Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

V Kodani neběhejte a v Basileji si kupte tašku na plavání

lifestyle | 13. 10. 2013

Možná, že při současném počasí častěji než normálně myslíte na opuštění naší matičky Prahy. Máme pár tipů, kde by vám mohlo být dobře.

V uplynulých měsících jsme přinášeli exkluzivní informace o cestě dvou cyklistů Evropou. Michal a Jarda chtěli dokázat, že na starém kontinentě mají cyklisty rádi. Všimli si ale i několika necyklistických perliček... 


Autor: Michal Dub
Více o celém projektu na cycle4change.cz

V Dánsku, kde žijí nejšťastnější lidé na světě, vyražte na trek nebo se projeďte na kole. Vždycky budete mít kde spát! Je zde perfektní systém dřevěných přístřešků, kde můžete strávit maximálně dvě noci, všechny přístřešky jsou zmapovány včetně GPS souřadnic a jsou úplně zdarma nebo za minimální poplatek dvaceti dánských korun.

album/News_Model_News/461/shelter_denmark.jpg


Kodaň neminete, stejně jako známou čtvrť Christiania. Při její návštěvě jsem myslel, že tráva, hašiš a další pochutiny jsou legální. Místní nápisy, abyste nikde neběhali, jsem nechápal.  Později mi bylo vysvětleno, že je vše ilegální. Běhat nesmíte, abyste nevyvolali paniku, protože jsou všude místní „hlídky”. Při příchodu policie se vše schovává a to je přesně ta chvíle, kdy se začíná i v Christianii legálně běhat. Každopádně má Christiania své kouzlo a stojí za vaší návštěvu.

album/News_Model_News/461/kodan_christiania_01.jpg


album/News_Model_News/461/Brugge_trappist.jpg Co v Belgii? Jeďte do Brugges. Historické centrum vás nudit nebude. Kdyby se tak náhodou přeci jen stalo, kupte si některé z piv, které se jmenují Trappist. Jsou produktem holandských a belgických klášterů, nepochybně vás potěší (wikipedia).Bankovnictví není největší odvaz na světě, ale ve švýcarské Basileji je všechno jinak. Když vám bude přát počasí, kupte si speciální nepromokavou tašku za 28 euro a spolu s místními se vrhněte do proudu řeky Rýn. Nechat se unášet skrz celé město je neopakovatelný zážitek, představte si, že jedete z Výtoně na Štvanici po Vltavě jen tak a ještě se osvěžíte.

album/News_Model_News/461/basel01.jpg


Ve Francii nabízím Avignon. Nechcete utrácet za drahé ubytování? Avignon má kemp hned vedle centra. To se pyšní snad nejkrásnějšími hradbami, které jsem kdy viděl, a věřte mi, obrázků se vám v Avignonu naskytne víc.

album/News_Model_News/461/Avignon.jpg


Přes Pyreneje, okolo Pamplony se dostáváme do Portugalska, konkrétně Porta. Co tady? Že se ptáte. Vydejte se do výroben Portského (Ramos Pinto, Krohne, Sandeman, Calem), budete ochutnávat, smát se, pozorovat řeku a nádherné centrum, které je zasazeno v příkrém svahu. Zapomenete na všechny potíže a život bude mít zase grády.

album/News_Model_News/461/Porto02.jpg


A jakou perličku z vašeho letního cestování nám doporučíte vy? 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!