Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Kdo má kávu skutečně rád, bude dnes na radnici

kultura | 4. 10. 2013

Podzim se pomalu ale jistě vplížil do pražských ulic a vyhání nás tak z prosluněných zahrádek a pikniků dovnitř k šálku čaje, čokolády a samozřejmě kávy. Nastal tak nejlepší čas uspořádat festival pro všechny kávové nadšence.

Autor: Terezka Balá (twitter)

 

 

Dnes proběhne již druhý ročník Prague Coffee Festivalu pod taktovkou týmu okolo pražírny Mamacoffee. Loňské „zkušební“ kolo provázel větší zájem publika, než pořadatelé očekávali, a tak doufám, že i letos můžeme očekávat hojnou účast.
    Od 30.9. jste mohli zavítat do vybraných kaváren a ochutnat kávu jinak než jste zvyklí, ať už se bude jednat o alternativní přípravu, nové kávové směsi či čerstvé várky ze zahraničních pražíren. Dále doprovodný program slibuje například přednášku o cestování za kávou, veřejný cupping káv nebo několik koncertů.
    Z menších prostor Michnova paláce se po loňských zkušenostech přesune hlavní program do Novoměstské radnice. Během dne se na dvou stanovištích vystřídají zástupci osmnácti kaváren a budou servírovat to nejlepší, co jejich domovské kavárny a pražírny nabízí. Dále také proběhne několik přednášek, dozvíte se víc o marketingovém fenoménu Kopi Luwak nebo jaké to je mít farmu a být původcem toho, bez čeho si většina z nás neumí představit svůj den. Obzvlášť bych vám chtěla doporučit diskuzi s názvem „Conventional Trade x Direct Trade x Fair Trade“, která se bude věnovat různým způsobům obchodování s kávou. 
    Veškeré další informace a doprovodný program si můžete nastudovat a vybrat na http://coffeefest.cz/ a já budu doufat, že se na Novoměstské radnici setkám s co nejvíce čtenáři CityBee.

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!