Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na co do kina: Padouch, nebo hrdina? My jsme jedna rodina

doporučujeme | 3. 4. 2014

Tento týden půjdeme do kina na superhrdiny bez bázně a hany i hrdiny skutečné, které jsme zaspali na hodinách dějepisu. Přinášíme i návod, jak zkrotit vyrušující diváky.

Připravuje: Lucie Šimůnková

Kinozážitky týdne:

filmy/Untitled-7.jpgPopcorn s colou: Captain America: Návrat prvního Avengera
Filmový návrat: Amélie z Montmartru (Lucerna)
Vzděláváme filmem: Finská válka ve filmu (Evald, Atlas)Aktuální premiéry:
Captain America: Návrat prvního Avengera, Eugéniové, Liv & Ingmar, Walesa: člověk naděje

filmy/kapitan-mirek.jpg
Náš Mirek má víc kamarádů než Kapitán Amerika. A Bublinu!


[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Zatímco celý svět čeká na druhé Avengery, do našich kin přichází jejich nejnudnější člen, americký Mirek Dušín, Kapitán Amerika. Tento hvězdami a pruhy oděný superhrdina není tak vtipný jako Iron Man, zelený jako Hulk, božský jako Thor ani prsatý jako Black Widow. Zato má ale dobré srdce a to prý je nade všechno. Naštěstí to alespoň vypadá, že v pokračování konečně rozjede pořádnou akci a čekání nám trochu ukrátí.

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Evropa má zcela jiné hrdiny, kteří se jen málokdy oblékají do upnutých legín a pláštěnek. Na nový životopisný film o Lechu Wałęsovi jsme upozorňovali již minulý týden. Nyní přichází do širší distribuce, a tak se na polského "Havla" můžeme jít podívat. Hrdinou je koneckonců svým způsobem i režisér Andrzej Wajda, který se do režírování filmu pustil v 88 letech. 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]A pak máme stovky a tisíce bezejmenných hrdinů, o kterých nám suše vypráví učitelky dějepisu a trochu méně suše dokumenty na History Channelu. Sedmdesát let od skončení tzv. Pokračovací války si v těchto dnech připomíná Finsko a s ním i dvě pražská kina. V kině Atlas uvidíte velkofilmy Neznámý voják (1955) a Zimní válka (1989), zatímco Evald promítne komornější Slib (2005). Že by trocha zajímavějšího dějepisu? 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Hrdinové potřebují ty správné protihráče. Na ty nejlepší z nejlepších antihrdinů si musíme počkat (Magneto nás čeká za měsíc a kdo ví, kdy se vrátí Loki !), ale druhořadé zloduchy potkáváme v pražských kinech každý den. Hádáte správně, jsou to diváci sedící přímo za vámi, kteří vám neustále kopou do sedačky, hází na vás popkorn, vylévají vám na hlavu colu a ještě do toho hlasitě telefonují. Vypořádejte se s nimi po superhrdinsku: násilí nepodporujeme, ale někdy to prostě jinak nejde. To vám řekne i Kapitán Amerika.


Captain America
Walesa: člověk naděje
Detektiv Down
V minulém díle jste četli:

filmy/her1.jpg  filmy/LucieSimunkovaNEW.jpg

 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!