Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Pozvánky zde na webu můžou být neaktuální, snažíme se je upravit. Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

"Nejhezčí pohled na Prahu je z deky v Riegráčích," říká Klára Vytisková

kultura | 19. 7. 2013

Kláru Vytiskovou znáte hlavně z kapely Toxique. Teď se ale věnuje vlastnímu projektu KLARA., se kterým už natočila singl Country Girl a vyprodukovala videoklip. Zpívá sice o životě na venkově, žije ale v Praze, takže jsme ji mohli vyzpovídat, jaké je její velkoměsto. Přestěhovala do něj ve 22 letech z Únětic, po té, co stejně do Prahy chodila na základku, gympl i konzervatoř. "Bydlím na Vinohradech a mám to tam hrozně ráda," říká s tím, že tam vlastně i pracuje, protože má přímo v obýváku takové malé nahravací studio.


 

Kam se v Praze chodíte dobře najíst?
Když jde o dobrý rychlý oběd, skočím si na vietnamské jídlo do Pho Vietnam v Anglické ulici nebo do Bistra No. 19, kde mě absolutně nadchli svou skvělou domácí kuchyní. Pokud chcete prožít velkolepý gastronomický zážitek, jděte do Sansha. Opravdu ráda mám i Café Louvre, především díky jeho příjemnému prostředí. 
 
Kam chodíte v Praze tančit, pít a snít?
Na snídani a dobrou kávu do Kaaby, Café Sladkovský nebo do I Need Coffee. V létě chodím večer ráda na náplavku, do Riegrových sadů na deku, a když chci večer spojit s filmem, zajdu do Bio Oko. Zajímavých klubů na tanec je v Praze o dost míň než třeba v Berlíně, ale na pravidelné akci Clash! v Chapeau Rouge si dostatečně zatančím vždycky! Skvělé jsou taky live hip hopové jamy v Crossu. Ale nejlíp se stejně tančí u mě v obýváku:-)
 
Kde se v Praze procházíte?
Nejsem typ na procházení se jen tak, ale kamkoli jdu po centru, chodím pěšky. Bydlím kousek od Václaváku, takže všechno, co potřebuju, mám pár kroků. Většinou dost pospíchám, takže je to spíš běh než chůze, což pak dostává ještě jiný rozměr, když obuju podpatky…
 
[klaravytiskova2.jpg]Kde to v Praze nemusíte?
Nevyhledávám sídliště. Jako holka ze vsi se tam prostě necítím dobře.
 
Ve kterém městě byste chtěla žít, když ne v Praze?
V Lisabonu. Praze podle mě trochu chybí divokost a spontánnost. 
 
Nejhezčí výhled na Prahu je...
... z Riegrových sadů. Doporučuju k němu piknikový koš deku a lahev vína.
 
Kam vezmete jako první návštěvu z Austrálie?
Do Riegrových sadů na piknik s výhledem na Prahu.
 
Jaké tři vlastnosti má vaše Praha?
Krásná, klidná a živá zároveň.

[klaravytiskova.jpg]
Foto: Kubo Krížo photography
 

Pár posledních článků z rubriky Moje Praha:
"Za Prahu se stydět nemusíme, ačkoli je prodejná," říkají o Praze WWW  
Nudná, nudná a nudná je Praha Bruno Ferrariho. Nebo Samira Hausera?
"Moje Praha? To jsou vzpomínky, porodnice a domov," říká David Prachař

přehled článků

V září rozšířila pražské podniky hned dvacítka nováčků. Najdete mezi nimi mezinárodní restaurace, bistra, klasické české hospody, ale i prostory módních návrhářů, místa pro kulturní vyžití nebo Školu čichu...

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!