Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Top10: Světovka v beachvolejbalu i Prague Food Festival

doporučujeme | 16. 5. 2014

Tento týden nás konečně čekají téměř letní teploty. Není proto divu, že jsme do našeho výběru "top 10" zařadili i venkovní akce. Ať už se jedná o závod horských kol na Hradě, světovku v beachvolejbalu nebo třeba Prague Food Festival.

prague.jpg
Foto: Prague Food Festival


Celý týden
Znáte příběh Nicholase Wintona, který před druhou světovou válkou zachránil 669 židovských dětí z Československa před téměř jistou smrtí v koncentračních táborech tím, že je odvezl vlakem do Velké Británie? Kromě filmu se o něm více dozvíte díky výstavě na Kampě.

 

Wintonovy vlaky

Sovovy mlýny

19.05. - 30.06.


 

Úterý 20. 5.
I letos se pojede závod horských kol na schodech u Pražského hradu. Mezi závodníky nebudou chybět ani čeští (Jaroslav Kulhavý) a světoví (Fabian Giger a Michiel Van Der Heiden) špičkoví závodníci.

 

Pražské schody 2014

ČS MTB Team s.r.o.

20.05. 16:30


 

Středa 21. 5.
Do našeho výběru proklouzla i akce pro rodiny. Ta má upozornit na to, že vyrazit s kočárkem do města plného nástrah není žádná legrace. Děti si vyzkoušejí různé hračky, ochutnají nové dětské produkty a zabaví se při zpívání i dalších aktivitách, maminky se seznámí s řadou praktických vychytávek.

 

S kočárkem Prahou

Žluté lázně

21.05. 13:00

Kdo by po olympiádě v Londýně neznal Maki a Kiki. Pokud je chcete vidět hrát v Praze, omrknout ženskou světovou beachvolejbalovou špičku nebo se vám jen líbí vysportované slečny v bikinách, jděte na Štvanici! Ve středu proběhne kvalifikace, poté boje v hlavní soutěži.

 

FIVB Beach Volleyball Prague Open 2014

1. ČLTK Praha

21.05. - 25.05.

kolocova.jpg
Foto: Kolocová & Sluková - Beachvolleyball team
 

Čtvrtek 22. 5.
Líbil se vám Golem na Štvanici nebo alespoň jeho koncept (pokud jste se na něj nedostali)? Pak se vám bude líbit i další site-specific projekt souboru Tygr v tísni Soudný den, tentokrát na Nákladovém nádraží Žižkov. Hra odehrávající se v prostředí železnice bude mít jen 4 reprízy.

 

Soudný den

Nákladové nádraží Žižkov

22.05. 20:00

Kapela Monkey Business ve čtvrtek oslaví 14. narozeniny ve vyšehradské Hospůdce na hradbách. Vystoupí taky Ashley Slater se svým elektroswingem či hosté Wabi Daněk a Richyrd Tesařík.

 

Monkey Business

Na Hradbách

22.05. 17:00


 

Pátek 23. 5.
Prozkoumat kostelní sakristie, věže, starobylé krypty i klášterní zahrady, do kterých byste se normálně nedostali. Poznat podstatu křesťanství i vyzkoušet si hru na varhany. To můžete na Noci kostelů. V Praze se jí zúčastní přes 130 náboženských staveb!

 

Noc kostelů 2014

Noc kostelů

23.05. 18:00

Pokud dáváte přednost pokrmům od profesionálů, Prague Food Festival na Pražském hradě je tím pravým. Letos se ho poprvé zúčastní i regionální top restaurace. Novinkou bude i "Badoit Fine Dining", kdy u dlouhého stolu ochutnáte menu od šéfkuchařů oceněných Michelinem či anketou Grand Restaurant.  

 

Prague Food Festival 2014

Prague Food Festival

23.05. - 25.05.

Výjimečnéstand-up komedie, originální one man a one woman show, kabarety, taneční představení, koncerty nebo nenahraditené klauniády najdete na Prague Fringe Festivalu. Ten nabízí možnost seznámit se s anglicky-mluveným divadlem v centru Prahy.

 

Prague Fringe Festival 2014

Prague Fringe s.r.o.

23.05. - 31.05.


 

Kam vyrazit grilovat?
Jasně, maso z grilu voní a chutná o dost víc, než z pánve. Co ale dělat, když bydlíte v paneláku a nemáte zahrádku ani gril? Vyrazte s kamarády do Stromovky. V ní se ukrývá restaurace Šlechtovka, kde vám natočí pivo, půjčí gril i sportovní vybavení (od kol až po petanque či kuželky) a kde si večer můžete poslechnout koncert či DJ's!

 

Bistro Šlechtovka

Nové bistro Šlechtovka od Together Restaurants.... 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!