Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Odkud vás děti budou muset tahat

pro děti | 12. 11. 2013

Když si člověk pořídí děti, brzy zjistí, že jeho požadavkům na skvělé místo, kde strávit v Praze odpoledne, vyhovuje cokoliv, kde se dá diskrétně kojit, kde je dětský koutek a kde mu uvaří kafe. Pro ty z vás, kteří ještě úplně nerezignovali, přinášíme pár tipů na místa, kde se budou bavit nejen vaše děti, ale i vy.

Připravila Alena Mazzolini – maminka dvou holčiček
 

%C4%8Dl%C3%A1nky2/Fotolia_57062474_XS.jpg 

Mořský svět v Praze – Holešovicích 
Jestli se vám letos nepodařilo vypravit se k moři, anebo už se vám stýská, můžete si exotiku užít v Mořském světě v Praze u Výstaviště. Najdete tu největší akvárium v České republice, kde se kromě spousty barevných rybiček prohání i pár žraloků. Uvidíte korálovou jeskyni, plno rostlin a živočichů, to všechno v prostředí evokující celkem reálnou představu pobytu pod vodou. Ať už jste zasvěcení rybí fandové, nebo se vám jenom líbí barevné rybičky, zpátky ven do deštivého podzimu a mezi auta a tramvaje se vám chtít nebude.

[%C4%8Dl%C3%A1nky2/morskanadrz.jpg] 
Zdroj: www.morsky-svet.cz


Království železnic
Království železnic na Smíchově je sice pro děti, ale ve skutečnosti se tam bude líbit nejvíc tatínkům – zvlášť jestli milují vláčky! Najdete tam model České republiky rozdělený na jednotlivé kraje. Železniční síť ani geografické znázornění samozřejmě neodpovídá přesně skutečnosti, nicméně dominanty jednotlivých krajů (jako třeba Pražský hrad, Střekov nebo Ještěd) tam najdete. Výstava je interaktivní, takže vláčky jezdí, semafory svítí, závory padají a zdvihají se a kromě toho můžete také některé drobné scenérie sami ovládat stisknutím tlačítka. Den se střídá s nocí, setmí se a rozsvítí se stovky světýlek. Zaručujeme vám, že vás budou děti muset vléct domů násilím.

Muzeum arkádových her
Vezměte svoje ratolesti do největšího muzea a herny retro-arkádových her v Evropě! V Areně v Unhošti si můžete společně zahrát i ty nejlegendárnější a nejstarší videohry na tradičních arkádových automatech. Platí se pouze jednotné vstupné, není nutné rozměňovat drobné a trhat si tak kapsy. U všech těch blikátek, melodií a svítidel se skvěle pobavíte. 

Toulcův dvůr
%C4%8Dl%C3%A1nky2/titulni.jpgMilovníci přírody si přijdou na své v Toulcově dvoře v Hostivaři. Můžete sem prostě jen tak utéct před městským shonem, projít se loukou a lesem a dětem ukázat kravičky a ovečky, aby se naučily, že mléko a maso nerostou v supermarketu. Můžete si zajít i na přednášku, výstavu, rukodělnou dílnu, kde se naučíte cokoli od pletení košíků přes pečení perníčků po výrobu adventního věnce. A rozhodně se vydejte na některou z velkých sobotních akcí, jako je například listopadový Staročeský Jarmark  nebo únorový Masopust.

JazzDock
Kulturní život rodin s malými dětmi obvykle nestojí za moc, ale v JazzDocku to můžete trochu vylepšit. Stačí vybrat si některé odpolední víkendové představení pod hlavičkou „JazzDock dětem“. Mají tu pochopení pro neposednou dětskou povahu a dospělí zas ocení skvělé zázemí, které klub poskytuje. Kromě krásného moderního interiéru, který kontrastuje s romantickým prostředím staré Prahy tu připravují i skvělé jídlo a pití. Prostě pohoda Jazz.

Koncert Kašpárka v rohlíku
Kašpárek v rohlíku je hudební skupina, která vznikla kvůli zásadnímu nedostatku kvalitní, původní hudby na české scéně, které by děti rozuměly a která by zároveň bavila i jejich rodiče. Vystoupení Kašpárka jsou něco mezi koncertem a kabaretem, odehrávají se v naprosté většině v odpoledních hodinách a vyřádí se tam všichni ve věkové kategorii (jak oni sami říkají) 0 - 80 let. Hudební styl kapely se nazývá bejbypank. K punku má daleko, je to spíš od každého něco a hlavně spousta legrace. V uskupení účinkuje spousta skvělých hudebníků, jako je např. David Koller, Lenka Dusilová, Michal Mareda, Filip Nebřenský, Jan Kalina, Tonya Graves a další. Podstatnou roli tu hrají, nebo spíš zpívají, děti účinkujících. Nejlepší příležitost na první pořádnou mezigenerační pařbu se svými dětmi!

Keramická dílna
Jestli máte rádi keramiku Maříž, čeká na vás v jejich keramické dílně krásná umělecká zábava. Pod vedením zkušeného lektora si můžete sami podle vlastní fantazie namalovat hrnek nebo jinou menší keramiku. Všechny nástroje i barvy dostanete k dispozici a k nim také vysvětlení, co vše se dá s keramikou dělat a jaké jsou techniky malování. Hotové výtvory vám vypálí a přibližně do týdne si je můžete vyzvednout, nebo nechat poslat poštou. Když je pak použijete jako vánoční dárky pro babičky, spojíte příjemné s užitečným.

Zrcadlové bludiště na Petříně
%C4%8Dl%C3%A1nky2/Zrcadlove_bludiste_1_(C)JanVrabec.jpgOsvědčená klasika, určitě si ho pamatujete z dětství. Teď už jste velcí, takže tu asi nezabloudíte, ale zahrát si tu s dětmi na schovávanou bude taky legrace. Na konci se můžete vyřádit v síni se spoustou zakřivených zrcadel, které z vás udělají karikatury (ale třeba to zeštíhlující zrcadlo docela motivační). Pak si střihněte výhled z věže a přitom můžete dětem vyprávět o jednom ze svých prvních rande, které jste tu s mámou nebo tátou měli.

Trampolínový park
Trampolínový park ve sportovním areálu města Kladna ke konci října už bohužel ukončil skákací sezónu. V našem výčtu ale nemůže chybět – jedná se totiž o největší sportoviště tohoto druhu v naší republice. Můžete si tu s dětmi nejen zaskákat, ale i zahrát spoustu her, zajezdit si na In-line bruslích , vykoupat se nebo si „zalozit“ v lanovém parku. Až zase bude teplo – vyjeďte do Kladna!

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!