Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Týden v kině: Koupání v prasečí krvi prospívá vaší pleti

kultura | 19. 10. 2013

Naše pravidelná rubrika Na co do kina získala zbrusu nový kabát. Kromě toho nejlepšího, co se dá vidět v pražských kinech, vám teď bude přinášet filmové novinky od Hollywoodu po Barrandov.

Připravuje: Lucie Šimůnková
 

%C4%8Dl%C3%A1nky2/carrie.jpg 

Kinozážitek týdne:

[%C4%8Dl%C3%A1nky2/beecka.jpg]
BeeTop: Modrý samet v Aeru   [%C4%8Dl%C3%A1nky2/beecka2.jpg] 

BeeDown: Kameňák 4 kdekoliScarlett Johansson byla nedávno (jako ostatně každý rok touhle dobou) zvolena nejvíc sexy ženou roku. Nastupující generace už jí ale šlape na paty. Roli v remaku kultovního hororu Carrie získala Kick-Ass-Girl Chloë Grace Moretz. Její hvězda tak i přes nezbytnou koupel v prasečí krvi stoupá, zatímco Scarlett si zahraje zase „jen“ v romantické komedii (Don Jon).

O něco menší masakr se odehrává na domácí scéně. Zatímco oscarovou šanci dostanou Donšajni, kterým ale nevěří domácí kritici ani jejich vlastní režisér Jiří Menzel, Hořící keř si může HBO naložit do octa (rozuměj reprízovat co týden). Nakonec se tedy opět směje Zdeněk Troška, jehož čtvrtý Kameňák vládne po premiérovém víkendu žebříčkům návštěvnosti. A to i přesto, že v něm vaří Jiří Pomeje.  

Skutečnou kulinářskou specialitu tento týden neuvádí Pomeje ani Jirka Babica. Pro recept na Sašimi z jednorožce musíte do kina Aero. Japonský krátkometrážní film samozřejmě získává cenu pro nejoriginálnější název týdne

Někdy se ale i pod obyčejným jménem může skrývat hit. Své o tom ví třeba Alfonso Cuarón, který si pro svůj poslední film vybral ten nejnudnější fyzikální jev a pro jistotu mu za podpory svého syna nenapsal ani pořádný příběh. Gravitace je zkrátka tak nudná, že musíte vyrazit do IMAXu, abyste se o tom přesvědčili. 

A až budete v kině s největším plátnem, modlete se, aby před filmem promítali nejnovější trailer na druhého Hobita. Protože buďme k sobě upřímní, někdy jsou úvodní trailery zkrátka to nejlepší, co v kině uvidíte. 


Nejlepší filmy tohoto týdne podle ČSFD:
Rivalové
Gravitace
Metallica: Through the Never
Machete zabíjí
Velká nádhera

 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!