Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Bazinga! Kdo říká, že věda je nudná?

poznání | 15. 10. 2013

Milujete seriál The Big Bang Theory? Souhlasíte, že věda nemusí být vůbec nudná? Pak vězte, že včera začal Life Sciences Film Festival, multimediální filmový festival, během něhož se promítne 120 vědeckých snímků, ale proběhne také řada workshopů, přednášek a diskusí, vše v areálu ČZU v Suchdole, vše zdarma.

Autor: Petra Teclová

 


Po tomto předkrmu se můžete těšit na listopad. CityBee je hrdým partnerem Týdnu vědy a techniky AV ČR 2013, který proběhne od 1. do 15. listopadu. Pokud někde máte potkat českého Sheldona Coopera, tak tady. Ale máme i další pádné důvody, proč byste si festival neměli nechat ujít.

Jeho motto zní Fascinace světem, a tak chcete-li vidět, jak vypadá svět přes skleněnou baňku, jak voní laboratoř nebo se na přenáškách dozvědět něco o záhadách lidského mozku, určitě nezůstávejte doma.

album/News_Model_News/462/Botanikaznamaneznama.jpg 

1.    Interaktivní expozice: ochutnávka zmrzliny z dusíku a pátrání po vrahovi

Pro ty, které nebaví jen poslouchat a jen se dívat, připravili pořadatelé festivalu opravdové specialitky. A to doslova. V přírodovědeckém koutku Akademii věd budou návštěvníci moci ochutnat zmrzlinu z tekutého dusíku nebo molekulárně upravené jahody. Kdo nebude mít hlad, může si v expozici Kriminalistického ústavu zapátrat po vrahovi volejbalového trenéra.

2.    Seminář Matematické hlavolamy a rébusy

Chcete si vyzkoušet, jak na tom jste s matematikou? Přijďte 11. listopadu v 11:00 do Akademie věd na Národní a vezměte s sebou i vašeho věrného přítele – váš mozek.  Společně se pak pokuste rozluštit matematické hlavolamy a nejrůznější rébusy. Uvidíte, zda vše zvládnete na jedničku, nebo se budete muset rozčtvrtit, abyste to dokázali. 

3.    Stanou se muži zbytečnými? Dozvíte se ve vědecké kavárně.

Zajímá vás, v čem se muži liší, proč v současné době prodělávají krizi, a nebo zda se jednou stanou zbytečnými? Přijďte si 5. listopadu v 17:00 do Literární kavárny Knihkupectví Academia na Václavské náměstí poslechnout přednášku profesora Stanislava Komárka s názvem „Muž jako evoluční inovace?“

album/News_Model_News/462/kavarna.jpg


Na všechny akce pořádané v rámci Týdne vědy a techniky je vstup zdarma. Celý festival letos už po třinácté pořádá Akademie věd ČR spolu s partnerskými organizacemi, a tak se určitě nemusíte bát, že by vás na přednáškách a výstavách někdo tahal za nos. Mnohem spíše se stane, že na nich budete valit oči nad tím, co jste dosud ani netušili.

album/News_Model_News/462/1004735_plakat_TVaT_A3_PREFINAL.jpg 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!