Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

Na co do kina: Inspirace pro romantiky s křídly i bez

doporučujeme | 9. 10. 2014

V kině se setkáváme s řadou mytických bytostí a nemusí to být vždy v žánru fantasy nebo hororu. Tento týden například potkáte anděly, jak se projíždějí tramvají v Nuslích a komentují lidské životy. Pokud máte rádi temnější příběhy, zkuste další okřídlenou figuru – legendárního Drákulu.

Připravuje: Lucie Šimůnková

filmy/andele.jpg


[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Premiéry 9. října: Andělé všedního dne, Annabelle, Divoké historky, Dům kouzel, Kmen, Nick Cave: 20 000 dní na Zemi

Zatímco svět televize žije ohlášeným návratem kultovního seriálu Twin Peaks (údajně v roce 2016!) a svět filmu se raduje z nového plakátu k závěrečné části Hobita, v Česku žijeme thrillerem Zmizelá. Ten se prakticky ihned po premiéře vyhoupnul na aktuálně 42. místo žebříčku ČSFD, což je patrně největší herecký úspěch Bena Afflecka od Armageddonu. (Tam ale stejně všichni fandili Willisovi.)

V kinech na nás čeká nový film Alice Nellis podle románu Michala Viewegha. Přes (počesku) hvězdné obsazení by se však Andělé všedního dne dali nejlépe charakterizovat příslovcem "frustrující". Při 97 minutové stopáži trvá expozice děje (přepečlivě vysvětlovaná právě anděly Labudou, Dykem a spol.) nějakých 80 minut. Žádné "Nebe nad Prahou" od toho neočekávejte a pro nadpřirozený zážitek vyrazte raději na hororovou Annabelle. (včetně Bra'taca ve vedlejší roli)

Pro skvělý filmový zážitek máme tip týdne: Divoké historky s podtitulem Nervy můžou rupnout každému. Už samotný název (ovšem pouze český) odkazuje na Tarantina, k tomu připočtěte produkci bratří Almodóvarů a uvedení na festivalech v Cannes i Karlových Varech a máte pořádně divoký koktejl na váš večer. Včetně nevěsty!

Latinsko-americké rytmy a emoce nejsou nic pro vás? Máte raději konzervativnější Evropu? Pak si určitě vybere z nabídky Das Filmfestu – festivalu německy mluvených, který již podeváté zavítá do Lucerny a Atlasu. Úvodní film Čas kanibalů se hraje ve středu v Lucerně a těšit se můžete mimo jiné na retrospektivu fenomenálního Michaela Hanekeho, držitele dvou Zlatých palem z Cannes.

filmy/dracula.jpg


[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Premiéry 16. října: Co s láskou, Děti, Drákula: Neznámá legenda, Felvidék – Horná zem, V tichu, Zimní spánek

Pravidelná dávka emocí na vás nečeká jen od osmi na Nově, ale také ve vašem kině. Tak jako že vyjde Slunce, se můžete spolehnout, že rok až šest let po uvedení knihy Nicholase Sparkse bude následovat celovečerák. (Šest let se čekalo, až vyroste Ryan Gosling.) Sice se blíží Dušičky, nikoliv Valentýn, ale přesto překvapte svou drahou polovičku lístky na Co s láskou. Rozhodně jí (jemu) uděláte radost.

Není kniha jako kniha. Literární klasiku o nejslavnějším upírovi všech dob (není to Edward !) v novém provedení uvádí režijní debutant Gary Shore. Odchovanec reklamní branže oslnil hollywoodské producenty falešným trailerem připomínajícím antigravitační fantasy Tygr a drak. V titulní roli jeho prvního celovečeráku Drákula: Neznámá legenda se představí Luke Evans, známý jako Bard z trilogie Hobit. 

Kino nikdy nezapomíná připomínat významné události. Ať už jde o výročí jednotlivců, nebo států. Jak jinak si vysvětlíme, že v jeden den mají českou premiéru hned TŘI slovenské filmy? Jedině blížícím se státním svátkem u příležitosti vzniku Československa. 

Oficiální píseň a videoklip k povídkovému filmu Děti nahrála zpěvačka Jana Kirschner a scénář napsal Českým lvem oceněný Marek Leščák. V hlavní roli dramatu V tichu se zase představí Judit Bárdos, jejíž tvář ve filmu Fair Play bude Česko reprezentovat v souboji o Oscara. Trojlístek uzavírá autobiografický animovaný dokument o slovensko-maďarských vztazích Feldivék – Horná zem. Filmy uvádí společnost Artcam v rámci přehlídky Současného slovenského filmu. Tak dovi za dva týdny.
 


 

filmy/gone-girl-poster2.jpg  filmy/LucieSimunkovaNEW.jpg
 

přehled článků

Na druhou vlnu naskočilo zatím jediné autokino – to na Strahově. Až tam vyrazíte, nezapomeňte si cestou pořádně zatopit v autě, ať vám pak poslech bijáku neruší zimou cvakající zuby.

Konečně i Prahu zavalila sněhová peřina, a protože kopce nám snad jen tak nějaký PES nezavře, našli jsme pro vás nejlepší místa, kam můžete v metropoli vyrazit sáňkovat a bobovat.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!