Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Občas je třeba improvizovat... Učte se od mistrů na Impro Prague 2013

kultura | 26. 10. 2013

Chodíte do divadla se jen rozvalit do více či méně pohodlných sedaček a pasivně přihlížet připraveným výkonům herců na jevišti? Tak to rozhodně nechoďte na představení improvizačního divadla. 
V improvizačním divadle totiž veškeré představení bude stát na vás – na divácích. Budete křičet, pískat, fandit, ale hlavně navrhovat témata, která musí herci bez jakékoli přípravy během několika málo sekund zrežírovat a zahrát. 

Autor: Adéla Skřivánková
 

album/News_Model_News/479/1271696_10200451874445365_1732717835_o.jpg 


POZOR! POZOR!
[%C4%8Dl%C3%A1nky2/beecka.jpg]
Pátý, desátý a dvacátý nejrychlejší uživatel, který nám napíše na soutez@citybee.cz mail s předmětem "impro", od nás dostane po dvou vstupenkách na první Mezinárodní festival improvizace IMPRO Prague ve Švandově divadle.

Je to divadlo nebo sport?
Připomíná vám to trochu sportovní zápas? Nejste daleko od pravdy. Improvizační divadlo vzniklo právě na základě hokejových zápasů, kde fanoušci hlasitě podporovali své favority.  Princip improvizačního divadla pak vznikl koncem 70. let ve francouzském Québecu a k nám se dostal kolem roku 2000.
Každé představení improvizačního divadla je naprosto unikátní. Improvizačních her jsou desítky a záleží, které jsou zrovna na konkrétní představení vybrány. Témata ale vždy určují diváci. Před začátkem večera napíší své nápady na kousky papírků a z nich se poté v průběhu zábavy losuje. Za jeden večer tak můžete slyšet hru se slovy, neuvěřitelný příběh, který ale běží jen podle abecedy nebo naopak podle filmových žánrů, improvizační zpěv atd. Druhý večer se pak můžete stát fanoušky a hlasitě podporovat jeden z týmů herců, kteří mezi sebou zápasí v improvizaci.

album/News_Model_News/479/odvaz.jpg


IMPRO PRAGUE 2013
V současnosti se improvizační divadlo u nás těší stále větší oblibě, avšak širší povědomí o této bujaré zábavě stále pokulhává. I proto se rozhodl pražský Impro Institut uspořádat vůbec První mezinárodní festival improvizace a divadelních sportů Impro Prague 2013. „Třídenní festival začne 31. října v pražském Švandově divadle a návštěvníci se mohou těšit na pořádnou porci zábavy v podání českých i zahraničních umělců,“ říká PR manažerka Improinstitutu Markéta Uchytilová. Nebudou chybět workshopy s mistry improvizace, nácviky divadelních vystoupení a panelové diskuze o stavu českého a evropského divadla. „Hlavní hvězdou programu bude belgický herec Yann van den Branden, který představuje současnou špičku improvizace,“ dodává Uchytilová. Dále se například představí divadelní spolek Theater im Bahnhof, oblíbený jak v Evropě, tak i v USA a Kanadě, tuzemská sestava Just! Impro a mnoho dalších umělců. O zábavu bude každopádně postaráno. Kdyby toho na vás ale bylo během festivalu přece jen trochu moc, můžete si odpočinout v relaxační zóně ImproCafé a doplnit energii místními dobrotami.

album/News_Model_News/479/1268709_10200451876165408_61000597_o.jpg 


Zpátky do lavic! Aneb škola improvizace
Nadchla vás improvizace natolik, že byste si ji sami chtěli i naučit? Od letošního podzimu se můžete přihlásit do školy improvizace, ale nečekejte žádné nudné přednášky. Budete si například trénovat každodenní situace, učit se pohotově a vtipně reagovat, ale hlavně se budete náramně bavit. „Jde nám převážně o to, aby lidé neměli pocit, že se učí, ale tréninky brali jako zábavu, která se jim bude hodit v každodenním životě,“ říká herec a učitel ve škole improvizace Martin Vasquez
Kurz probíhá jednou týdně po dobu dvanácti týdnů a zaplatíte za něj 6900 Kč.
 

album/News_Model_News/479/odvaz2.jpg 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!