Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na co do kina? Hugh Jackman hledá dceru, George Clooney cestu domů

kultura | 10. 10. 2013

Multiplex nebo artové kino? Nám v nich stejně jde jen o jedno... Vybrat pro vás každý týden ty nejlepší filmové kousky v rámci naší nové rubriky. Bez ohledu na to, zda jsou nové nebo staré, veselé či smutné, dokumentární nebo umělecké. Malá filmová hitparáda vyjde každý čtvrtek, tedy v den filmových premiér, což ale nemusí být ty nejlepší snímky!
 
Připravuje: Lucie Šimůnková

Lucka/prisoners-big.jpg


Aktuální premiéry: Cosi je ve vzduchu, Kameňák 4, Kapitál, Make Your Move, Zmizení, 2 zbraně
 
Pět filmů, které by vám neměli uniknout v pražských kinech, doporučujeme dnes tak jako každý čtvrtek. Pokud tuto rubriku občas sledujete, pravděpodobně vás nepřekvapí, že mezi nimi není čtvrté pokračování Troškova anekdotického Kameňáku. Filmům, které zde uvádíme, totiž nechybí silný příběh, zajímavá myšlenka, originální zpracování, skvělá atmosféra a přesvědčivé herecké výkony. Každý film nemusí mít vše (málokdy se to totiž povede), i laikovi je však jasné, že filmy typu Kameňák nemají ani jedno. A proto si o nich na tomto místě nikdy nepřečtete. Hezký filmový týden.
 
Zmizení (2013)
Ztráta dítěte, rodič beroucí spravedlnost do vlastních rukou, honba za pravdou postupně ničící celou rodinu. Populární filmový syžet, který jsme mohli vidět už v mnoha filmových zpracováních. Tentokrát se ho chopil kanadský režisér Denis Villeneuve, který má na svém kontě řadu úspěšných festivalových filmů. A když ještě dodáme, že otcem na válečné stezce je zde Hugh Jackman a že mu zdatně sekunduje Jake Gyllenhaal v roli policisty, nemusíme s výběrem filmu týdne dvakrát váhat.


Kapitál (2012)
Původem řecký režisér Costa-Gavraz je spojovaný spíše s kinematografií Francie, kde vytvořil většinu svých filmů. Nejčastěji je oceňován za svá politická dramata, kterým nechybí jasná myšlenka, zřetelně artikulovaný názor a skvělé zpracování. Jeho zatím poslední film Kapitál se pouští do populárního tématu finančních trhů. Důsledky chamtivost, touhy po moci a absolutní slepoty vůči následkům vlastních činů tentokrát Costa-Gavraz ukazuje v příběhu ředitele evropské banky (Gad Elmaleh). 


Gravitace (2013)
„Ve vesmíru vás nikdo neuslyší křičet.“ Okřídlený tagline prvního Vetřelce se krásně hodní i na nejnovější film mexického režiséra Alfonso Cuaróna. Jeho hlavní hrdinové, Sandra Bullock a George Clooney, se dostanou tak daleko od rodné hroudy, že už se ani na Gravitaci nemohou spolehnout. Jejich let vstříc neznámému můžete sledovat i ve 3D.


Rivalové (2013)
Rychlá kola, krásné ženy, zbůhdarma rozlité litry šampanského. Pokud vám tahle rovnice zvedá adrenalin v krvi a bez váhání berete do ruky ovladač, bude pro vás životní příběh pilota formule Nikiho Laudy bezpochyby tím pravým tipem na kinonávštěvu. Lauda i jeho protivník na okruhu i v soukromí James Hunt se střetnou ve filmu Rona Howarda Rivalové.


Odhalený přístav (2012)
Pokud vám Finové přijdou (vzhledem k životnímu prostředí celkem logicky) jako studené „čumáky“ rozhodně byste si neměli nechat ujít snímek Odhalený přístav. Několik postav, několik osudů a několik příběhů o hledání lásky, životního partnera či přítele spletených dohromady v jeden film nabízí Komorní kino Evald.

Seriál toho nejlepšího v artových kinech a v multiplexech: 
Na co do kina 3.října 2013

 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!