Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Ranní ptáče má fofr: cvičí, učí se jazyky, naslouchá i dělá byznys

lifestyle | 16. 10. 2013

Začalo to obchodními schůzkami u snídaně. Dnes už je poměrně běžné, že ráno před prací trávíme ve společnosti a ne v pyžamu u telky. Máme pro vás několik tipů, jak stylově začít den.

Autor: Petra Teclová
 

%C4%8Dl%C3%A1nky2/DSC_0064.jpg
foto Lukáš Rozmajzl 

Bootcamp s Hankou - ráno jako žádné jiné

Královnou ranní aktivity je naše kritička Hanka Dvorská. Již několik let s dalšími trenéry provozuje svůj Bootcamp, kdy měsíc a půl jste třikrát týdně v 6:45 na značkách. V pondělí se cvíčí, ve středu kruhový trénink a v pátek běh. Kromě toho pořádá speciální akce jako běh podél Vltavy do Štěchovic nebo Malostranský triatlon. Každopádně v osm jste vysprchovaní, unavení a přitom nastartovaní. Další cyklus začíná 11. listopadu.
 

%C4%8Dl%C3%A1nky2/bootcamp.jpg
foto: Sportujme.cz

Kreativně s Creative Mornings 

Creative Morning je celosvětový koncept, kdy jednou měsíčně máte možnost posnídat při přednášce inspirativního hosta. A následně s ním i dalšími účastníky podebatovat nad šálkem kávy. Nejbližší termín je už v pátek 25. října v 8.30, kdy hostem bude operní režisér a scénograf Tomáš Pilař. Muž, který je zřejmě nejmladším praktikujícím operním režisérem v ČR. Pozor, vstup na akci je zdarma, ale je třeba se na ni týden předem registrovat

%C4%8Dl%C3%A1nky2/creativemorning.jpg
foto: Facebook Creative Mornings

Snídejte šampaňské s Era Světem

Dopolední talk show, která slibuje, že vám okysličí mozek. Setkejte se s lidmi, kteří jsou úspěšní a zábavní. Zajděte do Era světa na Jungmannově náměstí a poslechněte si, jak Ondřej Cihlář zpovídá zajímavé hosty. Tím příštím bude už tento pátek v 10.00 Petra Měchurová, kterou Magazín Estetica Modacabello zařadil mezi patnáct největších světových inspirací. Petra Měchurová je ženou, která jako první na světě získala mezinárodní kadeřnické ocenění AIPP Grand Trophy. Vstup na akci je zdarma.

Břišní buchty, nejlepší k snídani

Pilates, Jóga, Cycling, Fitball neboli cvičení na velkých míčích - to vše je možné nalézt na dopoledním rozvrhu Pure Jatomi Fitness. Pokud ale ráno nemáte více jak 15 minut, a přesto si chcete zacvičit, využijte rychlovku s názvem Břišní buchty. Jedná se o intenzivní cvičení na břicho pod vedením trenéra, které začíná už v 7.45 hodin. Tai-chi si můžete zacvičit v čase od 8 do 9 hodin nebo o hodinu později v Sokolovně v Polské 1. Starý čínský systém cvičení rozvíjí tělo i mysl současně, což se po ránu hodí. 

Dopolední kurzy podle vlastního výběru

Pokud po ránu raději potrápíte svůj mozek než tělo, zaplaťte si jazykové kurzy.  Např. škola jazyků Glossa vyučuje už od 7.20 do 8.50 angličtinu. V jazykovce Spěváček se vyučuje od 7.30 jak angličtina či němčina pro začátečníky, tak angličtina pro středně pokročilé. Angličtinu, francouzštinu, němčinu nebo ruštinu nejrůznějších úrovní pak najdete na dopoledním rozvrhu společnosti Tutor. Ceny kurzů se pohybují okolo 3 000 Kč za 32 vyučovacích hodin. Obchodní angličtinu si můžete zdokonalit na Business Breakfasts v British Council. Kurz trvá dvanáct týdnů, má 24 lekcí a stojí 7.250. Přihlašování na další trimestr (od ledna) začne 4. prosince. 

Networkingová snídaně (nejen) pro workoholiky

Jste workoholici a rádi se věnujete práci už od rána? Zajímá vás byznys, inovace, startupy? Pak vyražte na networkingovou snídani v Node 5 na Radlické, nejbližší je  25. října od 09:15 do 11:00 hodin. Vstup na akci je zdarma.
Chcete podobně snídat pravidelně? Staňte se členy Business for Breakfast a navštěvujte networkingové snídaně pravidelně každých 14 dnů. Systém BforB funguje prostřednictvím privátních podnikatelských klubů. Členové si společně vytváří vlastní prostředí bez konkurence, ve kterém můžou sdílet kontakty, doporučení, reference… Stačí jen uhradit rezervační poplatek ve výši 200 – 250 Kč a přinést si s sebou na snídaňový raut cca 20 vizitek. And let's make business!

Bonus: originálně strávená dopoledne pro rodiče s dětmi  

Babby office je místo, kde se pod jednou střechou nachází práce i děti. Chcete zdokonalit své prezentační dovednosti a dozvědět se něco o tom, jak řídit své finance?  Pak přijďte 23. října od devíti hodin do centra. Zatímco vy se budete vzdělávat, o vaše děti bude postaráno.

%C4%8Dl%C3%A1nky2/babyoffice.jpg
foto: www.babyoffice.cz 


    
 

Zajímá Vás, co se děje v Praze? 
 
 

Už jste četli...?

 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!