Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

TOP5 týdne: Francouzský šarm, švédské indie a pražská strašidla!

doporučujeme | 17. 11. 2013

Tento týden se můžete přijít pobavit s pražskými pověstmi a strašidly, a to jak u Karlova mostu, tak v Muzeu hlavního města Prahy, nechat se poblouznit krásnou francouzštinou nebo zapařit na "Stříhovi" či švédských The Sounds. Škoda, že ten týden má tak málo dní!

Kamil Střihavka

Kamil Střihavka & Leaders

úterý, Retro Music Hall
Tradiční podzimní koncert „Ježíše“ Kamila Střihavky a jeho kapely Leaders. Svým fanouškům slibuje zahrátvšechny hity jeho kariéry. Tedy i z doby, kdy hrál s nesmrtelnými BSP, No Guitars nebo zpíval v muzikálu Jesus Christ Superstar. Mimo vynikající výkon Střihavky uvidíte také bubenickou show jednoho z nejlepších českých bubeníků Miloše Maiera, který s Leaders hraje. A navíc má pro vás Kamil prý připravené překvapení!

Kdo se bojí, nesmí do Prahy

od středy, Muzeum hl. města Prahy
Muzeum našeho hlavního města si pro nás připravilo netradiční zábavnou výstavu. Vlastně ani ne tak výstavu – jde totiž o jakousi herní procházku po budovách muzea (hlavní budově muzea, Prašné bráně, Staroměstské mostecké věži, Malostranské mostecké věži, Svatomikulášské městské zvonici a Podskalské celnici na Výtoni), kde se setkáte se všemi nadpřirozenými bytostmi Prahy a jejich příběhy z pověstí vykreslenými v komiksech! Součástí projektu je pak interaktivní hra, ve které můžete na základě splněných úkolů najít ukrytý poklad. Děti si navíc v rámci doprovodného programu můžou sami vytvořit komiks.

The Sounds

středa, Lucerna Music Bar
Švédská indie rocková bomba The Sounds s jednou z nejlépe hodnocených zpěvaček přijede do Lucerna Music Baru. A přivezou svůj nejnovější singl Shake, Shake, Shake, který je ttulní písní k jejich novému, pátému albu. To chtějí během svého podzimního turné představit. Kvalitu muziky The Sounds potvrzují jejich fanoušci v řadách slavných a úspěšných umělců – David Grohl z Foo Fighters, Britnes Spears nebo Quentin Tarantino. The Sounds vystupovali jako support kapel Paramore, již zmíněných Foo Fighters, No Doubt, Panic! At the Disco nebo Mando Diao a jejich hvězda stále stoupá. Přijďte si je poslechnout i vy!

Karlův most ze tří stran

čtvrtek, Muzeum pražských strašidel a pověstí
%C4%8Dl%C3%A1nky2/strasidla.jpgKaždý správný Pražák by měl znát jednu z nevýznamnějších pražských dominant – Karlův most. Muzeum pražských strašidel a pověstí (nenechte se zmást s prvním tipem, jde o úplně jinou instituci) si připravilo komentovanou procházku s průvodcem, který vám most ukáže ze tří stran – strašidla a pověsti, které se k němu vážou, potom jeho historii a nakonec projížďku lodičkou Čertovkou, která ukáže most z té vodnické perspektivy. Skvělé odpoledne s dětmi si musíte nejdříve zarezervovat, a to ZDE

Festival francouzského filmu

od čtvrtka
(úvodní vizualizace)
Festival francouzského filmu se k nám po šestnácté vrací! Mimo Prahu také do Českých Budějovic a do Brna. Letos festival, který pro nás připravil Francouzský institut v Praze, představí 10 premiérových snímků, včetně toho nejhodnotnějšího – Život Adéle, který v Cannes získal Zlatou palmu! Vedle francouzských filmových hitů, krátkých snímků mladých režisérů a soutěže o Cenu diváků, ve které se utká sedm snímků, si připomeneme také životní ubileum Jeana-Paula Belmonda, a to filmem L’Homme de Rio, neboli Mužem z Ria. Vstup na projekce je jen 90 korun. Probíhat budou v Kině 35, Světozoru, Lucerně  a také multikině CineStar na Andělu. Voilá!


La Loca music bar

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!