Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Ledová káva pětkrát jinak. Originální drinky najdete i v Praze!

gastro | 7. 8. 2013

album/News_Model_News/368/TerezaBala.jpgLedová káva, to není jen kafe, mléko, led a nejlevnější zmrzlina. Studenou dávku kofeinu můžete přes léto dostat v i v mnohem originálnějších podobách a kombinacích. Baristka Terezka Balá pro vás vytipovala 5 trendy chladivých drinků, jejichž podstatou je káva. Všechny najdete v pražských kavárnách, kde si navíc můžete být jisti kvalitou kávových zrnek. 

Text: Terezka Balá  
Foto: Michaela Koklesová

Iced latté
Začneme od mléčné klasiky. Na tento kávový long drink nepotřebujete nic víc než kostky ledu, espresso (doporučuji dvojité, ať chuť kávy v mléku vynikne) a vychlazené mléko. Iced latté není těžké objednat ve většině kaváren, já na něj ráda zajdu do Kavárny Pražírny. A mimochodem, máte-li po ruce zmrzlinu, zkuste přidat kopeček přímo do sklenice.
 
Shakerato
album/News_Model_News/368/shakerato.jpgPokud si v kavárně nejčastěji vychutnáváte samotné espresso a rádi byste udělali změnu, zkuste shakerato. Šikovný barista vám z dvojitého espressa a několika kostek ledu vyshakeuje osvěžující nápoj s pořádnou dávkou kofeinu. Ochutnat ho můžete například v kavárně Mezi zrnky

Ledová filtrovaná káva
Nejjednodušší a zároveň moje nejoblíbenější varianta. Hodí se na ni především světleji pražené africké kávy. Filtrovaná káva se v přesném poměru ředí ledem a výsledkem je šťavnatý chladivý nápoj. Zkuste vyměnit ranní sklenici džusu za ledovou Keňu v kavárně Můj Šálek Kávy  a budete příjemně připraveni, jak vás "nakopne" do nového dne.

album/News_Model_News/368/ledova_filtrovana.jpg 

Cold drip
Velmi zajímavý a poměrně netradiční způsob jak plně využít potenciál kávy. Na šálek si počkáte několik hodin, výsledek ale stojí za to. Pomocí soustavy nádob se na hrubě mletou kávu nechá kapat ledová voda. Pokud s přípravou začnete už večer, ráno se dočkáte intenzivní a koncentrované, přirozeně sladké kávy, která chuťově připomíná kávový likér. Pije se po malých dávkách, řádně vychlazená a má velmi příjemné aroma. Pokud budete mít štěstí, můžete ji ochutnat ve vinohradském Al Cafeteru.
 
Kávová višeň
Tento "signature drink" cukrárny Alchymista jsem objevila nedávno a je příkladem toho, jak se s kávou dá s trochou fantazie vyhrát. Servírují zde epsresso v kombinaci s višňovým moštem. Kávu tu navíc chladí ledovými kostkami vyrobenými mražením filtrované kávy, což chuť ještě zintenzivní. Doporučuji vychutnávat ve stínu jejích nádherné zahrady!

album/News_Model_News/368/ledove_late.jpg
Takhle vypadá kvalitní ledové laté!
 

KÁVA TEREZKY BALÉ

5 nejlepších kávových metropolí, kam se vyplatí vyrazit na kávu!

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!