Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

"Za Prahu se stydět nemusíme, ačkoli je prodejná," říkají o Praze WWW

kultura | 24. 5. 2013

WWW budou křtít novou desku Atomová včela 29. května v Roxy. Projekt je složen z jednoho ženského pohlaví Milesy Zrnice a dvou pohlaví mužských - textaře Lubomíra Typlta (kterého znáte i jako malíře) a Ondřeje Anděry, alias Sifona. Z posledcních dvou se v Praze nenarodil ani jeden. Typlt pochází z Nové Paky a Sifon z Plzně. Jeden bydlí v Bubenči, druhý na Vinohradech. A z podstaty věci logicky vyplývá, že na WWW pracují společně v Dejvicích! Taky oba sní hlavně v posteli (ale ne spolu).

[sifon.jpg][typlt.jpg]
 Sifon + Typlt = WWW

Kam se v Praze chodíte dobře najíst?
L.T.: Mám rád Budwarku v Dejvicích.
S.: K vietnamské babičce do Americké ulice.

Kam chodíte v Praze tančit, pít a snít?
L.T.: Netančím, moc toho nevypiji a když už, tak s kamarádem v Holešovicích U Irů. Sním doma v posteli. Přes den moc snění nepraktikuji, to se nevyplácí...
S.: Nic z toho moc nestíhám, koncerty s WWW jsou občas takovou příležitostí, a to je obšírná mapa cest. Sním ve spaní. Když je čas, vyrazím do Vršovic do baru Sladkowski, nebo do Bělehradské do rock`n`roll baru Woodstock.

Kde se v Praze procházíte?
L.T.: Toulky Prahou jsou čistě praktické. Tak  povětšinou po centru.
S.: Všude, kde je to co nejvíce odříznuté od silnic a kde se dá nerušeně cvičit. Stromovka, Vyšehrad, Grébovka, Letná, Divoká Šárka, Hvězda.

Kde to v Praze nemusíte?
L.T.: Tam, kde se rýžuje na cizincích. To je pitoreskní. Kolem Staromáku to musím občas jen protrpět.
S.: Na Václaváku to hodně nemusím, každému třetímu tam bych nejraději jednu natankoval.

Ve kterém městě byste chtěli žít, když ne v Praze?
L.T.: Berlín, Berlín a ještě jednou Berlín.
S.: Berlín se mi též nejvíce líbil.


Praze chybí…
L.T.: Pořádné muzeum moderního umění. V tom jsme evropská periferie. Ale bylo by lépe, kdyby to muzeum bylo v cizích rukou. My bychom to světové umění patrně pojali moc po svém.
S.: Rozumná a humánní dopravní politika...

Nejhezčí výhled na Prahu je…
L.T.: Z Karlova mostu.
S.: Ze svahu botanické zahrady v Tróji.

Kam vezmete jako první návštěvu z Austrálie?
L.T.: Na Vyšehrad.
S.: Za Lubomírem Typltem.

Jaké tři vlastnosti má Vaše Praha?
L.T.: Je to město, za které se v evropském měřátku rozhodně nemusíme stydět. Je plná nástrah, které odrazují cizince a dělají nám ostudu, jako například Taxi služby. V Praze vystupují hudebníci zvučných jmen. Je skvělé, že na svých šňůrách s Prahou počítají.
S.: Prodejná, ale pod povrchem magická a nepoddajná.

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!