Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Stopařův průvodce po Olympijském parku

sport | 29. 1. 2014

Fotografie z Olympijského parku jste už viděli. A protože je otevření areálu na spadnutí (6. února), přichází nejvyšší čas, abyste se dozvěděli, jak se do parku dopravit, co všechno můžete od programu na Letné očekávat a taky do kdy bude městečko sportu fungovat.

Připravila: Michaela Nováková
Foto: Michaela Nováková, Olympijsk
ý park

album/News_Model_News/574/mestecko.jpg

 

Praktické informace na začátek

V celém areálu najdete několik velkoplošných obrazovek, kde vám neunikne jediná sportovní disciplína, a mimo to na vás čeká obrovské ledové kluziště, dráha na běžky a s tím spojené trestné kolečko pro biatlon i laserová střelnice, dvě hokejová hřiště i dráha na curling. První slavnostní den budou všechny atrakce parku zdarma. Poté zaplatíte vstup 50 korun na celý den. 

Pokud nemáte sportovní vybavení, můžete si je v parku za příplatek půjčit. Zásoby ale nejsou neomezené, a tak vyrazte co nejdříve nebo si je vypůjčete u známých. Park od 7. února otevírá pravidelně v devět hodin a jeho brány se zase zaklapnou v deset večer. S celodenní vstupenkou (jiná na koupení není) si tak můžete užívat zimní radovánky po celý den, ovšem pokud neumrznete. Vstupenky seženete v předprodeji Ticketportal nebo přímo na místě.


 citybee%282%29.jpgTip CityBee: Stáhněte si mobilní aplikaci Olympijského parku pod názvem "Letná 2014" a vygenerujte si vstupenku zadarmo.Příjemným faktem je, že děti do patnácti let a obyvatelé Prahy 7, kteří se u vchodu prokáží vstupenkou z lokálního časopisu Hobulet, mají vstup zdarma

album/News_Model_News/574/1-Tiskovamluvci.jpg

 

Hosty zatím nechceme prozrazovat, ale....

Do letenského parku dorazí i čeští sportovci. Organizátoři jména prozatím nechtějí odtajňovat, alepřesto je jedno jméno jisté. Snowboardcrossař Michal Novotný, který je po náročné operaci kolene a nemůže se her účastnit, by měl určitě dorazit. Pro detailnější informace o účasti našich sportovců a osobností sportu sledujte internetové stránky Olympijského parku. "Fungovat by také měly telemosty mezi Prahou a Soči, které umožní rozhovory se sportovci na olympiádě v reálném čase," říká mluvčí parku Zuzana Kalátová. 

Pořadatelé slibují i další náplň. V průběhu celých olympijských her až do 23. února se můžete zdokonalit třeba ve snowboardování nebo v bruslení. Pro děti i dospělé totiž park nabídne výukové hodiny s instruktory. "Navíc chystáme koncerty a jiné doprovodné akce. Chybět nebudou ani stánky s občerstvením nebo stan s hrací zónou pro děti," vypočítává Kalátová, co všechno budou moci návštěvníci zažít.

album/News_Model_News/574/2-Kluziste.jpg


Třešničkou na dortu je i možnost rezervace dráhy na curling nebo na hokejová hřiště. Do konce týdne organizátoři spustí on-line rezervaci. Přesné ceny zatím pořadatelé neříkají, nicméně šéf organizačního výboru Petr Soukup odhaduje, že by se částky za pronájem měly pohybovat v řádu stovek na curlingovou dráhu a hokejová hřiště by měla vyjít na běžnou rezervační cenu. Výtěžek poputuje na nadaci Českého olympijského výboru.
 

Čeho se vyvarovat a další vychytávky

Ve všední den od 9 do 14 hodin jsou některá sportoviště rezervovaná pro děti ze škol, které uspěly v soutěži Moje olympiáda. I v tuto dobu si ale můžete zabruslit v "ledovém ráji", využít běžkařský ovál nebo se svými dětmi navštívit fun park od Čtyřlístku.

Rada na závěr – svá auta nechte raději doma nebo se jenom někam "přibližte", třeba na parkoviště P+R. To relativně nejbližší je u metra Nádraží Holešovice, ale je dost malé, takže si rozmyslete, jestli se raději rovnou nesvezete městskou hromadnou. Parkovat přímo u vchodu do parku nebude možné, výjimku mají pouze handicapovaní návštěvníci. 

Podívejte se také, který vstup do Olympijského parku by vám vyhovoval nejvíce. Jsou totiž celkem tři

album/News_Model_News/574/3-Mapaarealu.jpg


[album/News_Model_News/574/MichaelaNovakova(1).jpg]

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!