Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na co do kina: V lepší společnosti

kultura | 31. 10. 2013

Naše pravidelná rubrika Na co do kina získala zbrusu nový kabát. Kromě toho nejlepšího, co se dá vidět v pražských kinech, vám přináší filmové novinky od Hollywoodu po Barrandov.

Připravuje: Lucie Šimůnková

Kinozážitky týdne:

[filmy/handsgreen.jpg]
Velká nádhera – Aero

Kon-Tiki – Lucerna
Apokalypsa v Hollywoodu - multikina


[filmy/handsred.jpg]

Babovřesky v kině Evald


 

filmy/apokalypsa.jpg 

Apokalypsa v Hollywoodu
Co se stane, když konec světa přijde ve chvíli, kdy se celá hollywoodská smetánka sejde na jedné párty? Ani se nenadějete a přijdete o celou generaci herců. Párty v domě Jamese Franca sice nemá tak hrozivé následky, ale představte si, že by taková Apokalypsa udeřila na sále, ve kterém se zrovna předávají České lvy...

Velká nádhera Paola Sorentina
Hlavní hrdina nového filmu Paola Sorentina by si možná takový rychlý konec přál. Ačkoli je součástí světa celebrit, dívá se na něj už poněkud střízlivějšíma očima stárnoucího spisovatele. Snad proto nám Sorentinův film Velká nádhera připomene jiného itala – Federica Felliniho, který si už dávno uvědomil, co to znamená „lepší“ společnost. 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Severská plavba v Lucerně
Pokud jste už Blesk přestali kupovat a skandály celebrit vás přestaly zajímat ve chvíli, kdy se Iveta Bartošová vdala, možná dáte přednost nespoutané přírodě a dálkám, které volají po dobrodružství. Na plavbu vašeho života se vydáte se Severským filmovým podzimem, který již tradičně přináší to nejzajímavější z kinematografiíí „studených“ národů – například Kon-Tiki, norského kandidáta na Oscara.

Pařba ve Vegas na britský způsob
U Konce světa, takový poetický název má i zapadlá putyka kdesi ve staré dobré Anglii. Stává se metou, jíž se snaží dosáhnout Simon Pegg, Martin „Hobit“ Freeman a jejich přátelé na své pivní tour. Pokud ale čekáte jízdu typu Pařba ve Vegas, raději se se dobře podívejte do Peggovy filmografie. Spíše v kině uvidíte další zábavné znesvěcení hned několika žánrů najednou.  

Poslední večeře Channinga Tatuma
A když už jsme u toho znesvěcení – Apokalypsa v Hollywoodu slibuje oblíbené herce v nečekaných situacích. Ema „Hermiona“ Watson se sekerou v ruce možná dopadla ještě dobře. Pravověrné fanynky Channinga Tatuma by se však tomuhle filmu měly vyhnout obloukem.Rivalové
Gravitace
Velká nádhera
Metallica: Through the Never
Tohle není Kalifornie
 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!