Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na co do kina? V rytmu Argentiny s Pinou Bausch i Niki Laudou

kultura | 3. 10. 2013

Multiplex nebo artové kino? Nám v nich stejně jde jen o jedno... Vybrat pro vás každý týden ty nejlepší filmové kousky v rámci naší nové rubriky. Bez ohledu na to, zda jsou nové nebo staré, veselé či smutné, dokumentární nebo umělecké. Malá filmová hitparáda vyjde každý čtvrtek, tedy v den filmových premiér, což ale nemusí být ty nejlepší snímky!
 
Připravuje: Lucie Šimůnková

Lucka/rush-big.jpg


Aktuální premiéry: Gravitace, Metallica: Through the Never, Operace podzim, Rivalové, Tohle není Kalifornie, Zataženo, občas trakaře 2, Zázrak
 
Premiéry tohoto týdne se nám trochu „motají v kruhu“. Sandra Bullock krouží na zemské orbitě, zatímco na závodním okruhu se prohání formule. Ve víru tance krouží slavná choreografka Pina Bausch a v rytmu tanga se ponese filmový festival Cine Argentino. A v kruhu se ocitne i každý, kdo se snaží argumentovat někomu, kdo není rasista ale... Pokud se chcete vymanit z kruhu nudných večerů, vyrazte příští týden do kina.  
 
Gravitace (2013)
Jak to vypadá, když se režisér Mexické jízdy, Harryho Pottera a distopického thrilleru Potomci lidí vypraví do vesmíru? Velmi dobře to vystihuje okřídlená věta: Houstone, máme problém. A tak se můžete těšit na Sandru Bullock a George Clooneyeho a jejich cestu vesmírem bez jakéhokoli dopravního prostředku. Třeba rovnou ve 3D.


Rivalové (2013)
Pokud pravidelně trávíte svá odpoledne sledováním bleskurychlých formulí svištících po okruzích celého světa, rozhodně znáte slavné jméno Niki Lauda. Jeho soupeření s neméně proslulým Jamesem Huntem můžete sledovat ve filmu amerického režiséra Rona Howarda. Že mu rozhodující střetnutí nejsou cizí, prokázal už v politickém dramatu Duel Frost/Nixon.


Pina (2008)
Když tanec opustí stísněné prostory divadelního jeviště, stane se součástí celého světa. Proslulý německý režisér Wim Wenders si pro svůj (i evropský) první trojrozměrný film vybral ještě proslulejší osobnost – tanečnici a choreografku Pinu Bausch. Tanec není jen balet ani pohupování se na nejbližší diskotéce. Choreografie a nápaditost Piny vás v kině Atlas zkrátka uchvátí. 


Je to jen vítr (2012) – sledujte v Era Art Klubu
Rádi na tomto místě doporučujeme filmy, které jsou nečím víc, než jen dvouhodinovou večerní zábavou. V roce 2008 a 2009 se v Maďarsku odehrála série vražedných útoků na romské rodiny. I když se na plátně odehrává běžný den běžné rodiny, atmosféra by se dala krájet. Nevyhnutelný konec je v každém pohledu nejmladší dcerky i unavené mámy.  


Poslední léto v Boyitě (2009)
V kině Lucerna se tento týden uskuteční již druhý ročník festivalu Cine Argentino. Pokud se chcete seznámit s tím nejlepším, co argentinská kinematografie nabízí, vyberte si z jeho bohaté nabídky. Poslední léto v Boyitě vypráví o přátelství dvou dětí, které se vyrovnávají s problémy mnohem složitějšími než je dospívání.  

Seriál toho nejlepšího v artových kinech a v multiplexech: 
Na co do kina 26. září 2013

 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!