Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

"Moje Praha je špinavá, uspěchaná, ale přesto krásná," říká Karel Randák

kultura | 25. 3. 2013

Karel Randák je veřejně velmi činná osoba, která se vám do podvědomí mohla dostat nejen kandidaturou na prezidenta republiky, ale hlavně bojem proti korupci a dalším českým nekalostem. Kolik nás korupce stojí? Tak na toto téma bude Karel Randák přednášet studentům v rámci Business Master Classes 28. března. Ještě před tím ale trochu tematicky odbočil a odlehčil a představil nám svoji Prahu, kam se přištěhoval už v roce 1961, když mu bylo 6 let. Bydlí nedaleko Vlachovky, kde také pracuje, protože, jak sám říká: "Mám to štěstí, že pokud pracuji, tak pracuji doma."

Karel RandákKam se v Praze chodíte dobře najíst?

Zvláště v poslední době není moje nejoblíbenější restaurace v Praze, nýbrž v Táboře. Je to tamní indická restaurace na Žižkově náměstí. Pokud jsem v Praze, nejraději jím doma.

Kam chodíte v Praze tančit, pít a snít?

Netančím, ale piju a sním kdekoliv.

Kde se v Praze procházíte?

Protože jsem určitý čas bydlel na Starém Městě, v Melantrichově ulici, zůstala tato oblast mým nejoblíbenějším místem k procházkám.

Kde to v Praze nemusíte?

Na kterémkoliv předměstí typu Jižní Město.

Ve kterém městě byste chtěl/a žít, když ne v Praze?

V České republice v Mladé Vožici nedaleko Tábora, ve světě v italské Sieně.

Praze chybí…

Příjemnější a přátelštější lidé.

Nejhezčí výhled na Prahu je…

Od metronomu na Letné směrem na Staré Město.

Kam vezmete jako první návštěvu z Austrálie?

Vyplývá to z předchozích odpovědí, tedy na Staré Město a Malou Stranu.

Jaké tři vlastnosti má Vaše Praha?

Špinavá, uspěchaná, ale přesto krásná.

přehled článků

Nějaký ten vývar nebo gulášovka se krčí jako nevýznamný komparz v jídelních lístcích snad všech restaurací. V Praze však najdete i bistra, kde polévky hrají prim. A ne jen tak ledajaké!

Jestli ještě nevíte, kde se letos bruslí, mrkněte na náš přehled venkovních kluzišť a běžte se klouzat! Bruslí se na náměstích, v kasárnách, na střeše... Poradíme vám, kde se budete klouzat i zadarmo.

Ať vás ani nepadne zapínat televizi! Máme pro vás pět tipů, kam vyrazit s dětmi, když je za okny zrovna nečas. Co třeba chytat ryby v muzeu, zkusit najít králíka v rádiu nebo si vytvořit vlastní plechový hrnek?