Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

OBRAZEM: Snowpark i střelnice. Olympijský park na Letné se dokončuje!

sport | 28. 1. 2014

Brány olympijského sportovního parku na Letné, ze kterého budeme moci sledovat olympiádu v Soči a zároveň si zimní sporty sami vyzkoušet, se poprvé otevřely před novináři. Podívejte se, jak jsou organizátoři daleko s dokončovacími pracemi. Park se otevírá už 6. února a má co nabídnout.

Foto: Michaela Nováková

album/News_Model_News/572/1.jpg

Největší lákadlo olympijského parku, velké ledové kluziště, už dostává konkrétní obrysy. Celková plocha zahrnující i tzv. ledové cestičky přesahuje  6 500 m². Kluziště se nyní připravuje a již 6. února si jej návštěvníci mohou vyzkoušet.
 

album/News_Model_News/572/2.jpg

Takto by měl "Ledový ráj" vypadat. Organizátoři se snaží, aby zeleň v celém parku nepřišla k úhoně, a tak si bruslení ozvláštníte kličkováním mezi stromy. Spodní části stromů jsou obaleny polystyrenem, aby obklopené ledem neumrzly. (foto: Olympijský park)
 

album/News_Model_News/572/3.jpg

Už jenom zaledovat a bude hotovo. "Jsme s pracemi v předstihu," říká Petr Soukup, šéf organizačního výboru.


album/News_Model_News/572/4.jpg

Součástí olympijského parku budou kromě velkého kluziště také dvě hokejová hřiště, snowpark, hřiště na curling nebo běžková dráha s trestným kolečkem na biatlon a laserová střelnice.
 

album/News_Model_News/572/5.jpg

"Na ledových cestičkách po celém parku už jsou položeny speciální hadičky, které zajistí, že led vydrží až do čtrnácti stupňů nad nulou," vysvětluje mluvčí olympijského parku Zuzana Kalátová. Prohánět se na bruslích tedy budete moci i mimo ledové kluziště.
 

album/News_Model_News/572/6.jpg

Nad parkem vyrostla velká ocelová konstrukce, která návštěvníkům dopřeje výhled na všechna sportoviště i velkoplošné obrazovky. Z této lávky vám doopravdy nic neunikne.
 

album/News_Model_News/572/7.jpg

Mluvčí parku Zuzana Kalátová návštěvníkům doporučuje, aby si vzali sportovní vybavení s sebou a nespoléhali se na půjčovnu. "Samozřejmě budeme připraveni, nicméně naše zásoby nejsou neomezené, a proto bude lepší, když si každý donese své běžky nebo brusle."
 

album/News_Model_News/572/8.jpg

Práce finišují a park se slavnostně otevře 6. února v 16:00. První slavnostní den budou všechny atrakce parku zdarma. Poté si přichystejte 50 korun na celodenní vstupenku. Děti do patnácti let a obyvatelé Prahy 7 za vstup neplatí.
 

album/News_Model_News/572/9.jpg

Areál je nyní pod sněhem, ale pro případ oblevy mají organizátoři po celém parku rozmístěná sněhová děla a po celou dobu trvání olympiády budou zasněžovat. Běžkaři si tak mohou oddechnout.
 


album/News_Model_News/572/10.jpg

Do šestého února budete moci procházet skrz Letnou bez omezení. Večer se pak cesta protínající areál uzavře a stane se součástí olympijského parku, největšího projektu pod taktovkou Českého olympijského výboru. Přijdete?

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!