Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na co do kina: Memoriál Paula Walkera

doporučujeme | 4. 5. 2014

Tento týden si nejen připomeneme tragicky zesnulého Paula Walkera, ale také zjistíme, co má společného Kafka a dinosauři a prožijeme den plný lásky v kině Lucerna.
 
Připravuje: Lucie Šimůnková

Kinozážitky týdne:

filmy/Untitled-7.jpgNa 1. máje: Láska v Lucerně
Rodiče a děti: Hurá do pravěku!
Recyklované hity: Po stopách krveAktuální premiéry:
Absolventi: Svoboda není zadarmo, Divergence, Doupě, Hurá do pravěku!, Husí kůže – Zimomriavky, Jedna za všechny

[filmy/kino_706.jpg]
Kafka ve 3D. Noční můra, nebo nová turistická atrakce? 


[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Hned sedm zamilovaných filmů po sobě, tedy takový malý festival, si kino Lucerna přichystalo pro všechny, kdo se rozhodnou strávit svátek v práce v kině. Uvidíte nejen držitele Oscara za nejlepší cizojazyčný film (Láska), ale také úspěšný Lásky čas, artové Následky lásky, nebo dokumentární Lásku v hrobě. Lucerna tak svou koncentrací zamilovaných párů možná předčí i Petřín. 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]O lásku především jde také v nové sci-fi variaci teenagerské romance Divergence. Film byl natočen podle úspěšné knižní série a velmi nápadně se podobá Stmívání nebo Hunger Games, takže o něm určitě ještě uslyšíme. Stejně jako o Cameron Diaz, která se prostě nechce vzdát svých ztřeštěných rolí, pro které by snad už měl vzniknout samostatný žánr. Její novou komedii Jedna za všechny natočil režisér Nick Cassavetes, kterého by většina z vás raději neznala díky Zápisníku jedné lásky. 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Povinností pro všechny fanoušky Paula Walkera je akční film Doupě. Jde o hercův poslední dokončený film. Zda ho uvidíme i v sedmičce Rychle a zběsile není jisté, protože nestihl natočit všechny scény. Vzhledem k míře dementnosti Doupěte ale doufám, že ano. Tenhle film si rozhodně totiž nechcete pamatovat. 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Archivní okénko nám tento týden přináší hned dvě lahůdky. V rámci cyklu Czech Classics uvede kino Ponrepo skvělou detektivku Po stopách krve. Detektiv major Kalaš (Rudolf Hrušínský) řeší tentokrát vraždu dvou chlapců. Romantičtější nádech pak má druhý archivní typ – romantické drama Erotikon natočil v roce 1929 Gustav Machatý s mezinárodním obsazením. Tento základ české kinematografie si můžete užít i s tradičním úvodem v Era světě.

P.S. A nakonec typ pro rodiče s dětmi: Nikdy není dost brzo, aby vaše ratolesti začali s Kafkou – nový snímek Hurá do pravěku má na svědomí režisér toho jména a ještě ke všemu je to o dinosaurech. Čili výhra pro všechny. 


Pulp Fiction: Historky z podsvětí
Olga                                            
Stoletý stařík, který vylezl...V minulém díle jste četli

filmy/spiderman.jpg  filmy/LucieSimunkovaNEW.jpg
 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!