Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

"Mojí Praze chybí bazén uprostřed Vltavy," říká herec Ivan Lupták

poznání | 15. 2. 2013

Mohl z něj být ajťák nebo filozof, ale nakonec si tenhle sympaťák z Kladna vybral herectví. Jako Tomáš ve filmu Anglické jahody poznával příkoří roku 1968, v Divadle Letí  ve hře Po Fredrikovi se vyznával z lásky k muži a ve "VKVčkách" si zahrál po boku Vojty Dyka. Pokud si chcete Ivanovu fotku pověsit nad postel a přispět na dobrou věc, kupte si kalendář Art for Life 2013. Máte-li radši reálná setkání, jděte do Divadla Na zábradlí, MeetFactory Švandova divadla. Nebo zkuste hru souboru Cabaret Calembour  s názvem Plejtvák, která bude mít premiéru 19. února v Ypsilonce.

[luptak%202.jpg]

Kam se v Praze chodíte dobře najíst?
Co se jídla týče, nejsem náročný. Když mám hlad, chutná mi prakticky všude. Když se chci ale dobře najíst a užít si požitek z jídla, zajdu na running sushi.

Kam chodíte v Praze tančit, pít a snít?
Já na tanec moc nejsem, že bych vysloveně chodil někam za tancem, to ne. A kam chodím pít a snít? Nejčastěji asi k nám do divadla, tedy do Divadla Na zábradlí.

Kde se v Praze procházíte?
Mám rád procházky a za tu dobu, co žiji v Praze, jsem snad prošel všechna místa, která Praha nabízí. Bude to znít zřejmě morbidně, ale nejraději se procházím po Olšanských hřbitovech. Mám je přes ulici a je to oáza klidu uprostřed ruchu velkoměsta.

Kde to v Praze nemusíte?
Když tak nad tím přemýšlím, není místo, kde bych to v Praze nemusel. Každé místo má své kouzlo.

[luptak.jpg]
1. čtená zkouška hry souboru Cabaret Calembour s názvem Plejtvák

Ve kterém městě byste chtěl žít, když ne v Praze?
V Londýně.

Praze chybí…
Chodím rád plavat a když jsem byl loni v létě v Berlíně, navštívil jsem Badeschiff, to je venkovní bazén umístěný přímo na řece Spree. Říkal jsem si, že něco takového Praze chybí.

Nejhezčí výhled na Prahu je…
Z Riegrových sadů.

Kam vezmete jako první návštěvu z Austrálie?
Do ZOO na klokany.

Jaké tři vlastnosti má vaše Praha?
Malá, krásná, kulturní.


Pokud divadlo není vaším koníčkem:
"Moje Praha je opojná i deprimující," říká Sisa. "A plná muziky," dodává Ucee​
"Moje Praha je developerská i mile malá," říká režisér a herec Jiří Havelka
"Moje Praha je jedinečná a svobodná," říká zpěvák Michal Hrůza
"Mojí Praze chybí život kolem řeky," uvádí stříbrný olympionik Hradilek
 

přehled článků

Nějaký ten vývar nebo gulášovka se krčí jako nevýznamný komparz v jídelních lístcích snad všech restaurací. V Praze však najdete i bistra, kde polévky hrají prim. A ne jen tak ledajaké!

Jestli ještě nevíte, kde se letos bruslí, mrkněte na náš přehled venkovních kluzišť a běžte se klouzat! Bruslí se na náměstích, v kasárnách, na střeše... Poradíme vám, kde se budete klouzat i zadarmo.

Poradíme vám kam zajít na jídlo, pivo, zmrzlinu a na výstavu. Abyste nakrmili všechny své žaludky i duše. Navštívili jsme čtyři nedávno otevřené podniky v metropoli.