Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

CityBee doporučuje - 5 akcí, na kterých nesmíte chybět

kultura | 1. 7. 2013

Pouze vzácně jsou Pražané ochotní uznat, že i ve zbytku republiky se může občas dít něco zajímavého. Karlovarský filmový festival a Rock for People v Hradci Králové prostě nejsou úplně marné. Četli jste už mimochodem náš návod, jak mluvit chytře o filmu? Samozřejmě, že ani Praha zcela neusíná a najít pět slibných akcí nebyl problém.

1. Výstava Lov (od úterý do 17. 7.)
Na zajímavou výstavu můžete vyrazit do Trafačky. Zabývá se vztahem člověka a zvířete, především pak situacemi, které končí smrtí jednoho z nich. K fenoménu lovu přistupuje podle autorů výstavy bez snahy kritizovat nebo být aktivističtí, naopak chce být souborem děl, které nabízejí různý pohled. Každopádně by to mohlo být dobré naladění před tím, než vyrazíte do letní přírody s konzervami nebo kreditkou:)

album/News_Model_News/334/Lov.jpg


album/News_Model_News/334/jazz.jpg2. Jazz in Deed (úterý od 17:00)
My v CityBee prostě máme rádi piazzetu u Národního divadla a myslíme si, že skoro každá akce tam získá punc kultovnosti. Jsme zvědaví, jak se vydaří druhý ročník festivalu Fiesta, na kterém se po celý červenec bude prezentovat pouliční umění. V úterý můžete zajít na koncert na pomezí jazzu, fusion, latiny a dalších stylů. Pokračovat můžete v některém z podniků v ulici Karolíny Světlé, podezřele hodně jich tam stojí za to.
3. Sunset Blvd. (středa od 17:00)
Jak píše Lucka Šimůnková ve své rubriceSnímek o zapomenuté hvězdě němého filmu, snažící se o návrat na výsluní, získal tři Oscary a je základním filmem pro všechny, kdo to s kinematografií myslí alespoň trochu vážně. A vy to s kinematografií vážně určitě myslíte:)

album/News_Model_News/334/SunsetBlvd.jpg


album/News_Model_News/334/smimprosit.jpg4. Smím prosit? (středa od 21:00)
Poslední ze série večírků ve Třistašedesátce opět nabídne možnost se přiučit novým tancům, tentokrát salse a mambu. Vstup je zdarma a hraje Tea Jay Ivo. Pokud budete pařit až do rána, na nohy vás postaví polévka v Soup in the city, které je hned vedle. A pokud ji chcete zadarmo pro vás i kámoše, tak mrkněte na naši soutěž.


5. Astrologie a alchymie na dvoře Rudolfa II.  (čtvrtek od 17:30)
Jak se v Praze tvořily horoskopy za slavného císaře se můžete dozvědět v Planetáriu v sále Cosmorama. Navíc uvidíte projekci, jak vypadala noční obloha v té době. Promítací plochu tvoří kopule sálu (průměr sálu 23 metrů, nejvyšší bod kopule 15 metrů nad podlahou). Vstupné 130 Kč. Stylově můžete navázat návštěvou alchymistické dílny.

album/News_Model_News/334/rudolfII.jpg

přehled článků

Není zapotřebí žádných drahých přímořských dovolených, k naprosté spokojenosti stačí se v podvečer posadit na lavičku a poslechnout jazzový koncert, shlédnout film pod hvězdami nebo si jít zatančit. Přinášíme 21 důvodů, proč vybalit kufry a zůstat v červenci v Praze.

18 nově otevřených podniků, které vás vystřelí do celého světa. Můžete ochutnat japonskou, vietnamskou i mexickou kuchyni, americké burgery v duhovém provedení nebo echtovní české chlebíčky.

Zajímavým trendem poslední doby se stalo propojení výrobny piva s restaurací. Chcete vědět, kde se pivo vaří a designu dobře daří?