Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Nejlepší kopce, kde se dá v Praze bobovat

sport | 7. 1. 2017

Sáňkování rozhodně není jen zábavou pro prcky! A protože konečně i Prahu zavalila sněhová peřina, máme pro vás několik míst, kde si jízdu z kopce skvěle užijete!

Text: Johana Fundová

pexels-photo.jpg

%C4%8D%C3%ADsla/Gold-01.jpgPetřín

Jakmile nasněží, Pražáci vyndají boby, sáňky či igelitky a zamíří právě sem. Důvodů je hned několik. Nahoru vás vyveze lanovka (pokud vlastníte legitku, tak zadarmo). Sklouznete se po celkem prudkém a 510 metrů dlouhém svahu. A navíc si po prosáňkovaném odpoledni můžete v jedné z tamních příjemných hospod dopřát pivo nebo svařák na zahřátí. Zamiřte třeba do kultovní pivnice Pod Petřínem  nebo na kafe do jedné z njlepších pražských kaváren Café Lounge.

%C4%8D%C3%ADsla/green-02.jpgCentrální Park Praha 11

Jedná se o park, takže prudké svahy nečekejte. Na příjemné sáňkování ale kopce stačí. Centrální park najdete u stanice Háje, kam vás doveze metro C. Až vystoupíte, vydejte se ke kostelu, za kterým se sáňkařský ráj nachází.

9.jpg

%C4%8D%C3%ADsla/Beige-03.jpgRiegrovy sady

Levobřežáci mají svůj Petřín. Ani obyvatelé centra na pravém břehu nemusí zoufat. Parádní bobování si mohou užít v Riegrových sadech na Vinohradech. "Jakmile v zimě dostatečně nasněží, vyndáme s přítelkyní boby a jdeme na Riegráče. Jděte tam večer, kdy už tam není tolik dětí," doporučuje Pavel, student VŠE. 

%C4%8D%C3%ADsla/Claret-04.jpgModřanská rokle

Jste-li spíše romantický typ a místa, kam se při pořádném sněžení vydávají desítky lidí, vás nelákají, vydejte se na kraj Prahy. V Modřanské rokli můžete sáňkování spojit s procházkou krásnou přírodou. Vystupte na autobusové zastávce Sídliště Libuš, jděte k základní škole a poté se vydejte směrem do lesa. Hned první část cesty je z kopce a v zimě neudržovaná, pro bobování či sáňkování přímo ideální. Pokud vám po sáňkování vyhládne, zajděte do nedaleké restaurace Domyno, kde mají jedny z nejlepších burgerů.

sankovni%20kajak.jpg

 

Mezi další místa, kde se dá na sněhu skvěle vyblbnout, patří třeba Letná, Stromovka, Vítkov, Vyšehrad, Na Okrouhlíku, Divoká Šárka nebo Prokopské údolí.

Kam chodíte sáňkovat nebo bobovat v metropoli vy? Napište nám do komentářů pod článek. Díky.
 

P.S.: Pokud hledáte něco šílenějšího

Vezměte přeskáče a lyže a nechte se vyvézt tím křivě postaveným vlakem až nahoru na Petřín. Co dál už vám asi dojde. Mimochodem, dolů to jede, i když je sněhu hodně málo.

 

přehled článků

Jděte si zabruslit! Jestli ještě nevíte, kde se letos v metropoli bruslí, mrkněte na náš velký přehled 16 venkovních kluzišť a běžte se klouzat – v centru, na střeše, na Letné, zadarmo, v noci, s dětmi...

Poradíme vám, jak vrátit figuru a finance do kondice a ještě se u toho pobavit, vzdělat či si odpočinout. Zadarmo si v lednu můžete zabruslit, zajít na návštěvu do muzeí a galerií. Nebo na několik koncertů...

Vybrali jsme pro vás 11 nejzajímavějších saun v Praze. Kdy mají otevřeno? Kolik stojí vstup? Kde nabízejí něco navíc? Vše najdete v jednom přehledném článku. A pokud byste si nevybrali, máme pro vás jedno mrazivé překvapení na závěr...