Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

SOUTĚŽ: Vyhrajte luxusní oběd u stolu, který vyzvedne jeřáb do výšky...!

doporučujeme | 17. 7. 2023

Chodíte rádi do podniků, které nabízí mimo jiné i skvělý výhled? Pak pro vás máme tip na gastro zážitek, který vám nabídne výhled, jaký jste – troufáme si hádat – ještě neviděli. Obědvat nebo večeřet totiž můžete u stolu, který rameno jeřábu vytáhne vysoko nad náplavku... A navíc to můžete mít vše grátis díky soutěži se CityBee a akcí Dinner in the Sky.

Foto: Dinner in the Sky

clanky9/DITS_Praha-064.jpeg

Jak vlastně večeře či oběd v oblacích probíhá? Dvaadvacet hostů usedne kolem prostorného stolu na speciální pohodlná křesla, ke kterým je každý připásán bezpečnostními pásy. Poté je plošina vyzdvižena do vzduchu, kde šéfkuchař servíruje buď tříchodový oběd nebo o jeden chod bohatší večeři.

Romantická a současně gastronomická atrakce Dinner in the Sky se pořádá ve 40 zemích světa a zúčastnily se jí už desítky tisíc hostů. Na webových stránkách dinnerinthesky.cz můžete zakoupit dárkové poukazy či si zarezervovat konkrétní termíny.

[clanky9/DITS_Praha-061.jpeg]

Nový šéfkuchař v oblacích

Až se letos v září vrátí do Prahy ceněná zážitkově gastronomická atrakce Večeře v oblacích, dozná jediné změny. Parádní lokace na pražské náplavce, konkrétně na Dvořákově nábřeží s úžasným výhledem na pražské centrum, zůstane stejná, co se ale změní, bude osoba šéfkuchaře. O kulinární náplň ročníku 2023 se postará šéfkuchař Ondřej Koráb.

Ondřej Koráb patří k nejzkušenějším šéfkuchařům mladé generace, čtyři roky měl na starosti kuchyni hotelu The Grand Mark, poté pracoval rok v michelinské restauraci v Londýně a nyní již tři roky vede kuchyni Grandhotelu Pupp v Karlových Varech. A jak se těší na svou premiéru v oblacích?

„Je to pro mě velká čest a současně velká výzva, protože mám strach z výšek a pracovat padesát metrů nad zemí na otevřené plošině nebude jednoduché. Ale už s tímto strachem pracuji a letos v létě jsem skákal s padákem,“ popisuje netradiční přípravu Ondřej Koráb. Své hosty na plošině uvítá teplou lázeňskou oplatkou, aby si připadali tak trochu jako na nebeské kolonádě.

[clanky9/OndrejKorab_1.jpeg]

A co bude v oblacích vařit? Jako předkrm připraví uzeného lososa s podmáslím a okurkou, poté bude následovat teplý předkrm v podobě lanýžové sedliny s Mattoni a s koprovým krémem a jako hlavní chod bude šéfkuchař servírovat pečené hovězí s konfitovanou bramborou, puré z černého kořene a s hovězí omáčkou. Na talíři pro vegetariány nahradí lososa uzené tofu, zatímco v hlavním chodu se místo hovězího bude podávat pečený tempeh. Dezert už bude pro všechny stejný, je inspirovaný dortem Pupp a ja to čokoládový dort s meruňkovým kaviárem a kokosem. 

Největším zážitkem je již tradičně večeře při západu slunce, která je také nejdražší – hosté za ní zaplatí 5850 korun. Naopak oběd v oblacích vychází na 2690 korun. Začíná se jako vždy na začátku září, první prodloužený víkend v oblacích proběhne od 7. do 10. září, druhý termín je 14. až 17. září. 

clanky9/DITS_Praha-002.jpeg
 

SOUTĚŽ o voucher na akci Dinner in the Sky

Stačí odpovědět na otázku níže (nápovědu najdete na webu dinnerinthesky.cz) a zanechat svůj email, pomocí kterého budeme kontaktovat vylosovaného výherce. Každý uživatel smí zadat svůj email pouze jednou – díky.

Soutěž trvá od úterý 18. 7. 2023 10:00 hod. do úterý 25. 7. 2023 do 10:00 hod.

CENA PRO VÍTĚZE

► Voucher pro 2 osoby na Lunch in the sky (7. 9. 2023 v 15:10 hod. – datum ani čas nelze změnit!)

Soutěžní formulář si můžete zobrazit v novém okně ZDE

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!