Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Vykřičená čtvrť už nikoho nebere. V Amsterdamu jedou na hranolkách!

poznání | 10. 7. 2013

album/News_Model_News/336/Amster.jpgJak by vás asi po 7 000 kilometrech na kole bolel zadek? Michal Dub s kamarádem Jaromírem Holým se to rozhodli v rámci projektu cycle4change    vyzkoušet na přesně tak dlouhé cyklojízdě Evropou, po které právě teď drandí. Jejich hlavním cílem ale není zkouška pozadí. Spíš chtějí ukázat, že jezdit na kole může každý, že v některých městech mají cyklisty rádi a že i vaše kolo má větší potenciál, než si možná myslíte. Jejich cesta pro zatím vedla přes Berlín, Kodaň, Hamburg a Amsterdam. Jestli si chcete přečíst cyklistické perličky, podívejte se na jejich web. Michal ale vytipoval pár míst v Amsterdamu, které mohou navštívit i ti, co kolo přeci jen nemají v lásce. 

Text a foto: Michal Dub (cycle4change.cz)

Red Light District, coffee shopy, Van Gogh Muzeum nebo Dům Anny Frankové zná v Amstru každý. Co ale dělat, když nechcete jít na výstavu s prázdným žaludkem, nebo jste právě jeden z coffee shopů opustili a máte na něco šííílenou chuť? Jako první doporučuji Pancake Factory v ulici Prinsegracht, kde si za 10 - 12 euro pořídíte sladkou tečku nebo cokoliv, na co budete mít náladu. Servis ani prostředí vás nezklamou. Jestli ovšem chcete jít na "klasiku" a dát si místní hranolky, stavte se u Central Station. Hranolkový stánek neminete, protože je u něho skoro pořád fronta delší než do Rijk Muzea na Rembrandta. Ovšem jestli jste nebyli v coffee shopu a chcete místní hranolky jen ochutnat, pak si nedávejte velikost "large". Ta vás totiž potrápí, i když máte veliký munchies.

album/News_Model_News/336/Hrany.jpg

Už jsme se najedli, takže je potřeba zjistit, jestli náhodou něco nepotřebujeme. Na to je nejlepší blešák. Najdete ho na Waterlooplein. Má očekávání sice byla větší, ale trh příjemně potěší.

album/News_Model_News/336/Blesak.jpg

Jestli máte nakoupeny všechny důležité věci, k zaslouženému odpočinku vám poslouží v Evropě největší, přesto rodinný Buddhistický klášter, který najdete na Zeedijk, kousek od Nieuwmarkt. V klášteru na chvilku zapomenete na shon velkoměsta a můžete alespoň rozmyslet kam dál, protože Amsterdam má co nabídnout.

album/News_Model_News/336/Amster01.jpg
Toto není obrázek z buddhistického chrámu ;)

Mohlo by vás taky zajímat:
I Berlín má svůj Bajkazyl! Kávu a klepy v něm dostanete i bez kola

přehled článků

V květnu si zdarma prohlédnete více než 70 běžně nepřístupných budov, po setmění nahlédnete do kostelů, vezmeme vás na hudební festival i velkolepý ohňostroj, designové trhy, zadarmo do kina, poradíme vám, kam můžete bezplatně vyrazit s dětmi. Ale nejen to!

Duben byl měsícem splněných šéfkuchařských snů. Jan Punčochář otevřel restauraci U Matěje, podnik Bockem Ondřeje Kynčla se bude otvírat co nevidět a Neapol na vás dýchne v nově otevřené Manú Praga, které vládne vařečka Emanuela Ridiho. Ale nejen jídlem člověk jest živ...

Ať vás ani nepadne zapínat televizi! Máme pro vás pět tipů, kam vyrazit s dětmi, když je za okny zrovna nečas. Co třeba chytat ryby v muzeu, zkusit najít králíka v rádiu nebo si vytvořit vlastní plechový hrnek?