Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na co do kina: Nasaďte palčáky, přituhuje

kultura | 14. 11. 2013

Naše pravidelná rubrika Na co do kina získala zbrusu nový kabát. Kromě toho nejlepšího, co se dá vidět v pražských kinech, vám teď bude přinášet filmové novinky od Hollywoodu po Barrandov.

Připravuje: Lucie Šimůnková

Kinozážitky týdne:

[filmy/handsgreen.jpg]
Insidious 2 

Perverzní průvodce ideologií v Evaldu

Ozvěny Severského filmového podzimu

[filmy/handsred.jpg]

 

Dabovaná verze Thora

 

 

[filmy/insidious.jpg]


[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Nový film režisérky Karin Babinské nám nekompromisně připomíná to, co obchodní domy ohlašují už zhruba dva měsíce. Blíží se Vánoce. Na očekávanou mrazivou disneyovku Ledové království si musíme ještě týden počkat, omrzlého Richarda Krajča nám však Křídla Vánoc přinesou již tento týden. A to nejlepší nakonec – celý film se odehrává k nákupním centru, takže realističtější přípravu na svátky konzumu jsme si nemohli přát. 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Pokud jste naladěni na jinou notu než frontman skupiny Kryštof, máte i přesto šanci si v kině užít trochu toho sněhu. Pro všechny, které nabídka jakéhokoli festivalu předem vyděsí svou kvalitou, přináší kino Atlas ve spolupráci se Severským filmovým klubem výběr sedmi filmů uvedených v rámci Severského filmového podzimu. 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Severní vítr k nám vane i v dalších odvětvích kinematografie. V Česku se pilně připravuje natáčení dalšího historického seriálu, tentokrát z norské televizní produkce. The Heavy Water War vypráví o jedné z úspěšných sabotáží druhé světové války, při které se podařilo poškodit elektrárnu vyrábějící tzv. těžkou vodu pro Hitlerovu atomovou bombu. Praha bude tentokrát suplovat Londýn, což většinu lidí asi potěší víc, než nedávná Moskva. 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Mrazit vás tento týden bude i z dalších filmů v nabídce pražských kin: snímek Hynka Bočana Pasťák byl natáčen na konci 60. let, ale stejně jako mnoho jiných filmů té doby, se svého uvedení dočkal až o dvacet let později v politicky příznivější době. Pokračování hororu Insidious a strašidelné děti snad ani nemusíme připomínat, ale co takhle film s názvem Perverzní průvodce ideologií? Že si nedovedete představit, o co jde, ale bojíte se toho? Zkuste se podívat na trailer, nebo raději rovnou do kina. 
 

Kapitán Phillips
Život Adele
Lásky čas
Insidious 2
Thor: Temný svět

 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!