Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

5 nejlepších únorových mejdanů, které vás v zimní Praze zahřejou!

zábava | 4. 2. 2014

I v tenhle měsíc se záminek pro pražský kalby do rána najde až až. Tak namátkou – studentíkům končí zkouškový a začíná novej semestr, srdíčkový lidičky se už třepou na Valentýna a my ostatní jsme prostě hudební fajnšmekři a hned několik lahůdek si nemůžem nechat ujít - protože zkrátka proto. 

Napsala: Mariana Kopecká

dj%281%29.jpg


%C4%8Dl%C3%A1nky2/blue-01.jpg KRUTON live: Paul White + Karaoke Tundra 
Jestli stejně jako já fandíte Radiu Wave a tu a tam si ho na netu naladíte, určitě vám neunikl skvělej pořad Kruton. No a ten teď slaví svoje třetí narozky a rozhodl se nám na ně v Neonu nadělit live set londýnskýho producenta Paula White a vystoupení slovenskýho micro-samplovýho iluzionisty Karaoke Tundry. Oba dva jsou hodně boží a tohle spojení bude podle mýho názoru nezapomenutelný. Takže vzhůru na Vltavskou!
 

%C4%8Dl%C3%A1nky2/blue-02.jpg Winter Arena warm up 
Tenhle zahřívací mejdan proběhne v žižkovský klasice Stormu (dřív Matrixu) a přichystá nás na jeden horskej fesťák. Hrát se na něm bude hlavně dubstep, grime a trap – za gramce se postaví třeba Ollie Torr, Dj Hlava nebo Pragmatic Crew. Samotnej mejdánek na sněhu pak pojede na Klínovci a těšit se tam můžete třeba na Prago Union nebo rakouského producenta Mejfuse. 

 

Winter Arena warmup w/ Bass Drop DJs

Storm Club

08.02. 21:00


 

%C4%8Dl%C3%A1nky2/blue-03.jpgYoung Fathers 
"Tak trošku jiná" hip hopová parta Young Fathers pochází ze Skotska a hraje už asi šest let. Jejich styl se dá dost těžko popsat – řekněme, že je to psychedelika někde mezi rapem, popem, indíčkem, noisem a já nevím co ještě. I přes poměrně dlouholetou existenci vydali kluci letos svoje první studiový album Dead a přijedou nám ho představit do nejvíc nejlepšího MeetFactory. Co víc si přát…

 

Bohemian Like You: Young Fathers (UK)

MeetFactory

25.02. 20:30
 

%C4%8Dl%C3%A1nky2/blue-04.jpgKraak & Smaak Sound System 
Tihle holandští elektro-funkeři doufám pro většinu z vás nejsou žádná neznámá firma. V Česku se už ukázali třeba na United Islands nebo na brněnský Flédě a na kontě maj nespočet remixů i pět studiovek – včetně poslední loňský Chrome Waves. Tuhle párty za necelý tři kila byste rozhodně neměli vypustit – a můžem jen doufat, že to kluci rozjedou stejně, jako před pár lety na Střeláku!

 

Kraak & Smaak Sound System

Lucerna Music Bar

27.02. 20:00%C4%8Dl%C3%A1nky2/blue-05.jpg Let It Roll Winter 2014 
LIR – klasika, kterou netřeba představovat a povinnost pro všechny fandy drumíku. Ještě než se budem za pár měsíců potácet v bahně na letním fesťáku, pojďme se všichni naladit do Holešovic! Z Anglie dorazí klasici Sigma a Delta Heavy a chybět nebudou ani Pendulum. Z Česka jim budou dělat support třeba Pinie, Bifidus Aktif nebo Akira. Zakončit únor v lepším stylu se vám v Praze asi nepovede!

 

Let it Roll 2014

Výstaviště Praha

28.02. 20:00

 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!