Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Připravte děcka o iluze na nádraží i v muzeích

kultura | 6. 3. 2013

Vybrali jsem 5 pražských míst, kam byste své děti skutečně brát neměli. A nebo možná jo, pokud chcete, aby pochopili, že svět Prahy se neskládá jen z malebných kostelíků, prosluněných parčíků a novorozených gorilátek.

Autor: Kamila Vlčková
Foto: Jindra Kodíček/UPM8.cz

Ve Smečkách – pražský Red Light
„Mami, ta paní je tak chudá, že nemá oblečení? Ty máš doma hodně hezkých věcí, nechceš jí něco dát?“ Pokud půjdete se svými dětmi ulicí Ve Smečkách, můžete od nich očekávat řadu záludných otázek. Tato ulice je od loňského roku výrazně podobná amsterdamské čtvrti Red Light. Spoře oděné dívky tančící u tyče jsou velmi snadno viditelné přímo z ulice, což samozřejmě vzbuzuje u malých dětí zjevný zájem a nekončící řadu otázek. 

ve%20smeckach%202.jpg

Smíchovské nádraží – pražský Bronx
Stav většiny pražských nádraží není příliš uspokojivý (viz náš článek o pražských nádražích). Smíchovské nádraží patří mezi ty nejodpudivější, a to nejen díky svému bídnému technickému stavu, ale zejména kvůli výskytu tzv. nepřizpůsobivých osob (bezdomovců, narkomanů, zlodějů apod.).  V případě, že nechce svému potomkovi názorně ukázat, jak to asi vypadá v Bronxu, raději se tomuto nádraží vyhněte. 

Oblast kolem Rokytky, Hořejší rybník – ráj bezdomovců
Pro Prahu 9 je v posledních letech charakteristická rozsáhlá výstavba nových bytů, s níž je bohudík spojen i rozvoj cyklostezek a zelených zón. Právě podél řeky Rokytky byla vybudována velmi pěkná cyklostezka, kam se nemusíte vůbec bát vzít své děti. Důrazně vám ale doporučujeme, abyste z upravené stezky nescházeli a nesnažili se s dětmi prozkoumat její blízké okolí, skrytý ráj bezdomovců. Tamní opuštěné betonové buňky, výustě kanálů a hlavně neudržované okolí Hořejšího Rybníka poskytují „domov“ řadě osob.

Sex Machines Museum
Známé muzeum v Melantrichově ulici, které navštívila i Pink se svou babičkou, není dobré místo pro vysvětlení toho, že děti nenosí čáp. I otrlý dospělý se občas nestačí divit, co všechno se dá kam strčit a jaké všechny libůstky si lidé dopřávají. Některé exempláře jsou tak extravagantní, že poslední, na co budete mít chuť, bude plození dětí. A po odchodu už patníky podél ulice nikdy nebudou "jen patníky".

Hrdličkovo muzeum člověka
Hrdličkovo muzeum člověka je tuze zajímavé místo - můžete zde vidět kostru gorily, expozici věnovanou pygmejům, ale také nedonošené a deformované lidské plody naložené ve formaldehydu.  Pokud tedy nevychováváte své děti ve stylu Adamsovy rodiny, raději je sem neberte. Pravděpodobně by z toho měly noční můry nebo by to chtěly vyzkoušet na mladším sourozenci… 

Máte další návrhy? Pište do komentářů.

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!