Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Vinobraní: Víme, kde burčák poteče proudem

doporučujeme | 9. 9. 2014

Že vám Praha a vinobraní nejdou dohromady? To je hloupost! Burčák už se pěkně kvasí, a tak si připravte břicha i skleničky, protože nejopilejší část roku, nepočítáme-li Silvestra, právě začíná!

vinobrani%281%29.jpg

 


Vinohradské vinobraní
Nepropásněte legendární Vinohradské vinobraní na Jiřáku. Vína z menších vinařství z Moravy a z Čech a deset druhů oblíbeného burčáku si musíte koupit, koncert Spirituál kvintetu a Mňágy a Žďorpa i další kulturní program je zdarma!

 

Vinohradské vinobraní

Městská část Praha 3

12.09. - 13.09.


 

Vinobraní v Botanické zahradě
Jestli to máte blíž do Troji, v botanické zahradě koštovat taky. Na terase viničního domku vinice sv.Kláry si nejen užijte hudbu k tanci a poslechu, ale rozprostře se vám i netradiční pohled na Prahu.

 

Vinobraní

Botanická zahrada hl. m. Prahy

13.09. - 14.09.


 

botanka.jpg
Vinobraní v Botanické zahradě
 

Trojské vinobraní
Pokud už se ocitnete v Troji, můžete vyzkoušet vinobraní hned dvě. V zahradách Trojského zámku vás kromě stánků s výborným vínem a burčákem od vyhlášených vinařů z celé ČR i zahraničí bude dorovázet bohatý kulturní program -  třeba cimbálovka, folklor a šermířská skupina. 

 

Trojské vinobraní

Městská část Praha-Troja

13.09. 11:00


 

Vinobraní na Salabce
Vinobraní proběhne v duchu francouzských trhů - návštěvníci budou moct ochutnávat domácí paštiky a pečivo ze Salabky, sýry, francouzské klobásy a teplé pochoutky. Za doprovodu živé hudby budete moci okusit burčák a víno z místní vinice.

 

Vinobraní na Salabce

Salabka restaurant

13.09. - 14.09.


 

Vinobraní na Pražském hradě
Burčák z Moravy, čerstvou hroznovou šťávu, cimbálovku i folklor očekávejte v Královské zahradě Pražského hradu. Kromě toho se můžete projít produkčními zahradami, v nichž se pěstují tisíce orchidejí, anturií a gerber pro výzdobu Hradu při zvláštních příležitostech.

 

Vinobraní na Pražském hradě 2014

Pražský hrad

20.09. - 21.09.


 

Vinobraní na Míráku
Kromě vína a burčáku má v pátek vinobraní na Míráku připravenou cimbálovku i prezentaci činností (např. Novoměstské radnice, Ta Kavárny Jedličkova ústavu i  Ondřeje Kobzy). 

 

Vinobraní na Grébovce - náměstí Míru

Městská část Praha 2

26.09. 14:00


 

vinobrani.jpg
Vinobraní na Grébovce

 

Vinobraní na Grébovce
Grébovka se přemění na středověké městečko, které kromě vína přivítá historická vystoupení, koncerty, řízené degustace nebo třeba prohlídku Gröbeho vily.

 

Vinobraní na Grébovce - Havlíčkovy sady

Městská část Praha 2

27.09. 14:00


 

Prosecké vinobraní
Vinobraní a Svatováclavská pouť budou připraveny na Proseku. Vezměte děti na pouť, ve vinici Máchalka ochutnejte burčák a v areálu bobové dráhy opečte buřty. Vyzkoušet můžete bobování na bobové dráze, lanovou skluzavku a další.

 

Prosecké vinobraní

Restaurace na bobovce

27.09. - 28.09.


 


vcela%285%29.jpgPřehled všech vinobraní najdete zde.
 

přehled článků

Jděte si zabruslit! Jestli ještě nevíte, kde se letos v metropoli bruslí, mrkněte na náš velký přehled 16 venkovních kluzišť a běžte se klouzat – v centru, na střeše, na Letné, zadarmo, v noci, s dětmi...

Poradíme vám, jak vrátit figuru a finance do kondice a ještě se u toho pobavit, vzdělat či si odpočinout. Zadarmo si v lednu můžete zabruslit, zajít na návštěvu do muzeí a galerií. Nebo na několik koncertů...

Vybrali jsme pro vás 11 nejzajímavějších saun v Praze. Kdy mají otevřeno? Kolik stojí vstup? Kde nabízejí něco navíc? Vše najdete v jednom přehledném článku. A pokud byste si nevybrali, máme pro vás jedno mrazivé překvapení na závěr...