Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Přituhuje? Obujte brusle a běžte se klouzat

sport | 2. 12. 2013

Kvůli těm nejlepším zimním radovánkám není třeba trávit dlouhé hodiny v autobuse do hor. Stačí nasednout na metro či tramvaj a využít některou z ledových ploch, které jsou na dosah ruky. Cestou z práce nebo předtím, než si s kamarády zajdete na jedno, si letos budete moci zabruslit nejen na stadiónech, ale třeba i přímo v centru města na Ovocném trhu

Připravila Petra Teclová

[album/News_Model_News/513/fotokluzisteovocnytrh.png]

Kde se bruslí zdarma

Volného vstupu na led si bude moci užít každý, kdo si přijde zabruslit na Ovocný trh. Kluziště zde bude v provozu od 5. prosince až do konce ledna příštího roku a jeho návštěvníkům bude k dispozici i půjčovna bruslí. Každý, kdo si brusle za 50 Kč půjčí, zároveň přispěje na Nemocnici Sv. Karla Boromejského, které bude celý výtěžek věnován.

Podobně jako na Ovocném trhu, se bude zdarma bruslit (platit se bude pouze za půjčení bruslí) i na Štvanici, v místech, kde kdysi stával legendární zimní stadion. Kluziště se veřejnosti otevře 20. prosince a prohánět se na něm na bruslích bude možné přesně tři měsíce.

Od začátku prosince bude bruslařům otevřena venkovní ledová plocha v atriu Karlínského Spektra, a to každý pracovní den (s výjimkou pondělních a středečních odpolední, kdy bude kluziště obsazeno kurzy bruslení) vždy od 10:00 do 18:00 hodin.

Své brány návštěvníkům již otevřelo kluziště na střeše obchodního centra Harfa. Ledová plocha o rozměrech 30 x 20 m je vášnivým bruslařům k dispozici od pondělí do pátku v časech od 15:00 do 18:30 hodin a o víkendech od 14:00 do 18:30 hodin. Večerní bruslení probíhá vždy v sobotu 19:00 - 20:30 hodin a zapůjčení bruslí je možné za 60 Kč.
album/News_Model_News/513/Kluziste_Galerie_Harfa.jpg 

Bruslení za hubičku

Na začátek prosince (či na okamžik, kdy bude venkovní teplota dostatečně nízká) je plánován i start bruslařské sezóny v Gutovce. Vstupné na jeden 90minutový blok bude 60 Kč, za celodenní vstupné pak návštěvníci zaplatí 120 Kč a za půjčení bruslí 50 Kč. Přibližně od 18:00 hodin bude ledová plocha patřit hokejistům. 

Pondělí 18.11. byla zahájena zimní sezona bruslení Na Františku, kde se nyní ve všední dny bruslí v časech od 8:00 do 15:30 hodin a od 16.00 do  17.30 hodin. O víkendech jsou pak k bruslení vyhrazeny zhruba dvouhodinové bloky během dopoledne i odpoledne. Vstupenka platná vždy na jeden takovýto blok stojí 50 Kč a jeden pár bruslí si je možné zapůjčit za stejnou cenu. Broušení bruslí se v současné době z technických důvodů provádí pouze ve všední dny. 

Na zimním stadionu Nikolajka se za pouhých 40 Kč bruslí už nyní, a to každou sobotu a neděli od 14:00 do 16:00. Cena za půjčení bruslí je 60 Kč a za jejich nabroušení 50 Kč.  

Dvouhodinovku bruslení za 60 Kč si můžete užít na zimním stadionu Hasa každý všední den a neděli dopoledne, v sobotu pak od rána do večera. Zapůjčení i broušení bruslí vás zde vyjde na 80 Kč.

Kam na ledovou plochu za každého počasí

Od září až do června probíhá bruslení veřejnosti v Ice Aréně v Letňanech, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek v dopoledních hodinách a o víkendech po celý den nebo dokonce i navečer. Dospělí, kteří nevlastní permanentku, za vstup na led zaplatí 80 Kč. Zapůjčení bruslí je možné ve sportovním obchodě JB Sport.

[album/News_Model_News/513/ICearena.jpg]

O víkendech se bruslí i na stadionu Hvězda ve Vokovicích. V sobotu většinou od 18:30 do 20:30 a v neděli od 17:15 do 19:50 hodin. Vstupné je jednotné a činí 100 Kč. Brusle si je možné vypůjčit za 80 Kč , a nebo je možné nechat si vlastní brusle na místě nabrousit.

Stejné vstupné i cena za půjčení bruslí je i na stadionu Kobra, kde se rovněž bruslí o víkendech, a to  každou sobotu od 14:30 do 16:30 hodin a každou neděli  od 14:45 do 16:45 hodin.

Pozor! Místa, kde si letos nezabruslíte

Po celou letošní sezónu zůstává kvůli rekonstrukci uzavřen Školní zimní stadion Bronzová a kvůli povodním je až do odvolání uzavřen areál společnosti Kroužky na Vltavě, kde ještě vloni probíhalo bruslení na umělém kluzišti. 

Tipy, kde koupit vše, co vám k bruslení chybí

Pokud máte v plánu prohánět se po ledě pravidelně, pak se asi nevyplatí pokaždé si brusle půjčovat. Nejlepší možností, kde si nové brusle zakoupit jsou specializované prodejny. Ty s názvem JB Sport je možné nalézt např. v Ice Aréně v Letňanech nebo na stadionu Hvězda ve Vokovicích.

Kurzy (kraso)bruslení pro začátečníky i pokročilé probíhají již od září na Nikolajce. Vy se však do výuky můžete zapojit kdykoliv v jejím průběhu a zdokonalit se např. v technice bruslení či jízdě na jedné noze. Naučit se můžete obraty nebo třeba i jednoduché skoky, vše záleží čistě na vás.

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!