Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Máte rádi obchůdky s designem? Pak máme něco pro vás!

kultura | 4. 7. 2013

"Ty jo, to už nikdy nebudu muset složitě vymýšlet dárky!" řekl můj kamarád, když si zatím jen v PDF formátu prohlédl chystaného průvodce po pražských obchodech s designem. A měl pravdu - takhle nějak náš nápad vznikl. Kromě usnadnění věčného vymýšlení dárků jsme hlavně chtěli podpořit obchody a výměnu jejich klientely toužící po kvalitním a dostupném designu. A tak vznikl designový průvodce, a to navíc ve spolupráci s portálem CityBee.cz. Na každé stránce útlé knížky najdete QR kód, přes který si načtete všechny důležité informace o daném místě, uložíte si pro příští návštěvu kontakty a hlavně můžete všechno hned nasdílet známým na sociální sítě.

[album/News_Model_News/326/obrazekinside.jpg] 

Průvodce vyšel před dvěma týdny v nákladu deset tisíc kusů a můžete ho kromě desginových obchůdků taky najít v MeetFactory, v Café NoNa nebo v kavárně Mistral.

Připravila: Zuzana Klimešová (Krust)

[album/News_Model_News/326/obrazekcover.jpg]V Praze je několik míst, o kterých dost možná ani nevíte, přitom hodnotného produktového i módního designu už je v dnešní době v metropoli docela dost. S nápadem propojit se s ostatními krámky a vzájemně spolupracovat přišel původně The Room by Basmatee už před pár lety. Dva roky po sobě průvodce vydal, ale protože pak už na jeho výrobu žádaný obchod s módou neměl čas, rozhodl se showroom české značky Krust skvělý projekt oživit. 

Průvodce zahrnuje na dvacet míst po Praze, kde zákazník narazí na tvorbu nejen zahraničních, ale také českých designerů, módních návrhářů nebo šperkařů. Jednoduchá a přehledná brožura s mapkou je od 17. června k dispozici v každém ze zúčastněných obchodů, ale také v již zmíněných kavárnách. A to ještě není vše! Brzy bude možno průvodcem virtuálně listovat i na webu Krust.cz. Stačí tedy zajít do jednoho z obchůdků a díky průvodci tam získáte kontakty i na dvě desítky dalších podobných míst s neotřelým designem. Abych vás řádně navnadila, uvedu alespoň pár příkladů kromě zmíněných Krust s originálními designovými helmami a The Room by Basmatee se streetovou módou. Na stránkách průvodce najdete třeba prodejní galerii Hard de Core, Merrygorando concept store s jedinečným nábytkem, kus přírody v Zahradě na niti, De-sign skýtající hlavně neotřelý český porcelán, již legendární studio Qubus, nebo třeba Polagraph - jedinou pražskou prodejní galerii zaměřenou čistě na polaroidovou tvorbu. 

beecka.jpg

Seznam všech designových průvodů, které najdete v novém průvodci:
 Polagraph
Flamingopark
Krust
Qubus Design Studio
Zahrada na niti
Papelote
The Room by Basmatee
Segra Segra
Tribu
PG Bikes

LUCIELA TASCHEN
MerryGoRando
Chatty
ODIVI
Harddecore
De-sign.cz
Kuráž.cz

Modernista
Freshlabels.cz
To Či To

přehled článků

V květnu si zdarma prohlédnete více než 70 běžně nepřístupných budov, po setmění nahlédnete do kostelů, vezmeme vás na hudební festival i velkolepý ohňostroj, designové trhy, zadarmo do kina, poradíme vám, kam můžete bezplatně vyrazit s dětmi. Ale nejen to!

Duben byl měsícem splněných šéfkuchařských snů. Jan Punčochář otevřel restauraci U Matěje, podnik Bockem Ondřeje Kynčla se bude otvírat co nevidět a Neapol na vás dýchne v nově otevřené Manú Praga, které vládne vařečka Emanuela Ridiho. Ale nejen jídlem člověk jest živ...

V metropoli najdete únikové hry velmi dobré, průměrné, ale bohužel i špatné. První únikovka otevřela v Praze přibližně před dvěma lety. Dnes najdete ve městě více než 100 únikových her. Vybrali jsme ty nejzajímavější.