Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & aktuální info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální info u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

Divadlo pod širákem: vypněte si mobily a nasaďte pláštěnky

kultura | 25. 6. 2013

Divadlo pod otevřeným nebem má zvláštní kouzlo. V plenéru umění dýchá jiným životem. Mnohdy je uvolněnější, přirozenější, magičtější, doslova elektrizuje... Mezi osvědčené pražské značky patří Letní Shakespearovské slavnosti, Letní Letná nebo Vyšehrátky. To ale není všechno. Letních divadelních scén rok od roku přibývá a tak se i letos může každý milovník dramatického umění v prázdninové Praze na co těšit. 

Autor: Marek Šplíchal

album/News_Model_News/330/divadloman_big.jpg

Shakespeare na Hradě

Mezi největší držáky openairové části sezony bezpochyby patří Letní shakespearovské slavnosti, které fungují už od roku 1990. Letos se můžete těšit na premiéru hry Sen noci svatojánské nastudované pod režijní taktovkou progresivní a kritikou i diváky oceňované dvojice Skutr. Na programu jsou dále úspěšné inscenace sezon minulých, mezi jinými Richard III. či Zkrocení zlé ženy

Kdy: od 25. června do 7. září
Kde: Nejvyšší purkrabství Pražského hradu (Jiřská 6) a budova HAMU (Lichtenštejnský palác, Malostranské nám. 13) 
Vstupenky: V síti Ticketportal.cz a pokladna v místě konání. Cena se pohybuje od 250 do 990 Kč.

Letní Letná

V parku na Letné se bude od půlky srpna odehrávat už 10. díl novocirkusové a divadelní akce Letní Letná. A že se kulatiny mají slavit ve velkém stylu, dovezli organizátoři tentokrát obzvlášť vypečené a kvalitní soubory ze zahraničí a vůbec si dali záležet, aby celý program byl co nejnabitější. Těšte se na vzdušné akrobaty Les Colporteurs, nový cirkus plný erotického pokušení Cie Cahin Caha a samozřejmě také na domácí mohykány Cirk La Putyka.

Kdy: od 18. srpna do 3. září
Kde: Letenské sady 
Vstupenky: Na webu nebo přímo na festivalových pokladnách. Ceny se pohybují od 550 do 590 Kč.

METROpolitní léto na Vyšehradě

V létě to divadlem ožije i na Vyšehradě. Tradičně se tu od konce června začne odehrávat na Letní scéně Vyšehrad METROpolitní léto hereckých osobností 2013, kde vás ve světové premiéře nažhaví třeba Eva Holubová ve své one woman show Hvězda, ale i další kusy z repertoáru divadla Studio DVA. Na začátku září pak Vyšehradský kopec rozzáří neobyčejně hravé Vyšehrátky, pro všechna zvídavá dítka a jejich rodičové.

album/News_Model_News/330/Hvezda.jpg
Eva Holubová ve hře Hvězda

Letní scéna Vyšehrad
Kdy: od 25. června do 31. srpna
Kde: Letní scéna Vyšehrad a Staré purkrabství
Vstupenky: Na webu nebo přímo na místě v pokladně.

Vyšehrátky
Kdy: 3. až 8. září
Kde: Vyšehrad
Program i ceny vstupenek budou upřesněny.
www.vysehratky.cz

Letní scéna divadla Ungelt

K pražskému divadelnímu létu již neodmyslitelně patří Letní divadelní scéna Divadla Ungelt, která pod otevřeným nebem v malebné starobylé části Hradčan pod Loretou na Novém Světě nabízí výjimečná představení i nezapomenutelné hudební zážitky. Na letošní ročník je připravena premiéra původního českého komorního muzikálu Touha jménem Einodis, inspirovaná nevšedním osudem baronky Sidonie Nádherné, v hlavních rolích s Martou Kubišovou a Anetou Langerovou.

Kdy: od 15. června do 4. září
Kde: Hradčany, ulice Nový Svět (křižovatka s ulicí Kapucínskou)
Vstupenky: TicketArt.cz a v pokladnách v Malé Štupartské a přímo na letní scéně. Ceny se pohybují od 440 do 649 Kč.

Fiesta Nové scény

Divadlem, spíše tedy pouličními performancemi všeho druhu to bude žít i v prostoru Národního divadla. Druhým rokem se na jeho piazzetě bude odehrávat festival Fiesta Nové scény, do jehož programu se můžete zapojit i vy. Hrajete divadlo i pouliční, věnujete se magii, žonglování, hudbě, tanci, literatuře, adrenalinovým sportům, zkrátka čemukoliv, čím chcete zaujmout publikum? Pak neváhejte a přihlaste se ZDE.

Kdy: od 21. června do 4. srpna
Kde: piazzeta Národního divadla (prostor ohraničený budovou Národního divadla, Nové scény a Divadelní ulicí)
Vstupenky: zdarma

album/News_Model_News/330/IMG_5281.jpg
Jak žije piazzeta u Nové scény jsme se mohli přesvědčit na sobotním Dyzajn Márketu

Letní scéna Galerie Harfa

A po loňském úspěchu se i letos na střechu Galerie Harfa vrací Letní scéna. K repertoáru divadla Artur přibude i kultovní inscenace Františka Ringo Čecha Dívčí válka nebo úspěšná hra Monology vagíny a mnoho dalších. Připraveny jsou i představení pro děti, např. Krkonošské pohádky, Školička s Dádou nebo Škola kouzel Pavla Kožíška.

Kdy: od 1. července do 1. září
Kde: střecha OC Galerie Harfa
Vstupenky: Na www.kulturniportal.cz a v pokladně sídla firmy (Pod Pekárnami 10, 200 m od metra B Vysočanská). Ceny se pohybují od 139 do 359 Kč.

Všechny letní scény naleznete ZDE.
Výběr představení pod širým nebem ZDE.
 

přehled článků

Nové chutě, vůně, záliby nebo inspiraci do šatníku můžete objevovat v desítce nových podniků, které se pro vás otevřely v srpnu 2020.

Mnohá vinobraní byla sice kvůli vy-víte-komu letos zrušena, ale pořád je kam vyrazit. Našli jsme pro vás hned devět míst v Praze, kde bude k ochutnání nejen výběr z bobulí.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!