Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na co do kina: Leonardo DiCaprio ze spermabanky

kultura | 28. 11. 2013

Naše pravidelná rubrika Na co do kina získala zbrusu nový kabát. Kromě toho nejlepšího, co se dá vidět v pražských kinech, vám teď bude přinášet filmové novinky od Hollywoodu po Barrandov.

Připravuje: Lucie Šimůnková

Kinozážitky týdne:

[filmy/handsgreen.jpg]
Show! v Aeru

Ledové království

Upír Nosferatu v Ponrepu

[filmy/handsred.jpg]


Český název Pozdravu ze spermabanky 

[filmy/klauni.jpg]

 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]České distribuční názvy jsou kapitolou sama pro sebe a již dlouhou dobu se potácí někde mezi tupým zkopírováním původního názvu do Google překladače a ještě tupější snahou o originalitu, která svůj „vtip“ většinou míří na první signální. Nová komedie s Vincem Vaughem The Delivery Man, tak do českých kin (a na tramvajové zastávky) vstoupila pod názvem Pozdrav ze spermabanky. Ha-ha.

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Proč své básnické střevo nezapojil distributor nejnovějšího filmu dua Martin Scorsese – Leonardo DiCaprio (česká premiéra v lednu), nám naopak není jasné. O co lepší by místo ordinérního Vlka z Wall Streetu, bylo „jasánkovské“ zvolání Vrah z Wall Streetu ? V očích drobných střadatelů přeci investor vydělávájící tisíce dolarů za vteřinu není ničím menším.

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Bez snahy o originalitu a přitom bez využití slovníku – tak se nejčastěji překládají názvy filmů, které českému divákovi prostě nic neřeknou. Na ČSFD najdete skoro dvacet filmů s názvem Únos a to včetně toho zatím posledního, který se v originále jmenuje The Factory. Byl natočen podle skutečné události a v hlavních rolích se objeví John Cusack a Jennifer „Dexterova sestra“ Carpenter. 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]A naši přehlídku uzavírá prvně zmíněná kategorie prostých překladů. Tento týden přichází do kin Konzultant, který i přes hvězdné obsazení (Fassbender, Pitt, Bardem, Cruz, Diaz) sbírá jednu špatnou recenzi za druhou v zahraničí i u nás. Je vidět, že plýtvat fantazií se u některých filmů prostě nevyplatí.

P.S. A taky má tento týden premiéru nový český horor Klauni:

Kapitán Phillips
Lásky čas
Život Adele
Hunger Games: Vražedná pomsta
Show!

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!