Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & aktuální info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální info u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

CityBee doporučuje: 5 akcí týdne, kde nesmíte chybět

kultura | 24. 6. 2013

Pojměte tento týden kreativně, naučte se malovat, animovat nebo tancovat. A nebo pozvěte partnera na baseball a burger. A koncert Tata Bojs pod širým nebem by měl také stát za to.

 

1. Aniscéna (pondělí a úterý)
Co dokážou mladí čeští animátoři se můžete podívat v Městské knihovně, kde se bude promítat průřez závěrečnými pracemi studentů katedry animace FAMU a ateliéru filmové a televizní grafiky VŠUP z let 2005 – 2013. V pondělí si můžete navíc animaci i sami vyzkoušet. Vstupné zdarna.

album/News_Model_News/329/aniscena.jpg


2. Malba portrétu podle živého modelu (úterý od 16:30)
Pětihodinový kurz s akademickým malířem Lukášem Bradáčkem. Ať si myslíte, že umíte malovat nebo ne, zkuste si poslechnout, jak na to, a vyzkoušejte si malování u stojanu. Na chvíli budete v úplně jiném světě. Cena je 500 Kč.

album/News_Model_News/329/malba.jpg


3. Pražský baseballový týden (úterý až sobota)
Na hokeji a na fotbale jsme byli všichni stokrát, tento týden ale můžete pojmout v americkém duchu a fandit české reprezentaci na mimořádně dobře obsazeném turnaji. Kromě Česka přijede Německo (4. z Mistrovství Evropy), Chorvatsko a Švédsko, ale také tři americké týmy a české reprezentace do 18 let.

album/News_Model_News/329/baseball.jpg
foto z www.baseball.cz  (Tomáš Svoboda)


4. Puma Dance Lab  (středa od 19:00)
Společnost Puma vytvořila ve svém Social Club Store docela zajímavý koncept kombinující značku Puma, sport a noční život. Tentokrát připravili ve spolupráci s taneční skupinou ArtEdition kurz tance se speciální choreografií na hudbu Jirky Buriana a s vokály Tonyi Graves. To by nemuselo být špatné.

album/News_Model_News/329/pumadancelab.jpg


album/News_Model_News/329/tata.jpg5. Tata Bojs: Tour domácí!  
(středa od 19:00)

Tata Bojs slaví 25 let existence a své turné zahájí ve Žlutých lázních. Překvapením od kapely bude zcela nová verze jejich hitovky "Pěšáci", kde nezazní jediný skutečný hudební nástroj. Všechny party jsou nahrané na nově vzniklé nástroje z recyklovatelných materiálů, jako jsou papír, plast a sklo. 

 

přehled článků

Nové chutě, vůně, záliby nebo inspiraci do šatníku můžete objevovat v desítce nových podniků, které se pro vás otevřely v srpnu 2020.

Mnohá vinobraní byla sice kvůli vy-víte-komu letos zrušena, ale pořád je kam vyrazit. Našli jsme pro vás hned devět míst v Praze, kde bude k ochutnání nejen výběr z bobulí.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!