Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Pozvánky zde na webu můžou být neaktuální, snažíme se je upravit. Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

Na co do kina? Mimozemšťané útočí na osamělé jezdce

kultura | 11. 7. 2013

Multiplex nebo artové kino? Nám v nich stejně jde jen o jedno... Vybrat pro vás každý týden ty nejlepší filmové kousky v rámci naší nové rubriky. Bez ohledu na to, zda jsou nové nebo staré, veselé či smutné, dokumentární nebo umělecké. Malá filmová hitparáda vyjde každý čtvrtek, tedy v den filmových premiér, což ale nemusí být ty nejlepší snímky!

Připravuje: Lucie Šimůnková

[Lucka/revival-big.jpg]

Aktuální premiéry: Oranžová láska, Pacific Rim – Útok na Zemi, Před půlnocí, Revival, Stážisti, Únos
 
Jako každý čtvrtek i dnes vám přinášíme pravidelnou dávku emocí. V Praze máme krásné a slunečné léto, u kterého samozřejmě nesmí chybět nějaká ta letní romantická láska. Dostatek si jí užijete v Pěně dní, i když nezaručujeme happy ending. Raději vsaďte na adrenalin a pořádnou dávku smíchu, která vám život prodlouží nejméně o deset let. Buď jak buď přejeme vám intenzivní kinozážitky a pohodové letní večery.
 
Pacific Rim – Útok na zemi (2013)
Obří mimozemšťané, se kterými mohou bojovat pouze obří roboti, kteří vypadají jako něco mezi Transformers a Strážci vesmíru. „Nemorfují“, ale jsou ovládáni lidmi, navlečenými do podivných kombinéz. Patrně si teď řeknete, že se autorka tohoto sloupku definitivně zbláznila a překliknete zpátky na úvodní stránku. Pacific Rim má však jednu velkou výhodu – na nic si nehraje. Už z traileru víte, že o žádné intelektuální drama tu prostě nepůjde. A není léto přímo určeno pro nějaké to quilty pleasure?
 


Revival (2013)
Alice Nellis spojila ve svém novém filmu dvě herecké generace a snaží se tak cílit na dvě skupiny diváků. Na jedné straně máme hlavní hrdiny filmu, zestárlou čtveřici rockerů ve složení Polívka, Heřmánek, Krobot a Geišberg, a na druhé straně stojí idol všech paní a dívek, zpěvák Vojtěch Dyk. Snímek získal Diváckou cenu na festivalu v Karlových Varech a je na nejlepší cestě přilákat do kin velkou část diváků, kteří se letos nedočkají dalšího dílu letní variace na téma Líbáš jako...
 


Osamělý jezdec (2013)
Johnny Depp, jehož prababička byla údajně z indiánského kmene Čerokézů, byl během natáčení Osamělého jezdce přijat za člena kmene Komančů. Spíše než o filmu samotném nám tato zajímavost vypovídá něco o diplomatických vztazích mezi dnes již téměř neexistujícími indiánskými kmeny. Armieho Hammera, který si ve filmu zahrál strážce zákona, sice nikdo do žádného kmene nepozval, ale vzhledem k velikosti jeho dědického podílu příliš smutnit nemusí. V každém případě je však tato dvojice společně se vždy okouzlující Helenou Bonham Carterovou zárukou dobré zábavy.
 


Pěna dní (2013)
Pokud jste viděli film Michela Gondryho Nauka o snech (2006) pak vás kombinace hraného filmu s loutkovou animací až tolik nepřekvapí. A pokud znáte knižní předlohu od spisovatele Borise Viana, budete již dopředu očekávat v romantickém žánru poměrně neortodoxní vývoj vztahu Colina a Chloé. Více není třeba říkat, snad jen, že jde o skvělou adaptaci, která se v mnoha místech přesně drží předlohy a mnoha dalších detailech je naprosto svá.
 


Nespoutaný Django (2012)
Pocta klasickému žánru spaghetti westernů v podání Quentina Tarantina, Leonarda DiCapria, Jamieho Foxxe a zejména Christopha Waltze se tento týden bude hrát v kině Lucerna. Pokud jste tento film na velkém plátně ještě neviděli, rozhodně si ho nenechte ujít. Akce, humor, proudy krve, skvělá hudba, výborní herci – prostě vše jak má být a jak jsme na to u Tarantina zvyklí.
 

Seriál toho nejlepšího v artových kinech a v multiplexech: 
Na co do kina 4. července 2013
 

přehled článků

Teď je ta nejvhodnější doba naordinovat si domácí lockdown s komínkem knih, které jste si už dlouho chtěli přečíst... Mrkněte na našich osm knižních tipů.

Sbalte si svačinu do batůžku a jděte na čerstvý vzduch. Nezapomeňte, že aktuálně je možné ven pouze ve dvou (pokud nejste rodina). Nechte se inspirovat podzimními místy v metropoli a okolí, které máme rádi v redakci CityBee.cz.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!