Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

Zářijový masakr aneb 20 nových podniků, které čerstvě otevřely

doporučujeme | 7. 10. 2014

Předchozí měsíc byl mimořádně úrodný, co se nových podniků týče. V průměru to vychází, že co jeden pracovní den, to jedna premiéra. A navíc je to opět velmi pestrá směs - od dětského hřiště přes první bourbon bar v metropoli až po novou taneční akademii. Pro přehlednost jsme nové podniky roztřídili do obecných kategorií, takže stačí skákat po nadpisech a vybírat, co je vám nejbližší. A pak už vyrazit do ulic!

Text: Lukáš Rozmajzl
Foto: Archiv podniků

kolaz%282%29.jpg
AnonymouS Coffee, Lavande Restaurant, farmaexpres.cz
 

PRO GURMÁNY:
1) ŘEZNICKÁ HOSPODA
Pokud znáte řeznictví The Real Meat Society, bude vám chutnat i v řeznické hospodě Maso a Kobliha (kousek od Florence). Zpracovávají pouze celá pastevní zvířata, jídla připravují v konceptu "od čumáčku po ocas". K tomu dobré pivo.
"Nabídka jídel se mění a navíc si můžete odnést maso či nějaký náš polotovar domů, nabízíme i masové bedýnky," dodává Klára Javůrková. V říjnu slibují mít otevřeno déle než jen do 16 hodin a brzy prý přibude i snídaňové menu.

 

Maso a kobliha

Řeznická hospoda. Řeznictví. Pivní lednice....


 

2) ASIJSKÁ KUCHYNĚ
Restaurace ARI's je pojmenovaná po šéfkuchaři Ari Munandarovi, který pochází z Indonésie, ale vařil už i v pražských hotelech Mandarin Oriental a Hilton Old Town. Jeho vlastní podnik si zakládá na autentické kuchyni jihovýchodní Asie, servíruje pouze původní jídla.
"Koncem října spustíme tři tématické týdny, v rámci kterých představíme autentická jídla Jávy, Sumatry a Bornea. Naši hosté ochutnají například chobotnici dušenou v limetkové šťávě a lístcích kurkumy," láká Tomáš Mezník.

 

ARI'S Restaurant s.r.o.

Autentická kuchyně jihovýchodní Asie....


 

3) JÍDLO JAKO OD MAMINKY
Strávníci na levém břehu Vltavy si do svým map mohou poznačit novou restauraci - Lavande. Specializuje se na domácí kuchyni: "Vyrábíme si vlastní chléb, těstoviny, uzeniny, paštiky, vlastní limonády, ledové čaje," popisuje Ivana Kovářová. Na jídelním lístku jsou i vegetariánské a bezlepkové pokrmy. "V říjnu se můžete těšit třeba na domácí taliány nebo u nás vyrobené a vyuzené klobásy či párky. Podzimní menu obohatíme o zvěřinu."

 

Lavande Restaurant

Restaurace s domácí kuchyní....


 

4) POCTIVÁ KNAJPA
Z gruntu předělaná restaurace kousek od obchoďáku Nový Smíchov. To je Formanka Originál 1869. "V novém moderním interiéru čepujeme nefiltrovaný ležák Gambrinus, Pilsner Urquell, jablečný cider Kingswood, nealkoholický Birell a jako jediní na Smíchově jedenáctku Excelent od Gambrinusu," chlubí se Aleš Drobil. Základem nabídky jídel je tradiční česká kuchyně.  

 

Smíchovská Formanka

Restaurace, která Vás pohladí nejen lahodnou chutí, ale i příjemnými cenami....

album/News_Model_News/783/formanka1.jpg
Formanka Originál 1869
 

PRO EKO-HISPTERY
Máte-li rádi originální diáře, budete ve Skobě jako přikovaní. Tento sociálně orientovaný podnik totiž ručně vyrábí sešity, zápisníky a diáře z recyklovaných materiálů (kimona, zástěry, plastové tašky) a ekologicky šetrného papíru.
Nově otevřený obchod a dílnu v jednom najdete na Žižkově vedle Paláce Akropolis. V nabídce mají například diáře z Homeless edice vyráběné z papíru, který bezdomovci vytáhli z kontejneru.

 

Skoba

SKOBA jsou ručně vyráběné sešity, zápisníky a diáře z recyklovaných materiálů a...


 

PRO TANEČNÍ UMĚLCE
Dvoupatrové prostory v bývalém kulturním centru Vltavská oživil projekt Elektra, který propojuje současné moderní umění a tanec díky spojení The Chemistry Gallery a Dance Academy Prague, kterou vede známý choreograf Yemi A.D. Do akademie tedy můžete zajít na taneční lekce (od neděle do pátku) a po nich si odpočinout u moderního umění.
Ve středu 15. října jste zváni na vernisáž jedné z ústředních postav české streetartové scény Michala Škapy Graffoman. Součástí bude i speciální taneční vystoupení.

 

Dance Academy Prague - Bubenská

Nový taneční sál v novém prostoru....


 

PRO KAFOMILCE
Už nějakou dobu funguje AnonymouS Bar v Michalské ulici. V září se objevila jeho "sestra" v podobě kavárny AnonymouS Coffee o dva kilometry dál v Jugoslávské ulici. Bar by měl fungovat jako noční úkryt, kavárna jako denní buňka. Za maskami legendárního Guye Fawkese (z komiksu V jako Vendeta) vám zde připraví nejen kávu, ale k ní o občerstvení. "Máme vždy denní nabídku kuskusu, slaných koláčů či sladký perníček," vyjmenovává jeden z majitelů Filip Stránský.

 

AnonymouS Coffee

Kavárna se symbolikou masek á la Guy Fawkes. Už brzy....


 

PRO PIJANY BOURBONU
Máte raději bourbon nebo jiné whiskey? Vždyť je to jedno! V centru Prahy se totiž na konci září otevřel první bourbon bar pojmenovaný The Bourbon Bar. Najdete ho v lobby Prague Marriott Hotelu a opít se můžete jednou ze 76 jedinečných druhů whiskey. Případně jsou v nabídce i jiné koktejly a jako občerstvení netradiční pokrmy, například krabí miniburgery s omáčkou Marie Rose nebo místní specialita Bourbon Bar Burger. Otevřeno mají od 17 hodin a zavírá se až po půlnoci…

 

The Bourbon Bar

Bar specializující se na bourbon a koktejly inspirované bourbonem ....

album/News_Model_News/783/Bourbon_Bar_interier_1.jpg
The Bourbon Bar

 

PRO PIVNÍ ZNALCE
Na 27. září připadá Den českého piva a toto datum si za svůj start zvolil i rodinný Malešický mikropivovar. V přízemí zrekonstruovaného domu naleznete pivovarskou restauraci s deseti výčepními kohouty a domácí kuchyní s pivními specialitami, v patře je Malešická šalanda. Plánují vařit vlastní piva s výraznou chutí a vůní, většinou v limitované várce do 40 litrů.

 

Malešický mikropivovar

Pivovarská restaurace 10 rotujících výčepních kohoutů Pivotéka Domácí kuchyně...


 

PRO ZÁKUSKY S UMĚNÍM
Naproti Českému rozhlasu se usídlila Výtvarná cukrárna, tedy spojení sladkého a uměleckého. Nový podnik nabízí jednak cukrářské výrobky (včetně bezlepkových a chystají i raw pamlsky), tak slané dobroty jako bagety, polévku, saláty nebo čerstvé šťávy.
K tomu všemu pak bohatý kulturní program - každý měsíc nová výstava obrazů (30. října je v plánu vernisáž obrazů Marka Koláře), hudební či společenské večery.

 

Výtvarná cukrárna

Cukrárna s vlastní výrobou v centru Prahy....


 

PRO MAJITELE iVĚCÍ
Koupili jste si nový iPhone 6 a teď se bojíte, že si ho rozsednete? Pořiďte si na něj ochranné pouzdro. Velký výběr je k dispozici v novém obchodě Indaput (vedle Lucerny), který se chlubí tím, že nabízí nejširší nabídku příslušenství pro iPhone a iPad v České republice.
Na zboží poskytuje 24 měsíc záruku, včetně mechanického poškození. To znamená, že i po pádech zboží bezplatně vyměňují nebo opraví. Stejně jako servisují poškození iPhony a iPady.

 

Indaput

Specializovaný obchod s příslušenstvím....


 

PRO POCTIVÉ POTRAVINY
Žily byly tři husy. Kdosi je ale trefil. Tak se rozhodly, že začnou vařit. Odmítly ale používat polotovary a chemická dochucovadla. A poctivé potraviny, ze kterých vaří, od září také prodávají i v novém obchodě Farmaexpres.cz v Dejvicích.
"Nabízíme výhradně potraviny a suroviny, které se nemohou skladovat týdny a měsíce, aniž by změnily svojí kvalitu," říká ředitel Petr Klaus. Dodává, že v říjnu budou nad rámec běžného sortimentu nabízet kapry a pstruhy z Tachovských rybníků a zvěřinu z honiteb v okolí Domažlic.

 

farmaexpres.cz

Dobré věci z farem....

album/News_Model_News/783/FarmaExpres2.jpg
Farmaexpres.cz

 

PRO GOTHIC
Obchod zaměřený na gothic módu se prostě musí jmenovat černě, snad proto tedy Black Cat v názvu nové prodejny v ulici Na Bělidle kousek od Anděla. "Nabízíme námi vyráběnou bižuterii, sukně i další věci naší značky. Dále zboží značek Spiral Direct, Hell Bunny, Banned nebo Punk Rave." 
Black Cat je zároveň symbolem pro pomoc kočkám v nouzi, brzy plánují rozjet nový projekt.

 

Black Cat

Buď svá... buď kočka!...


 

PRO SPORTOVKYNĚ
V místě, kde na Veletržní ulici od loňska stávalo fitness centrum Expreska, se teď nově otevřelo čistě dámské FlexFitness. Krom cvičení nabízí i masáže, výživové nebo kosmetické poradenství.
Zacvičit si můžete třeba 12. října, na kdy je naplánovaný "nedělní fitness marathon". Od 14 do 21 hodin bude probíhat nekončící řetězec cvičení v 30minutových cyklech. Za jednotné vstupné 100 korun si pak můžete vyzkoušet kterékoliv skupinové i individuální cvičení.

 

FlexFitness

​FlexFitness je pouze pro ženy. Přijďte si k nám zacvičit!...


 

PRO KULTURNÍ ROZHLEDY
V září bylo také po kompletní rekonstrukci zprovozněno Kulturní centrum Průhon. A je vskutku multifunkční - krom koncertů zde najdete knihovnu, výstavní galerii, pro zájemce je připraven fotoateliér nebo nahrávací studio, keramická a výtvarná dílna.
Na říjen jsou plánovány například: filmový festival Ozvěny EKOFILMU, autorské čtení Báry Nesvadbové, pro děti v sobotu pohádky či Piškotéka, pro dospělé pak taneční večery v nedaleké Sokolovně Řepy, která spadá pod KC Průhon.

 

Kulturní centrum Průhon

Nově zrekonstruované kulturní centrum....

album/News_Model_News/783/KCPruhon2.jpg
KC Průhon
 

PRO DĚTI & RODIČE
1) BIOŠKOLKA
V Roztokách u Prahy otevřeli novou školku, která staví na třech základních principech: exkluzivita - příroda - individuální přístup. Výuka v malém kolektivu je složením waldorfské a montessori pedagogiky. Většinu času tráví děti venku, kde mají k dispozici i malá zvířátka. "Stravování je rovněž s prvky bio a téměř výhradně z regionálních surovin," osvětluje ředitelka Iveta Nováčková.

 

Školka Pinocchio

Exkluzivita, individuální přístup, příroda....


 

2) VÝUKOVÉ CENTRUM
FasTracKids je centrum rozvoje předškoláků je zaměřeno na komunikaci a kreativitu. V září otevřelo svoji druhou pobočku v Česku, konkrétně v Nových Butovicích. Staví na základní myšlence, že dětský mozek nejvýkonněji pracuje v předškolním věku. V říjnu je možné přihlásit své ratolesti na ukázkovou výukovou hodinu zdarma.

 

FasTracKids - Nové Butovice

Centrum rozvoje předškoláků....


 

3) NOVÉ HŘIŠTĚ
Již několik dní je v provozu také nové dětské hřiště na Praze 14, konkrétně na ploše mezi protihlukovou stěnou a panelovými domy u autobusové zastávky Pávovské náměstí. Krom klasických prolézaček je součástí areálu i prostor s dopravní tématikou, kde se děcka mohou učit základům pohybu na vozovce.

 

Dětské hřiště v Rožmberské

Dětské hřiště....


 

4) EKOLOGICKÁ MINIŠKOLKA
"Jsme soukromá miniškolka s ekologickým zaměřením," prozradila Kateřina Vyhnálková, jednatelka Dětského klubu Jablíčko, a zároveň dodává: "Nabízíme celodenní, dopolední, odpolední, hodinové, víkendové a noční hlídaní." 
Alespoň polovinu času by děti měly trávit venku, ať už v lese, nebo na dvorku s jezírkem, kde mohou pěstovat rostliny nebo chovat drobná zvířátka. Říjnové a listopadové školné je snížené o 30 % (sourozenci dětí mají 50 % slevu). V budoucnu plánují i zájmové kroužky (angličtina, aerobik, tanečky a zpívánky, vaření, plavání, atd.).

 

Dětský klub Jablíčko

Soukromá miniškolka s ekologickým zaměřením....

album/News_Model_News/783/DKJablicko2.jpg
Dětský klub Jablíčko

 

Plus jako tip třeba na víkendový výlet doporučujeme navštívit Botanickou zahradu v Tróji, kde zprovoznili novou rozhlednu od akademického sochaře Čestmíra Sušky a ze které je úžasný výhled na metropoli. V areálu je navíc rozmístněno 17 jeho dalších soch a skulptur.

 

Botanická zahrada hl. m. Prahy

Unikátní spojení tropického skleníku a rozlehlé venkovní expozice zahrnující mimo...


 

MAPA


Pokud kdykoli objevíte nějaký nový podnik v centru nebo na okraji Prahy, cokoli od nové restaurace po dětské hřiště, dejte nám prosím echo na mail lukas@citybee.cz. Díky!


[LukasRozmajzl%2811%29.jpg]

 
Chceš mít každý čtvrtek v mailu přehled nejlepších akcí na víkend? Zaregistruj se na CityBee!


 

přehled článků

Na druhou vlnu naskočilo zatím jediné autokino – to na Strahově. Až tam vyrazíte, nezapomeňte si cestou pořádně zatopit v autě, ať vám pak poslech bijáku neruší zimou cvakající zuby.

Konečně i Prahu zavalila sněhová peřina, a protože kopce nám snad jen tak nějaký PES nezavře, našli jsme pro vás nejlepší místa, kam můžete v metropoli vyrazit sáňkovat a bobovat.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!