Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na co do kina: Originální Burton, oholený Phoenix a skvělý Wajda

doporučujeme | 26. 3. 2014

V kině se občas setkáte se surreálnými výmysly režisérů, nereálnými nápady scenáristů i šílenými plány promítačů. Tento týden můžete v Praze zažít všechno a ještě mnohem víc.

Připravuje: Lucie Šimůnková
 

Kinozážitky týdne:

filmy/Untitled-7.jpg
Nejlepší místo: Tim Burton a jeho svět
Top premiéra: Ona
Recyklované hity: Wajdova trilogie (Ponrepo)


Aktuální premiéry:
(Ne)zadaní, Noe, Ona, Přežijí jen milenci, Yves Saint Laurent, 2001: Vesmírná odysea

[filmy/TB_1362sc.jpg]
Ústřičkova smutná smrt podle Tima Burtona (Zdroj: http://www.timburton.cz)
 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Filmovo-uměleckou událostí týdne je samozřejmě výstava kreseb Tima BurtonaDomě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí. Lístky na autogramiádu, která proběhne již zítra se vyprodaly za pouhé tři minuty. Burton je bezpochyby jedním z nejoriginálnějších režisérů současnosti. Narozdíl od svých filmů, které většinou hýří barvami, chodí téměř výhradně v černé a kreslí depresivní až psychedelické obrázky, nápadně podobné jeho filmové estetice. Údajně se k smrti bojí šimpanzů, a proto asi natočil (dost špatný) remake Planety opic

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Tradičnější diváci ještě dnes a zítra stihnou vyrazit na Febio a poté se budou muset spokojit s nabídkou kin, do kterých se konečně dostává držitel Oscara za nejlepší původní scénář. Drama Ona s Joaquinem Phoenixem v hlavní roli dokazuje, jak šťastné bylo hercovo rozhodnutí oholit si svůj příšerný plnovous. V novém filmu se zamiluje do svého operačního systému. Ještěže nám, uživatelům Windows, se něco takového nemůže stát – ušetříme si tak zlomená srdce.

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Na fantasy Přežijí jen milenci jsme již upozorňovali minule, ale teprve nyní se dostavá do širší distribuce, takže na něj můžeme vyrazit všichni a klidně hned několikrát. Nebojte se, zdaleka se nejedná o tento druh upírské romantiky. Pokud se vám ale stýská po náctiletých hvězdách, můžete si připomenout jednu z největších – Zaca Efrona z Muzikálu ze střední. Ten se snaží vystoupit ze svého stínu (nebo z tělocvičny – modří vědí), a proto si pořídil bradku a vážnou známost v komedii (Ne)zadaní. Good for him. 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Nestačí vám jeden večer? Hledáte plán na celý víkend a přitom jste si opět neušetřili na wellness pobyt v termálních lázních? Odpověď má jako vždy archivní kino Ponrepo, které si pro nás přichystalo první české uvedení kompletní volné trilogie polského režiséra Andrzeje Wajdy. Na filmy Člověk z mramoru (1977) a Člověk ze železa (1981) navázal tento legendární polský režisér životopisným filmem Walesa: člověk naděje. Stačí se tedy vybavit polskou Zubrowkou a můžete vyrazit. 


Trabantem až na konec světa
Grandhotel Budapešť
OnaV minulém díle jste četli:


filmy/febio.jpg  filmy/LucieSimunkovaNEW.jpg

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!