Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

I Berlín má svůj Bajkazyl! Kávu a klepy v něm dostanete i bez kola

poznání | 2. 7. 2013

Jak by vás asi po 7 000 kilometrech na kole bolel zadek? Michal Dub s kamarádem Jaromírem Holým se to rozhodli v rámci projektu cycle4change  vyzkoušet na přesně tak dlouhé cyklojízdě Evropou, po které právě teď drandí. Jejich hlavním cílem ale není zkouška pozadí. Spíš chtějí ukázat, že jezdit na kole může každý, že v některých městech mají cyklisty rádi a že i vaše kolo má větší potenciál, než si možná myslíte. Jejich cesta pro zatím vedla přes Berlín, Kodaň, Hamburg a Amsterdam. Jestli si chcete přečíst cyklistické perličky, podívejte se na jejich web. Michal ale vytipoval pár míst v Berlíně, které mohou navštívit i ti, co kolo přeci jen nemají v lásce. 

Text a foto: Michal Dub (cycle4change.cz)

[album/News_Model_News/335/DSCF5216.jpg]

V rámci projektu cycle4change vám jako první představíme Berlín, a to nejen z pohledu cyklistiky. Přeskočíme klasická lákadla a podíváme se na město z maličko jiného pohledu. Co vaší pozornosti nesmí utéct je Templehof Flughafen. Ať máte jakékoli záliby, nepochybně si obrovský prostor bývalého letiště, které je veřejnosti plně k dispozici, zamilujete. Až se vydovádíte, pustíte si draka nebo něco úplně jiného, nezapomeňte na bývalý squat Tacheless přímo na Oranienburger Strasse. Tacheless v minulosti sloužilo jako kulturní centrum, konaly se zde koncerty a výstavy všeho druhu. Squat sice svoji činnost ukončil před rokem, ovšem stále operující přilehlá galerie pod širým nebem má co nabídnout.

album/News_Model_News/335/Templehof.jpg
Templehof Flughafen vás uchvátí

album/News_Model_News/335/Keirin_cafe01.jpgAbyste se ale po městě nenaběhali víc než Emil Zátopek, doporučuji pro přesun zvolit kolo. Ze sedla bicyklu zažijete Berlín úplně z jiné perspektivy, je to skvělý způsob, jak ušetřit a užívat si město jako většina "locals". Ať už se ocitnete v Berlíně se strojem vlastním nebo půjčeným, zastavte se v Keirin Cafe. Dostanete výbornou kávu a dozvíte se něco víc o chystaných akcích. Keirin Cafe totiž není jen cyklo shop/dílna/kavárna, ale také místo srazů a tudíž příležitost jak načerpat inspiraci nejen na vaše berlínské objevování.Berlínská zeď je už ohraná...
album/News_Model_News/335/Berlinische_galerie.jpgV Berlíně vaše oko určitě potěší všudypřitomné graffiti a street art, mějte proto oči otevřené. Můžete jít na jistotu k Berlínské zdi na Muhlen Strasse, která se již časem proměnila v galerii pod otevřeným nebem. Tacheless ani Berlin wall vás neuspokojil? Stavte se v Berlinische Galerie (Alte Jakob Strasse) moderního umění. Potěší vás útulným prostorem a pěknou expozicí. 

Víc fotek najdete v galerii, ale podělte se - čím Berlín překvapil vás?

přehled článků

Není zapotřebí žádných drahých přímořských dovolených, k naprosté spokojenosti stačí se v podvečer posadit na lavičku a poslechnout jazzový koncert, shlédnout film pod hvězdami nebo si jít zatančit. Přinášíme 21 důvodů, proč vybalit kufry a zůstat v červenci v Praze.

18 nově otevřených podniků, které vás vystřelí do celého světa. Můžete ochutnat japonskou, vietnamskou i mexickou kuchyni, americké burgery v duhovém provedení nebo echtovní české chlebíčky.

Zajímavým trendem poslední doby se stalo propojení výrobny piva s restaurací. Chcete vědět, kde se pivo vaří a designu dobře daří?