Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Majáles - revoluční zážitek už 30. dubna

zábava | 25. 3. 2014

Majáles oslaví v Praze 10 let a přináší malou revoluci mezi českými festivaly. Poprvé v Letňanech, žádné peníze, davy studentů a nejlepší den v roce, jak slibují organizátoři. Ti věnují velkou pozornost také našim vzpomínkám...
Autor: Michal Čeřovský

 

Pražský Majáles 2014

Pražský Majáles

30.04. 12:00


 

Hudba až v první řadě

Podle pořadatelů přijde většina návštěvníků kvůli hudbě. A tak nám připravili opravdovou nálož toho nejlepšího z československé hudby. Zazpíváte si s Tomášem Klusem (písně z nového alba), vystoupí s Majálesem pevně spojení Chinaski nebo Horkýže slíže, Divokej Bill, Inekafe, Madrage, Monkey Business, Mig 21, Wohnout, Sto zvířat a mnoho dalších. Poslechnout si budeme moci i pár zahraničních kousků jako například Kensington z Holandska nebo The Feud z Anglie.

 (píseň Noe z nového alba Tomáše Kluse z alba Proměnamě)
 

Show jako na světových festivalech?

Majáles postaví pět velkých pódií v unikátním designu, které jsou napěchované nejmodernější elektronikou a  umožňují kapelám rozjet při svých koncertech opravdou show, plnou laserů, videí, světelných a dýmových efektů. Jejich velikost je vidět na srovnání postavy a pódia na obrázku modelu. Snad to budou umět české kapely využít naplno...

%C4%8Dl%C3%A1nky3/podium.jpg
(model jednoho z pěti podií)
 

Prostor, prostor, prostor

Kdo se účastnil v minulých letech Majálesu ve Stromovce, asi odcházel s pocitem, že kdyby tam byla půlka lidí nebo dvojnásobek místa, tak by to bylo super. Proto se pořadatelé rozhodli přesunout celý Majáles na mnohem větší prostor do Letňan na plochu letiště a výstaviště. Znamená to, že se budeme muset vydat v podstatě mimo Prahu. Na druhou stranu pro nás líné, je to jen 3 minuty chůze od metra a ne 20 minut jako Stromovka. Dopravovat se budeme téměř výhradně metrem, stejně jako typický alegorický průvod Majálesu.

 

Na Majáles bez peněz

Nejzajímavější novinkou celého Majálesu jsou určitě vstupenky s RFID čipem ve formě náramku. Ty budou mít tři hlavní funkce:
 
1) vstupenka
Bez náramku již opravdu neprojdeme. Nejen do celého areálu, ale i do jednotlivých sekcí a VIP zón.

%C4%8Dl%C3%A1nky3/naramek.jpg
 

2) peněženka
S penězi se už u žádného stánku nenajíme ani nenapijeme, důležité je mít nabité náramky. To uděláme buď převodem z účtu, platební karty nebo PayPalu, nebo přímo na místě ve stovce nabíjecích míst, kde odevzdáme "cash". U stánků pak stačí jen dvakrát přiložit náramek a vše je zaplaceno. První přiložení otevře transakci a ukáže, kolik peněz ještě máme. Druhé pak potvrdí částku k zaplacení a ukáže zůstatek po platbě deseti piv pro kamarády. Obsluhu by to tedy mělo výrazně zrychlit a tudíž zkrátit únavné čekání ve frontách. O zbytek peněz na náramku samozřejmě nepřijdeme - dorazí nám přibližně do 14 dní po Majálesu zpět na účet, ze kterého jsme peníze poslali. Pár drobných se vám bude možná přeci jen hodit, protože z náramku není možné dávat dýško.
 
3) doprovodné aktivity
Asi největší tahák bude využití náramků na doprovodný program a sdílení zážitků. Na to sice bude potřeba spárovat náramek se svým mailem nebo Facebook účtem, ale pak si užijeme třeba 40 videoboxů (něco jako Smilebox s 10 sekundovým videem), hlasování o krále a princeznu Majálesu, sdílení fotek v partnerských zónách, účast v soutěžích a jiné atrakce.
 

 
Podívejte se na hodně vydařenou pozvánku na letošní Majáles


%C4%8Dl%C3%A1nky3/videobox.jpg

Tentokrát žádné okno

Díky technologii náramků bude dokonale zmapováno, co jsme celý den dělali. Po akci nám pak organizátoři pošlou přístup na soukromou stránku s naší osobní kronikou Majálesu. Získáte perfektní přehled, kolik jste toho vypili, v jakých jste byli zónách, všechna vaše videa a výsledky soutěží. I klasické video z akce bude personalizované a bude obsahovat záběry ze zón, kde jste byli, a filmečky, které jste si sami natočili ve videoboxech.

 

Pecka na závěr

Chinaski budou na Majálesu natáčet videoklip, který bude koncipován tak, že některé scény budou nahrazeny záběry z videoboxů a tak se každý z nás bude moci pochlubit unikátním "svým" videoklipem k jejich písničce. Pro fanoušky této kapely - k nezaplacení.


 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!