Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Kam šoupnout děti na prázdniny? Zkuste příměstské kempy

doporučujeme | 14. 7. 2014

Chvála příměstským kempům a jejich vynálezcům. Jde o jakási pětidenní soustředění ve všech koutech metropole, kam každé ráno potomka odvezete, dítě si užívá pestrého programu a večer si ho přivážíte nabité zážitky. 

Text: Míša Nováková
Foto: archiv pořadatelů kempů

album/News_Model_News/718/tenisovykemp3.cz.jpg
 


Existují kempy, kde se maluje a tvoří nebo taky sportuje. My jsme si vybrali ty sportovní a přinášíme vám výběr kempů různého zaměření. Ať už si dítě vybere cokoliv, hlídání a pár volných dnů pro vás je zajištěno! 
 

%C4%8D%C3%ADsla/blue-01.jpgBruslení

Škola bruslení pořádá během celých prázdnin čtyři příměstské kempy, kde se děti od 5 do 15 let učí bruslit na "kolečkáčích". Od pondělí do pátku jim zkušení lektoři na Gutovce budou vštěpovat, jak stát na bruslích, jak se na bruslích chovat, aby neublížili sobě i ostatním, a nakonec jak zabrzdit. Kempy probíhají od 8 ráno do 16:30 večer a na začátku budou děti rozděleny podle úrovní. Vyvrcholením celého soustředění je in-line závod, kde děti změří své síly s ostatními.

Součástí kempu jsou obědy a svačinky a další doprovodné aktivity, to aby si děti od bruslení taky odpočinuly. Kluci a slečny si zkusí discgolf, procvičí si angličtinu a sotva se budou cítit na kolečkách jistěji, okusí taky fotbal, vybíjenou nebo třeba hokej na bruslích. První termín začíná už dnes, 14. července.  

album/News_Model_News/718/archivSkolybrusleni3.jpg
 

%C4%8D%C3%ADsla/green-02.jpgFotbal

Občanské sdružení Grandsport Fotbal žije příměstskými kempy už šestým rokem a pokaždé si k tomu přizve zkušené trenéry a "opravdové" fotbalisty. Letos na vaše dítka bude dohlížet Josef Hušbauer z AC Sparta Praha a Lukáš Třešňák z týmu FK Baumit Jablonec.

Fotbalové kempy probíhají celý týden a malí i velcí účastníci se budou pod dohledem zlepšovat v dynamice, rychlosti i koordinaci a řešení fotbalových situací pod tlakem. Naučí se taky dost způsobů, aby mohli s balonem uniknout soupeři. Věk účastníků je omezen datem narození, na kemp můžou fotbalisti a fotbalistky narozené od 1.1. 2001 do 31. 12. 2008. Kemp se koná na Velké Ohradě a cena za týden je 3 100 Kč. Všichni milovníci fotbalu, kteří se zúčastní, dostanou navrch tričko kempu a závěrečný certifikát. A třeba i podpis od fotbalové hvězdy.

album/News_Model_News/718/grandsport.cz.jpg 
 

%C4%8D%C3%ADsla/orange-03.jpgTenis

Ve zrekonstruovaném areálu na Ládví se děti na kempech  Tenisové školy ESO během prázdnin naučí, jak hrát tenis a ještě si přitom prosviští angličtinu. Každý den zde budou mít 45 minut dlouhou výuku, během níž se setkají se stejně starými dětmi a hlavně stejné jazykové úrovně. Kemp probíhá od pondělí do pátku, vždy od 8 do 16 hodin a stojí 2 990 Kč. Pokud se vám pět dnů bude zdát moc, můžete svému dítku zaplatit klidně jenom den nebo dva. Jeden den na tenisovém kempu Ládví přitom stojí 700 Kč.

Za zmínku taky stojí fakt, že na čtyři děti připadá jeden trenér, takže se nemusíte bát, že by se vašemu dítěti nikdo nevěnoval a zaplatili byste si pouze hlídání. Poslední bonbonek o Ládví – jsou tady připraveni i na špatné počasí, takže v záloze mají připravené i kryté prostory. (Kemp je určen pro děti od 4-14 let)

Další tenisové kempy pořádá také Ten klub Tempo sídlící na Praze 4 ve Lhotce nebo Tenisová a sportovní škola MATEMA v Kobylisích.

album/News_Model_News/718/tenisovykemp.cz.jpg

 

%C4%8D%C3%ADsla/red-04.jpgVíce sportů najednou

Již 6 let organizuje letní příměstské tábory v Praze taky KIDSJOY. "Hlavním cílem našich příměstských táborů je nalezení způsobu, jak dětem a mladistvým ukázat, že volný čas se dá strávit zábavně, kreativně a pohybem. Nejdůležitější je pro nás, aby program děti nadchnul, bavil a navíc se hýbaly," popisují.

Sportovní tábor - Program je zaměřen na různé sporty, zajímavé hry, soutěže a to vše zábavnou a hravou formou. Děti si vyzkouší 25 tradičních i netradičních sportů, dozvědí se zajímavosti ze sportovního světa a poučí se o základech zdravého stravování, to vše pod vedením našich zkušených trenérů.

Kreativní tábor - Program je zaměřen na výtvarnou výchovu, hudební výchovu, vědu, přírodovědu a technologii. Program je velice pestrý, zábavný a snažíme se děti naučit co nejvíce netradičních kreativních aktivit. Během tohoto kempu si také děti parádně zasportují a zasoutěží.

 

Příměstské tábory KIDSJOY

Kreativní a sportovní příměstské tábory pro děti od 3 do 15 let. U nás se vše točí...

album/News_Model_News/718/lacros.jpg

 

%C4%8D%C3%ADsla/purple-05.jpgBeach volejbal
Z beachvolejbalových kempů v Praze se dá dost slušně vybírat. Záleží na vás, podle čeho se rozhodnete. Lokalita blízko bydliště, hezčí zázemí nebo lepší trenéři? Kempy nabízí Beachklub Ládví, Pankrác, Braník (ten, který není Hamr) anebo Prague beach team ve Střešovicích. Program je dost podobný, většinou se skládá z dovednostních cvičení, atletických her a samostatných her. Trenéři se snaží, aby si dítě navyklo na balon a pohyb v písku, s pokročilejšími pilují i náročnější cvičení.

Ceny se trochu různí – na Braníku se za dítě platí 2 000 Kč, ve Střešovicích 2 500 Kč, na Pankráci o stovku více a na Ládví za týdenní kemp zaplatí rodiče za jedno dítě 2 400 Kč, cena ale obsahuje také každodenní výuku angličtiny.


 

[vcela%284%29.jpg]Last call – příměstské kempy badmintonu, tenisu a beach volejbalu probíhají i v Hamru v Záběhlicích. Na jediný termín, na který se dá ještě přihlásit (28.7.-1-8.), zbývá už jenom posledních pár míst!

 

 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Pokud vám je zima, vyrazte se ohřát. Sauna vás nejen zahřeje, ale zlepší i váš krevní oběh, postará se o detoxikaci organismu a získáte díky ní větší imunitu. A to se může hodit!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!