Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Nejlepší kopce, kde se dá v Praze bobovat

sport | 7. 1. 2017

Sáňkování rozhodně není jen zábavou pro prcky! A protože konečně i Prahu zavalila sněhová peřina, máme pro vás několik míst, kde si jízdu z kopce skvěle užijete!

Text: Johana Fundová

pexels-photo.jpg

%C4%8D%C3%ADsla/Gold-01.jpgPetřín

Jakmile nasněží, Pražáci vyndají boby, sáňky či igelitky a zamíří právě sem. Důvodů je hned několik. Nahoru vás vyveze lanovka (pokud vlastníte legitku, tak zadarmo). Sklouznete se po celkem prudkém a 510 metrů dlouhém svahu. A navíc si po prosáňkovaném odpoledni můžete v jedné z tamních příjemných hospod dopřát pivo nebo svařák na zahřátí. Zamiřte třeba do kultovní pivnice Pod Petřínem  nebo na kafe do jedné z njlepších pražských kaváren Café Lounge.

%C4%8D%C3%ADsla/green-02.jpgCentrální Park Praha 11

Jedná se o park, takže prudké svahy nečekejte. Na příjemné sáňkování ale kopce stačí. Centrální park najdete u stanice Háje, kam vás doveze metro C. Až vystoupíte, vydejte se ke kostelu, za kterým se sáňkařský ráj nachází.

9.jpg

%C4%8D%C3%ADsla/Beige-03.jpgRiegrovy sady

Levobřežáci mají svůj Petřín. Ani obyvatelé centra na pravém břehu nemusí zoufat. Parádní bobování si mohou užít v Riegrových sadech na Vinohradech. "Jakmile v zimě dostatečně nasněží, vyndáme s přítelkyní boby a jdeme na Riegráče. Jděte tam večer, kdy už tam není tolik dětí," doporučuje Pavel, student VŠE. 

%C4%8D%C3%ADsla/Claret-04.jpgModřanská rokle

Jste-li spíše romantický typ a místa, kam se při pořádném sněžení vydávají desítky lidí, vás nelákají, vydejte se na kraj Prahy. V Modřanské rokli můžete sáňkování spojit s procházkou krásnou přírodou. Vystupte na autobusové zastávce Sídliště Libuš, jděte k základní škole a poté se vydejte směrem do lesa. Hned první část cesty je z kopce a v zimě neudržovaná, pro bobování či sáňkování přímo ideální. Pokud vám po sáňkování vyhládne, zajděte do nedaleké restaurace Domyno, kde mají jedny z nejlepších burgerů.

sankovni%20kajak.jpg

 

Mezi další místa, kde se dá na sněhu skvěle vyblbnout, patří třeba Letná, Stromovka, Vítkov, Vyšehrad, Na Okrouhlíku, Divoká Šárka nebo Prokopské údolí.

Kam chodíte sáňkovat nebo bobovat v metropoli vy? Napište nám do komentářů pod článek. Díky.
 

P.S.: Pokud hledáte něco šílenějšího

Vezměte přeskáče a lyže a nechte se vyvézt tím křivě postaveným vlakem až nahoru na Petřín. Co dál už vám asi dojde. Mimochodem, dolů to jede, i když je sněhu hodně málo.

 

přehled článků

Pokud vás pálí léto v metropoli, připravili jsme pro vás velký PŘEHLED PRAŽSKÝCH VENKOVNÍCH BAZÉNŮ. V článku najdete celkem 11 vizitek. Na některých z nich na vás čeká extra mega super studená voda, jinde tobogán, aquazorbing či divoká řeka.

Pokud začínáte žít až po západu slunce, máme pro vás několik tipů, na co vyrazit do letních kin. Dávají českou klasiku, americké velkofilmy i dobrodružné cestopisné bijáky.

V Česku se loni vyrobilo nejvíc zmrzliny od roku 2004, celkem více než 44 milionů litrů zmrzliny. Pokud však nehledíte na kvantitu, ale na kvalitu, vybrali jsme 14 zmrzlináren v Praze, které rozhodně stojí za ledový hřích...