Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Pecka týdne: Katarína Knechtová už nezlobí. Vyhrajte lístky na její koncert

kultura | 18. 9. 2012

"Konečně plnohodnotný koncert v klubu," těší se k nám do Prahy Katarína Knechtová po létu nabitém festivaly. Už v pátek 21. září vystoupí v Paláci Akropolis a fanoušci se kromě nových kousků, jako je písnička Porcelán, mohou těšit také na staré šlágry. Ty vznikly ještě za dob, kdy Katarína hrála se skupinou Peha, odkud ji asi také všichni znáte. Vy s námi můžete vyhrát třikrát po dvou lístcích, když správně odpovíte na soutěžní otázku a zaregistrujete se u nás na CityBee.

Napsala: Mariana Kopecká

Soutěžní otázka zní: "Jak se jmenuje titulní píseň k filmu Bathory, kterou Katarína složila?" Odpovědi posílejte na redakce@citybee.cz a do předmětu napište "Katarina". Nezapoměňte uvést své kontaktní údaje. První, pátá a desátá správná odpověď získá po dvou lístcích na koncert Kataríny Knechtové. 

Soutěž byla dnem 20. 9. ukončena. Gratulujeme třem vítězcům, kteří získávají po dvou vstupech na koncert Kataríny Knechtové: Jakub Benstein, Nela Janottová, Pavla Kupsová.S koncem léta bych ti jakožto "profíkovi z branže" nejdřív položila obecnější otázku. Zatímco české festivaly třely letos většinou bídu s nouzí, na Slovensku opět zářil Grape nebo třeba Pohoda s luxusním line-upem i průběhem. Proč si myslíš, že máte v tomhle ohledu tolik navrch?
Nemyslím si, že v tomto ohledu máme až tak navrch. Slovenské festivaly také utrpěly kvůli návštěvnosti. Ano, jsou festivaly, které mají skutečně vysokou návštěvnost, ale na druhé straně je mnoho takových, které po této sezoně zůstaly v mínusu a při životě je drží jen mediální bublina. Takže si myslím, že jsme na tom úplně stejně.

Teď už k tobě. Když se kouknu na tvé staré klipy, vidím zlobivou holku s rozcuchanými vlasy a vytahaným svetrem. Dneska je z tebe dospělá, šarmantní dáma s elegantním stylingem. Máš pocit, že už jsi ze své rebelské éry zkrátka vyrostla?
Každý člověk si projde určitým vývojem. Image a vizáž jde ruku v ruce s hudebním vývojem a mně už opravdu není sedmnáct. Takže se hodně věcí změnilo. Každý člověk a ženy obzvlášť rády experimentují a já nejsem výjimkou. Navíc vždycky přemýšlím, jak bych mohla to, s čím přicházím a jakou hudbu tvořím, podpořit tím, jak vypadám.

Snad v každém rozhovoru se tě lidé ptají na "rozchod" s kapelou Peha. Mně by ale spíš zajímalo, jak těžké bylo pro holku fungovat tolik let každý den ve výlučně mužském kolektivu. Hrálo to ve tvém rozhodnutí nějakou roli?
Jasně, není jednoduché fungovat v čistě mužském kolektivu, ale v zásadě je to vždy o lidech, ať už jde o muže nebo o ženy. Moje rozhodnutí ovlivnily různé věci. Muži uvažují a chovají se jinak než ženy, to je známá věc. Právě proto je výzva takovou situaci zvládnout a ne vždy je to jednoduché. Sladké řeči při kávě jsou jedna věc a realita běžného života věc druhá. Tak to bylo a je i v mé kapele. Ale pevně věřím, že v sestavě, jaká je teď, už zůstaneme a budeme dál pokračovat. Každý muž v mém životě byl dobrým učitelem, i když to občas hodně bolelo.

Do Prahy jezdíš koncertovat, navíc tady máš učitelku zpěvu. Protože se náš časopis CityBee právě Praze věnuje, nemůžu se nezeptat – co tě na tomhle městě baví?
Praha je v první řadě krásné město, je tu stále co objevovat. Když je čas jít do centra, je to pro mě svátek. Mám to tam moc ráda. V Praze je kupa možností zábavy, koncertů, klubů… Mám tu pár dobrých kamarádů. A co opravdu miluju, je vaše točené pivo a pivovarské restaurace. Mňam!

Do Akropole přijedeš prezentovat především svou letošní novinku, desku Tajomstvá. Při jejím poslechu jsem byla překvapená, že v nejedné písni zazní i temnější zvuky, elektronika, občas má tak trochu depešáckej feeling. Chtěla jsi tentorkát trochu víc experimentovat?
Nového producenta k desce jsem si vybrala právě proto, abych se vymanila z osvědčených hudebních postupů. Chtěla jsem dát písním nový rozměr. Hodně umělců stagnuje v osvědčeném systému, já mám naopak ráda výzvy a chci se dál učit, zdokonalovat se. Je to těžká a dlouhá cesta, ani tato spolupráce nevyšla hned napoprvé a nebyla zadarmo. Ale jsem na to velmi hrdá a stále dostávám pozitivní zpětné vazby od fanoušků, což mě moc těší a vážím si toho. Na základě toho totiž vím, že jsem na dobré cestě a že to má celé smysl.

Na závěr nám prosím prozraď, na co se mohou čtenáři na tvém pražském koncertě, který už zanedlouho proběhne, těšit?
Chtěla bych fanouškům zahrát upřímný koncert, který obsahuje většinu písní z desky Tajomstvá, ale rozhodně zajdu i do minulosti. To znamená k písním z mé první sólové desky Zodiak a také k písním, které jsem složila s Pehou. Velmi se na to s kapelou těším, protože po festivalovém létě je to zase plnohodnotný koncert věnovaný mým písním.
 

[katarina-knechtova-309949.jpg]
 

Bez%20n%C3%A1zvu(1).jpg Přidejte si tuto akci  mezi své oblíbené a do kalendáře a garantujeme vám, že na ni určitě nezapomenete! Nebo si přidejte do oblíbených Palác Akropolis a dozvíte se o všem, co pořádají.


Soutěž o třikrát dva volné vstupy na koncert Kataríny Knechtové v Paláci Akropolis

Zaregistrujte se u nás a odpovězte na soutěžní otázku. První, pátá a desátá odpověď od nás vyhraje dva volné vstupy na koncert 21. září. Soutěž probíhá od 16. do 20. září.

Soutěžní otázka:
1. Jak se jmenuje titulní píseň k filmu Bathory, kterou Katarína složila?

Tři výherci (první, pátá a desátá správná odpověď) obdrží dva volné vstupy na koncert skupiny Kataríny Knechtové v Paláci Akropolis, který proběhne 21. září. Volný vstup pro dvě osoby získá přímo na místě po předložení dokladu. Odpovědi posílejte na e-mail redakce@citybee.cz do 20. září včetně, do předmětu uvádějte "Katarina" a nezapomeňte připojit své kontaktní údaje. Výherce budeme kontaktovat e-mailem.

Herní řád soutěže portálu CityBee.cz

1. Vyhlašovatelem výše specifikované soutěže (dále jen „Soutěž“) je společnost Tabernas 21, s.r.o., Radlická 28, Praha 5, 150 00, IČO: 241 69 072, (dále jen „Tabernas 21“). 

2. Soutěž je veřejnou soutěží podle § 847 a násl. občanského zákoníku. 

3. Soutěže se může za níže uvedených podmínek zúčastnit každá fyzická osoba, s výjimkou osob, které jsou v pracovně-právním či jiném obdobném právním vztahu k Tabernas 21, spolupracujících přímo či nepřímo na realizaci Soutěže, a osob blízkých těmto osobám (ust. § 116 občanského zákoníku), za předpokladu, že mají přístup k relevantním informacím spojeným se Soutěží. 

4. Úkolem soutěžících bude zaslat od 16.9. do 20.9. na adresu redakce@citybee.cz správnou odpověď na soutěžní otázku a zaregistrovat se na webu www.citybee.cz. Do předmětu zprávy je třeba uvést heslo "Katarina" a v textu zprávy dále uvést svoje jméno, příjmení, adresu bydliště, email, telefonní kontakt a e-mail, pod kterým je soutěžící registrován na www.citybee.cz. Soutěžící berou na vědomí a souhlasí s tím, že jejich identita v podobě jména a příjmení bude v případě výhry zveřejněna na internetových stránkách www.citybee.cz.

5. Každý soutěžící může do Soutěže zaslat maximálně jeden (1) soutěžní e-mail s odpovědí na soutěžní otázku. Porušení tohoto pravidla je důvodem pro vyloučení soutěžícího ze Soutěže.

6. Ze všech soutěžících, kteří splní podmínky a jejichž e-mail obsahující požadované údaje bude na uvedenou e-mailovou adresu doručen ve stanovené lhůtě, budou vybráni tři (3) výherci, kteří obdrží po dvou volných vstupech na koncert Kataríny Knechtové v Paláci Akropolis, který proběhne 21.9.2012. Do Paláce Akropolis budou výherci v daný den puštěni zdarma při prokázání jména.

7. Jména výherců budou po skončení Soutěže rovněž zveřejněna na internetových stránkách www.citybee.cz. Výsledky Soutěže jsou konečné, bez možnosti odvolání. 

8. Ceny ze Soutěže není možné vymáhat právní cestou. Ceny nemohou být směněny za hotovost a nevyplácí se za ně žádná náhrada. Tabernas 21 si vyhrazuje právo v případě nepředvídaných okolností poskytnout výhercům namísto cen uvedených v odst. 6 náhradní cenu obdobného typu.

9. Na regulérní průběh Soutěže bude dohlížet Josef Šachta. V případě jakéhokoli sporu souvisejícího se Soutěží nebo tímto herním řádem je rozhodnutí Tabernas 21 ve všech ohledech konečným a závazným a soutěžící jsou povinni se mu podřídit. Účastí v Soutěži soutěžící vyjadřují svůj bezvýhradní souhlas se zněním tohoto herního řádu a podmínkami Soutěže.

10. Tabernas 21 si vyhrazuje právo vyloučit ze Soutěže soutěžícího, u kterého zjistí nebo bude mít důvodné podezření, že nesplňuje podmínky účasti v Soutěži stanovené tímto herním řádem, a/nebo porušuje či obchází pravidla stanovená tímto herním řádem.

11. Tabernas 21 si vyhrazuje právo pravidla Soutěže a tento herní řád dle potřeby měnit, upravit nebo doplnit, včetně možnosti Soutěž přerušit nebo ji ze závažných důvodů zcela odvolat. 

12. Tento herní řád bude po dobu Soutěže uveřejněn na internetových stránkách www.citybee.cz .


přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!