Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na co do kina: Germáni versus Husité

kultura | 7. 11. 2013

Naše pravidelná rubrika Na co do kina získala zbrusu nový kabát. Kromě toho nejlepšího, co se dá vidět v pražských kinech, vám teď bude přinášet filmové novinky od Hollywoodu po Barrandov.

Připravuje: Lucie Šimůnková

Kinozážitky týdne:

[filmy/handsgreen.jpg]
Thor: Temný svět

Mezipatra

Komorník

 
[filmy/handsred.jpg]Kreslené zpracování Husitů

 

 Husité jdou do boje
[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Pokud jste si mysleli (jako já), že už nikdy v oblasti kresleného filmu neuvidíte nic ošklivějšího, než by večerníček o Kanafáskovi, pak vás premiéra tohoto týdne vyvedou z omylu. Kreslený celovečerák Husité Pavla Koutského (neplést s Pavlem Kouteckým) je totiž jednoznačně Rudou Pivrncem českého animovaného filmu.

Filmové akce podzimu
[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Naopak na to nejhezčí a nejlepší z filmu pro děti se můžete tento týden vypravit na západ. A nebudete u toho muset ani překročit státní hranici, jak si asi pesimisté hned začali myslet. Šestý ročník Juniorfestu se odehraje v Plzni a okolí a v jedné z jeho sekcí s příznačným názvem Oldschool se zábavy dočkají i dospělí.
Nechce se vám vážit cestu z Prahy – pak si určitě vybere něco z nabídky festivalu Mezipatra. Ten se již tradičně uskuteční v kinech Lucerna a Světozor a nabídne desítky filmů s queer tématikou.

Lásky čas
[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Tradiční představu o romantickém filmu vám nemusí nabourat jen nabídka Mezipater. Takový Domhnall Gleeson také není zrovna ideálním filmovým krasavcem a navíc si nestihl zvolit ani slušné (rozuměj sexy) herecké jméno. Přesto se mu v Harrym Potterovi povedlo sbalit vílu Fleur a v novém filmu Lásky čas dokonce Rachel McAdams. Podivuhodný úkaz vysvětlují tvůrci cestováním v čase (jak jinak).

Legální stahování na dosah
[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Zdá se vám, že se naše země vrací do minulosti? Není to až tak tragické – někteří Češi myslí dopředu a vymysleli způsob, jak se dají zpoplatnit nelegálně zkopírované filmy. Nový systém má podporu napříč filmovým businessem – líbí se serveru Ulož.to i Janu Svěrákovi.
I když snadné legální stahování už není hudbou budoucnosti, pořád se točí filmy, které prostě musíte vidět v kině. Příkladem je největší událost tohoto týdne – pokračování Thora si vychutnáte na velkém plátně i ve 3D.
 

 


Kapitán Phillips
Život Adele
Show!
Lásky čas
Insidious 2

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!