Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Pozvánky zde na webu můžou být neaktuální, snažíme se je upravit. Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

Vykřičená čtvrť už nikoho nebere. V Amsterdamu jedou na hranolkách!

poznání | 10. 7. 2013

album/News_Model_News/336/Amster.jpgJak by vás asi po 7 000 kilometrech na kole bolel zadek? Michal Dub s kamarádem Jaromírem Holým se to rozhodli v rámci projektu cycle4change    vyzkoušet na přesně tak dlouhé cyklojízdě Evropou, po které právě teď drandí. Jejich hlavním cílem ale není zkouška pozadí. Spíš chtějí ukázat, že jezdit na kole může každý, že v některých městech mají cyklisty rádi a že i vaše kolo má větší potenciál, než si možná myslíte. Jejich cesta pro zatím vedla přes Berlín, Kodaň, Hamburg a Amsterdam. Jestli si chcete přečíst cyklistické perličky, podívejte se na jejich web. Michal ale vytipoval pár míst v Amsterdamu, které mohou navštívit i ti, co kolo přeci jen nemají v lásce. 

Text a foto: Michal Dub (cycle4change.cz)

Red Light District, coffee shopy, Van Gogh Muzeum nebo Dům Anny Frankové zná v Amstru každý. Co ale dělat, když nechcete jít na výstavu s prázdným žaludkem, nebo jste právě jeden z coffee shopů opustili a máte na něco šííílenou chuť? Jako první doporučuji Pancake Factory v ulici Prinsegracht, kde si za 10 - 12 euro pořídíte sladkou tečku nebo cokoliv, na co budete mít náladu. Servis ani prostředí vás nezklamou. Jestli ovšem chcete jít na "klasiku" a dát si místní hranolky, stavte se u Central Station. Hranolkový stánek neminete, protože je u něho skoro pořád fronta delší než do Rijk Muzea na Rembrandta. Ovšem jestli jste nebyli v coffee shopu a chcete místní hranolky jen ochutnat, pak si nedávejte velikost "large". Ta vás totiž potrápí, i když máte veliký munchies.

album/News_Model_News/336/Hrany.jpg

Už jsme se najedli, takže je potřeba zjistit, jestli náhodou něco nepotřebujeme. Na to je nejlepší blešák. Najdete ho na Waterlooplein. Má očekávání sice byla větší, ale trh příjemně potěší.

album/News_Model_News/336/Blesak.jpg

Jestli máte nakoupeny všechny důležité věci, k zaslouženému odpočinku vám poslouží v Evropě největší, přesto rodinný Buddhistický klášter, který najdete na Zeedijk, kousek od Nieuwmarkt. V klášteru na chvilku zapomenete na shon velkoměsta a můžete alespoň rozmyslet kam dál, protože Amsterdam má co nabídnout.

album/News_Model_News/336/Amster01.jpg
Toto není obrázek z buddhistického chrámu ;)

Mohlo by vás taky zajímat:
I Berlín má svůj Bajkazyl! Kávu a klepy v něm dostanete i bez kola

přehled článků

Teď je ta nejvhodnější doba naordinovat si domácí lockdown s komínkem knih, které jste si už dlouho chtěli přečíst... Mrkněte na našich osm knižních tipů.

Sbalte si svačinu do batůžku a jděte na čerstvý vzduch. Nezapomeňte, že aktuálně je možné ven pouze ve dvou (pokud nejste rodina). Nechte se inspirovat podzimními místy v metropoli a okolí, které máme rádi v redakci CityBee.cz.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!