Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & aktuální info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

Na co do kina? Je tu Johnny!

kultura | 25. 7. 2013

Multiplex nebo artové kino? Nám v nich stejně jde jen o jedno... Vybrat pro vás každý týden ty nejlepší filmové kousky v rámci naší nové rubriky. Bez ohledu na to, zda jsou nové nebo staré, veselé či smutné, dokumentární nebo umělecké. Malá filmová hitparáda vyjde každý čtvrtek, tedy v den filmových premiér, což ale nemusí být ty nejlepší snímky!
 
Připravuje: Lucie Šimůnková
[Lucka/wolverine-big.jpg]

Aktuální premiéry: Wolverine, V zajetí démonů, Violet & Daisy, Tango libre
 
Samou prací a žádnou zábavou člověk hloupne. Moc dobře to věděl Jack Nicholson v hororu Osvícení, když se se sekerou v ruce proháněl bludištěm. Pokud u vás rtuť na teploměru stoupá a vy se potíte na klávesnici vašeho počítače, naplánujte se na večer návštěvu k kině. Ventilem, který vám pomůže upustit páru v parném létě, je tento týden pět nových filmů. U některých se možná pěkně zapotíte, ale hned potom vás bude pořádně mrazit v zádech. Přejeme pěknou zábavu a žádnou práci.
 
Wolverine (2013)
S přehledem nejzábavnější scénou filmu X-men: První třída (2011) bylo dvacetivteřinové cameo Hugh Jackmana. Když tenhle sarkastický vlkodlak s adamantiovou kostrou řekne „běžte se bodnout“, publikum jde zkrátka do kolen. Teď pro sebe shrábnul další mutantský film, který nás zavede do jeho pohnuté historie. Na rozdíl od X-men Origins, který se odehrával v 70. letech, podívá se nyní Wolverine do Japonska, kde své drápy zkříží se samurajskými meči. Máme se bezpochyby na co těšit. 


Únos (2012) - hrají v kinech Evald a Světozor
V dánském dramatu Únos, které bylo s úspěchem uvedeno na festivalu v Karlových Varech, se podíváme na nákladní loď, obklíčenou somálskými piráty. Aktuální téma filmu, jehož hlavními hrdiny jsou členové posádky unesené lodi, zasazuje příběh nejen k pobřeží Somálska, ale také do dánské Kodaně, kde sídlí druhá strana vyjednávání. Snímek získal řadu cen na zahraničních festivalech. 


Liberace! (2013)
Životopisný snímek o baviči a klavíristovi Valentinu Liberacem a jeho milostném a partnerském vztahu k mladému Scottovi. V hlavních rolích excelují Michael Douglas a Matt Damon. A jejich dlouhé kožichy, třpytivé róby až k zemi a samozřejmě také plastické operace. Film režíroval skvělý a výjimečně pilný americký režisér Steven Soderbergh. 


Osvícení (1980) - hrají v kině U Bukanýra
Není žádným tajemstvím, že Stanley Kubrick natočil svůj film Osvícení podle románu Stephena Kinga, ani že sám autor s výsledkem nebyl vůbec spokojen. Proto také o sedmnáct let později stál u vzniku konkurenčního televizního filmu. To už se ale Kubrickův horor stal vyhledávanou klasikou a doháněl k šílenství řadu diváků. Klaustrofobní pocit, který jeho sledování vyvolává, bezpochyby zapůsobí i na vás. Nebo alespoň podivný chlapeček, který se prohání po prázdných chodbách na tříkolce a vidí mrtvé holčičky, a jeho šílený otec, úžasný Jack Nicholson. 


Zjizvená tvář (1983) - hrají v kinech Aero a Světozor
Brian de Palma natočil remake klasického filmu Howarda Hawkse v roce 1983 a ne nadarmo si pro představitele titulního hrdiny vybral skvělého Al Pacina. Tento newyorský rodák měl v té době za sebou již tři díly Coppolovy mafiánské série. Scenáristou Zjizvené tváře, inspirované osudem Al Caponeho, byl Oliver Stone, který ho letos znovu uvedl v Karlových Varech. Pokud se na film vypravíte, obrňte se trpělivostí, kofeinem nebo několika hodinami kvalitního spánku - film má totiž bez mála tři hodiny.

 

Seriál toho nejlepšího v artových kinech a v multiplexech: 
Na co do kina 18. července 2013

 

přehled článků

Nové chutě, vůně, záliby nebo inspiraci do šatníku můžete objevovat v desítce nových podniků, které se pro vás otevřely v srpnu 2020.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!