Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na co do kina? Vin Diesel, motorky a okouzlující blondýnky

kultura | 29. 5. 2013

Multiplex nebo artové kino? Nám v nich stejně jde jen o jedno... Vybrat pro vás každý týden ty nejlepší filmové kousky v rámci naší nové rubriky. Bez ohledu na to, zda jsou nové nebo staré, veselé či smutné, dokumentární nebo umělecké. Malá filmová hitparáda vyjde každý čtvrtek, tedy v den filmových premiér, což ale nemusí být ty nejlepší snímky!
 
Připravuje: Lucie Šimůnková


[Lucka/hangover3-big.jpg]

Aktuální premiéry: Království lesních strážců, Pařba na třetí, Poslední zima, Vězení umění

V kinech nás tento týden čeká pořádná jízda. Profesionálního silničního piráta Vina Diesela totiž nehoní Kobra 11, nýbrž desetiletími prověřený srdcový film všech bezstarostných motorkářů. V těsném závěsu za nimi se řítí alkoholová hlídka, která už potřetí neskončí pouze pořádným bolehlavem. A abychom náš žebříček plný testosteronu trochu odlehčili, přidali jsme do něj dvě okouzlující blondýnky pro malé i velké diváky.


Pařba na třetí (2013)
Bradley Cooper a jeho parta jsou ozdobou každého večírku. Málokdy z něj navíc odcházejí s prázdnou a na jejich hotelových pokojích postupně skončil tygr, opice i miminko. Jaký suvenýr si přinesou tentokrát, můžeme sledovat ve finále alkoholem nasáklé série. Šušká se něco o žirafě.


Rychle a zběsile 6 (2013)
Pokud se vám vaše domovní schránka plní pokutami, vaše oblečení zapáchá spálenými pneumatikami a začínáte nápadně plešatět, patříte bezpochyby k fanouškům série Rychle a zběsile. V takovém případě vám ani nemusíme připomínat, že v kinech právě běží její šestá část. Pokud ji už znáte i pozpátku, můžete se těšit na sedmý díl – účast na jeho natáčení podepsaly všechny hlavní hvězdy.


Na vlásku (2010)
Táta vyrazí na auťáky, máma na modrookého Coopera. Ale co s drobotinou? Kino Aero nabízí pro malé i velké milovníky pohádek jednu z Disneyeho nejkouzelnějších princezen, Lociku s dvacetimetrovými vlasy a pořádnou dávkou odvahy, aby se je nebála použít. Jedna z prvních pohádek, ve které se slavným kreslířům povedla plně využít počítačová technologie, zůstává věrná původní tradici – krásné písničky, kouzelná animace a zábavné postavy v klasickém pohádkovém příběhu.


Bezstarostná jízda (1969)
Born To Be Wild od skupiny Steppenwolf. Znáte snad nějaký lepší soundtrack pro odpolední projížďku? Pokud máte květiny ve vlasech, vítr v zádech a úsměv na rtech, vyrazte objevit kultovní snímek Bezstarostná jízda do pražského kina Ponrepo. Trojice Peter Fonda, Dennis Hopper a Jack Nicholson vám bude průvodcem na té nejpodivnější jízdě vašeho život – napříč Amerikou i filmovou historií. 


Někdo to rád horké (1959) – hrají v kině Oko
Výstavu o slavné Marilyn Monroe sice cestou k nám z poloviny rozkradli, tenhle klasický klenot však naštěstí z archivu nezmizel. Bláznivá komedie plná převleků, v níž blonďaté krásce sekundují Tony Curtis a Jack Lemmon, sice běží každou chvíli v televizi, proč si ji ale neužít na velkém plátně a s plnou parádou? Když ji navíc doplníte zbytkem exponátů na výstavě, doplníte si pravidelnou dávku kultury na celý týden. 


 

Seriál toho nejlepšího v artových kinech a v multiplexech: 
Na co do kina 23. května 201

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!