svou LED vizuální show.

 

BE 22

ROXY

20.10. - 26.10.


 

Úterý 21. 10.
Máte rádi mrazivé a strhující severské detektivky? Pak se vydejte na festival Dny severu. Hosty budou královna finské detektivky Leena Lehtolainen a švédský autor slavné ölandské krimi ságy Johan Theorin. Promítat se budou rovněž severské krimi filmy, například Město mafie nebo Dealer.

 

Dny Severu 2014

Skandinávský dům

21.10. - 29.10.

Když už vás do výběru nejlepších koncertů zařadí párty diva Mariana i náš nový kritik hudby Jarda Konáš (z Headlineru i Hudebních masakrů), tak se určitě jedná o pořádnou pecku! Že vám název The 1975 nic neříká? Pusťte si doma hity jako Chocolate, The City nebo Sex a jste doma. 

 

The 1975 (UK)

MeetFactory

21.10. 20:00

Kdo by neznal největší australskou hudební hvězdu Kylie Minogue. Se svou nablýskanou show to rozjede v úterý v O2 areně. Kromě novinek z alba Kiss Me Once se můžete těšit na to nejlepší z její dvě dekády trvající kariéry. Vstupenky nyní seženete od 1090 korun.

 

Kylie - Kiss Me Once Tour 2014

Live Nation

21.10. 19:00


 

Středa 22. 10.
Pokud patříte mezi studenty, čerstvé absolventy nebo se jen chcete porozhlédnout po zajímavější práci, vydejte se na veletrh Profesia Days v Letňanech. Připraven je odborný program v podobě workshopů a přednášek, které přináší vysoký užitek všem, kteří jsou aktivní na trhu práce.

 

Profesia days 2014

Výstaviště Letňany

22.10. - 23.10.

V kinech Lucerna a Světozor můžete zhlédnout to nejlepší z bollywoodské filmové nabídky. Kromě toho se můžete pobavitna Bollywood Mele (pouť s originálními Bollydílnami, indickými restauracemi, orientálními ingrediencemi a vůněmi, masážemi, tradičními cetkami) či na sobotní party. 

 

Festival bollywoodského filmu

Festival bollywoodského filmu

22.10. - 26.10.

Výstava se snaží napomáhat lidem s různými druhy handicapů a jejich překonávání pro kvalitní a aktivní život. Cílem je přispět ke zlepšení života a integraci do společnosti. Jako doprovodný program budou semináře, besedy, koncert, workshopy i ukázky práce s asistenčními psy.

 

NON - HANDICAP 2014

Incheba Praha spol. s r.o.

22.10. - 24.10.


 

Čtvrtek 23. 10.
Aby hudby nebylo málo, máme pro vás v našem výběru další koncert. Tentokrát se jedná o první dámu v electroswingu Alice Francis, která hned při své české premiéře naplnila Lucerna Music Bar až po strop.

 

Alice Francis & Band (D)

Lucerna Music Bar

23.10. 20:00


 

Pátek 24. 10.
V DOXu proběhne světová premiéra výstavy, která představí Izrael očima 12 světově uznávaných fotografů. Ti tam vyjeli mezi lety 2009 a 2013 na půlroční rezidenční pobyty a výběr toho nejlepšího si můžete prohlédnout v DOXu až do března.

 

THIS PLACE

Centrum současného umění DOX

24.10. - 02.03.


 

Na kávu se psem
Pokud hledáte stylovou kavárnu v centru Prahy, určitě vás okouzlí nový podnik Take Your Time Cafe v Legerce. Kromě rozmanitých vín, piva, anglických čajů, italské kávy či bio limonády tučekají deskové hry a knížky. Za pozornost rozhodně stojí i parádní psí koutek!


 

přehled článků

Na druhou vlnu naskočilo zatím jediné autokino – to na Strahově. Až tam vyrazíte, nezapomeňte si cestou pořádně zatopit v autě, ať vám pak poslech bijáku neruší zimou cvakající zuby.

Konečně i Prahu zavalila sněhová peřina, a protože kopce nám snad jen tak nějaký PES nezavře, našli jsme pro vás nejlepší místa, kam můžete v metropoli vyrazit sáňkovat a bobovat.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!