Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Přijďte se podívat na vánoční strom, než ho snědí sloni

doporučujeme | 29. 11. 2013

Už dnes, v sobotu 30. 11., vypuknou Vánoční trhy na Staroměstském náměstí. Co potřebujete vědět, než vyrazíte na svařák, klobásku a za koledami.
 

album/News_Model_News/517/IMG_6756.jpg
Pohled na Týnský chrám je letos krásnější než kdy jindy (30. listopad 2013)

Trhy vypuknou zítra v pravé poledne a nabídnou přehlídku pěveckých sborů z celé Evropy. Ve čtyři hodiny zazpívají všechny dohromady a tím předznamenají slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Letos se ho ujme Libuše Šafránková s primátorem Prahy Tomášem Hudečkem a očekává se, že dorazí jako každý rok přes 30.000 lidí. Proto organizátoři nedoporučují návštěvu kočárkům a nejmenším dětem.

Letošní trhy budou červené a zlaté. Jejich tématem je zastavení v čase, proto visí na stromečku ozubená kolečka a hodiny, jakoby druhý orloj. Strom pochází od Sázavy a, až se po Vánocích odstrojí, sní ho z většiny jako tradičně sloni v pražské zoo. To by řekl asi málokdo:)

Před rodinou, partnerem nebo kamarády se můžete také předvést jako zdatný historik, pokud podle obrázku a letopočtu poznáte všech dvacet dějinných událostí na kulatých dekoracích na štítech stánků, hledejte například stavbu Karlova mostu. 

album/News_Model_News/517/atmosfera(8)(kopie).jpg 


Velkým vylepšením je podle nás přesunutí pódia ke Clam-Gallasově paláci. Tím se "vyčistí" výhled na Týnský chrám, vedle něhož bude pouze rozsvícený strom. Přímo u něj bude tentokrát živý betlém. Jako minulý rok se můžete s dětmi ohřát v dílničce a poprvé také v zimní zahradě, která bude vyzdobená jako v létě. Jak to bude působit, jsme sami zvědaví.

Stánky budou otevřeny od 10:00 do 22:00, občerstvení až do půlnoci. Koupit si kromě očekávaných pochoutek, jako je trdelník, můžete také třeba staropražské koule.

Nejdůležitější akce v programu vánočních trhů naleznete na CityBee, naše tipy jsou:


album/News_Model_News/517/IMG_6754.jpg5. 12. Pohádkově Smíškové Vánoce - Mikulášská show s nadílkou pro děti plná soutěží a dárků
11. 12. Den kuriozit a rekordů s agenturou Dobrý den (od 15:00 do 18:00)
11. 12. Česko zpívá koledy: Pět nejznámějších koled zazní naráz po celém Česku
24. 12. od 21:00 Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby v provedení orchestru a sólistů Národního divadla a Státní opery
25. 12. od 18:00 Zvonohra Petra Manouška - Jak zní 57 různě velkých zvonů
31. 12. od 17:30 do půlnoci: Silvestr, mimo jiné s The Apples - dívčí kapelou hrající oldies hity (CityBee doporučuje!)

Společnost Taiko pořádá trhy také na Václavském náměstí a náměstí Republiky.
Zimní zahrada s nabídkou cideru

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!