Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na co do kina: Volební speciál

kultura | 24. 10. 2013

Naše pravidelná rubrika Na co do kina získala zbrusu nový kabát. Kromě toho nejlepšího, co se dá vidět v pražských kinech, vám teď bude přinášet filmové novinky od Hollywoodu po Barrandov.

Připravuje: Lucie Šimůnková

%C4%8Dl%C3%A1nky2/machete.jpg

Kinozážitek týdne:

[%C4%8Dl%C3%A1nky2/iconsmovies2-02.jpg]

Černá kočka, bílý kocour v Aeru
Machete zabíjí v nejbližším multikině
Halloween s Carrie

 

%C4%8Dl%C3%A1nky2/filmari-klapka-logo.gif Štěstí, láska, peníze a modré z nebe na nás prší z volebních plakátů, kdo zůstal nohama na zemi, ten volí Mačetu. Šílenství zachvátilo beze zbytku všechna média, a proto se otázce „Koho volíš?“ nevyhnete ani v kině. Jisté je, že ať už si o tomto víkendu vyberete Danyho „Machete“ Treja, Ondřeje „Kmotra“ Vetchého nebo padoucha Grua nejspíše nepoškodíte budoucnost svou ani svých dětí.

%C4%8Dl%C3%A1nky2/filmari-klapka-logo.gif Uvedení nového filmu Petra Nikolaeva o propojení mafie a politiky den před volbami se může zdát jako chytrý marketingový tah, nebo snad dokonce pokus ovlivnit nerozhodnuté spoluobčany. To ale jen do doby, než si přečtete text distributora, který slibuje, že spravedlnost „v našem příběhu zvítězí“. Takže žádné strachy, je to jenom pohádka. Je to jen Příběh kmotra.

%C4%8Dl%C3%A1nky2/filmari-klapka-logo.gif Racionálnější a zároveň opravdovější přístup k životu vyznává jugoslávský režisér Emir Kusturica. Jakým filmem tak kino Aero může lépe oslavit patnáct let života, než bláznivou komedií Černá kočka, bílej kocour? Je v ní všechno – liliputka na útěku, koupel v kadibudce a nesmrtelný začátek jednoho krásného přátelství.

%C4%8Dl%C3%A1nky2/filmari-klapka-logo.gif Ne každé přátelství však vydrží věčně. Důkazem budiž dlouholetý vztah Petra Vachlera a České filmové a televizní akademie, který po loňském ročníku Českého lva skončil definitivním rozchodem. Nyní si Akademie založila vlastní produkci a v únoru uvede novou podobu předávacího ceremoniálu. Akademici se rozhodli pro neotřelý přístup – Lva bude moderovat Marek Eben, jehož jsme v podobné roli skutečně ještě nezažili. Snad se aspoň na závěrečném rautu bude podávat to maso

%C4%8Dl%C3%A1nky2/filmari-klapka-logo.gif .Vyděsila vás předchozí zpráva? V hororovém duchu se i rozloučíme. Tragickým řízením osudu nabízí kina v předvečer Svátku všech svatých pouze dva strašidelné filmy. Americký Halloween tak můžete oslavit s československým filmem Prokletí domu Hajnů z cyklu Východoevropský horor (!), nebo s telekinetickou teenagerkou Carrie se skvělou Julianne Moore. Trick or treat?

1. Rivalové
2. Gravitace
3. Velká nádhera
4. Metallica: Through the Never
5. Tohle není Kalifornie

 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!