Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Whisky Live! Prague: Festival (nejen) pro milovníky whisky

advertorial | 18. 6. 2014

Ke konci září poteče na Novoměstské radnici whisky proudem. Odehraje se tu totiž druhý ročník festivalu Whisky Live! Prague. Ať už jste fanoušek tohoto nápoje, který chce ochutnat v Česku často nedostupné značky, nebo naprostý laik, tady do elegantního světa whisky určitě proniknete!

IMG_016021%281%29.jpg 

Není whisky jako whiskey

Máte rádi skotskou whisky? Irskou, bourbon nebo single malt? Na festivalu najdete všechno. Představí se tu významní čeští distributoři a jejich značky. Nebude chybět třeba společnost Rémy Cointreau s novinkami Tullamore D.E.W. Phoenix a Bourbon whiskey Wild Turkey. Užitečnou a začátečníkovi přístupnou branou do světa sladových whisky pak bude single malt Scotch whisky Singleton of Dufftown, kterou představí firma Stock Plzeň.

"Whisky Live! Prague má ambice prezentovat i rarity," připouští organizátorka Marta van Leeuwenová. "Mezi ně počítám například jedenadvacetiletou Tamdhu o 51,4 % objemových alkoholu. Lihovar nedávno ukončil činnost a jeho whisky bude stále vzácnější. Dalším z magnetů bude i nezávislé plnění Cárn Mór, které naplnilo jen 211 láhví a jejichž whisky není přibarvena karamelem, stejně jako single malt whisky Kavalan vyrobená na Taiwanu. 

jack%281%29.jpg

 

Pivo, koktejly i doutníky…

Těšit se můžete i na zajímavé  příbuzné produkty, například pivo Innis & Gunn, které vyrábí pivovar v Edinburghu a nechává ho ležet v dubových sudech, v nichž zrála whisky. Budete moci také ochutnat míchané koktejly Bagsy´s Baru, každý na jiné bázi - sladové skotské, bourbon whiskey, japonské, irské.

K whisky tradičně patří také doutníky, voňavé tabáky a dýmky. I ty budou k mání. Na výběr bude také mnoho zajímavých Masterclass (neboli rozšířených ochutnávek) pod vedením významných znalců whisky. Musíte si je ale dopředu rezervovatZábava tu bude jen pro dospělé, děti radši nechte doma! 

 

Whisky live! Prague

Novoměstská radnice

26.09. - 27.09. 

murray%281%29.jpgJim Murray osobně!

Hlavní hvězdou festivalu bude bezpochyby na slovo vzatý znalec Jim Murray, autor Jim Murray´s Whisky Bible. Jeho ročenka vychází už dvanáct let (v nákladu přes 30 000 výtisků) a hodnotí více než 4 500 whisky z celého světa. Jim povede na festivalu v sobotu hned dva semináře. Na každém představí osm vzorků. Jejich seznam jako obvykle tají. Je to součást hry, která mu vychází, kamkoliv dorazí.  Pozor, lístky na jeho show si musíte koupit zvlášť!

 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!